Dračí život Bruce Lee

• USA Dragon: The Bruce Lee Story (více)

Životní příběh krále kung-fu filmů, který vedl z ulic Hongkongu až k hvězdné slávě... “Vždy buď sám sebou. Projevuj svou osobnost a vždy si věř”. Legendární herec kung-fu filmů Bruce Jun Fan Lee se narodil v San Franciscu a dětství prožil v Hongkongu. Jako třináctiletý začal studovat bojová umění, ale věnoval se i tanci. V osmnácti letech odešel do Spojených států a zde se zformovalo jeho vlastní bojové umění Jeet Kune Do, které Bruce Lee předával řadám svých studentů. Filosofie Jeet Kune Do spočívala v jednoduchosti, přímosti a osobní svobodě. Hollywood objevil Bruce Lee v polovině 60. let, ale průlomem v jeho kariéře se stal hongkongský film Velký šéf, který se setkal s obrovským úspěchem. Následující filmy “Malého draka” z Bruce Lee udělaly mezinárodní hvězdu, která ale zářila jen velmi krátce. Bruce Lee zemřel náhle v roce 1973, ve věku nedožitých 33 let... Film Roba Cohna představuje Bruce Lee nejen jako odhodlaného bojovníka, filozofa, filmovou hvězdu i muže stíhaného temnými démony, ale především jako nesmrtelnou legendu. (Česká televize)

Pejpr

Můj první hodnocený film, ach ta nostalgie :´) Od té doby jsem registrovaný na čsfd a sháním filmy s Brucem Lee =) ()

anais

Dračí život je béčko jako řemen. Ústřední téma, jímž je Bruce Leeho cílevědomé jití si za celosvětovým šířením bojových umění, je rozmělňováno rodinnou romantickou zápletkou a akčními vsuvkami soubojů, které mají se skutečností těžko něco společného. Je škoda, že život Bruce Leeho musel být natočen zrovna tímto způsobem. Přitom Leeho život nabízel tolik příležitostí, jak natočit zajímavý příběh. Většina filmu se odehrává v období před tím, než Lee začal natáčet filmy, dokonce ještě před seriálem Green hornet. Sledujeme Leeho budování amerického snu. Zakládá školu, nachází si životní lásku, děti… Tyto věci zabírají téměř celou stopáž, zatímco Leeovo dětství v Hong Kongu nebo zmíněné natáčení filmů zůstávají opominuty. Tam, kde by mohla být zajímavá fakta jsou béčková klišé. ()

Bauer

Tak tenhle film mně nebavil!!! To si radši pustím nějaký film s Brucem Leem, než film o něm. Určitě je to zajímavé ale bohužel je to děsně nudné a to i přesto, že se tam vyskytnou skvělé souboje. Dalo by se to shrnout do hodinového dokumentu a ne hned točit film, který má téměř dvě hodiny. Jason Scott Lee je sympaťák, co umí hrát a předvádí výborné bojové umění a řekl bych, že celý film stojí právě jen a jen na něm. Kromě toho bojového umění se mi velice líbila krásná hudba. Ta na mně zapůsobila asi nejvíc z celého snímku. Od režiséra Roba Cohena bych čekal taky mnohem víc, nějakou tu akci, ten adrenalin, jako nám předvedl v jeho dalších filmech.A určitě film působí velmi realisticky. Bohužel mně to nezaujalo!!! ()

matestlust

Je to vlastně filmová biografie slavné kung-fu legendy.Pokud se o něj někdo zajímá,určitě ocení přesnost filmu.Pokud to berete jako klasický filmový fanda,jde o mírně nadprůměrnou zábavu. ()

corpsy

Životopisný snímok jednej z najväčších hereckých legiend, ktorý, ale teraz si nechcem veľmi vymýšľať, to berie trošku z inej strany, ako by sa zdalo vhodné. Maximálne hodnotenie mu uniká za to, že sa minimálne sústredí na Bruceovu hereckú dráhu, ktorá poskytovala mnoho sfilmovania vhodných situácií. A takisto za akúsi až nadprirodzenú vložku ( vymyslenú ? ), ktorá tam vôbec nepasuje. Ten zvyšok je vynikajúco odvedená práca s vynikajúcou a mnohokrát inde použitou hudbou Randy Edelmana. ()

Pan Filuta

7/10 Vzpomínky na mé dětství se pojí také s kung-fu filmy a především s jejich modlou Brucem Lee. Samozřejmě, že se spousta věcí změnila. Vkus a hodnoty se posunuly znatelně jinam. Ale znáte to, člověk má tendenci označovat staré časy jako vždycky ty lepší a tak to patrně dělám i já. Ostatně teď mě napadlo, že budu asi pesimista co se týká vize budoucnosti. Ale to bych už zbytečně odbočil. Samotný film mě nikterak nenadchnul, ale ani nezklamal. Patrně si nedokážu představit, že by se z toho dalo vyždímat víc. Hodnocení je, jak už jsem v úvodu podotknul, značně ovlivněno nostalgií....... ()

Korbitch

Viděl jsem to, když mi bylo asi tak 10 možná 11 let, takže vzpomínky jsou dosti zkreslené, ale pamatuju si tu fantastickou atmosféru. Hlavně v těch scénách s těmi rytíři bo co to bylo.......To sem se jako i místy celkem bál. ()

mysiak

Zaujímavý životopisný film, ktorý sa ale nevenuje filmografii Brucea Leeho ale jeho životu čo je síce na škodu...ale ako celkový film je to dosť dobre spracované - Cohen ešte v plnej forme...a keby niet toho rýchleho konca..tak by to bolo omnoho lepšie ()

Praxis

Myslím si, že Dračí život je skutečně důstojným životopisným filmem o jednom z nejlepších filmových mistrů bojových umění Bruce Lee. ()

Vojcl

Vynikající pocta velkému člověku, jakým Bruce Lee bezesporu byl. Scénář je sice jednoduchý stejně jako skutečné Bruceovy filmy, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Tvůrcům se podařilo brilantně zachytit nejdůležitější momenty z jeho skutečného života a převést je na filmové plátno a přitom to vůbec nepůsobí jako kýč. Výborné životopisné drama, jenž je navíc odlehčeno spoustou kvalitně natočených bojových scén a občas i několika humornými sekvencemi. Herecky taktéž perfektní - hlavně Jason Scott Lee si zaslouží opravdovou poklonu. Způsob jakým se doslova převtělil do legendárního mistra je naprosto fascinující. Nejlepší film Roba Cohena a nejlepší film jaký jsem o Bruce Lee viděl. Ti, kteří o něm a o bojovém umění nic nevědí možná tolik nadšeni nebudou, ale já musím dát z nostalgie za pět!!!! ()

blackrain

Bruce Lee byl nejlepší bojovník na světě. Posunul akční film na úplně jinou rovinu. Velmi povedený životopisný snímek, který se snaží působit realisticky. ()

Naslund

Rozhodně mám radši takovéhle zpracování životního příběhu někoho slavného, než jaký je třeba v Zuřícím býkovi. Není tak dobře řemeslně ztvárněn a herci se nepředvádí v zářivém světle, ale film diváka aspoň pozitivně nabije. Vedle toho může sledovat i vývoj postoje spojených států k národnostním menšinám. No na druhou stranu to asi moc pravdivý příběh nebude. Stačí si srovnat Brucovu filmovou kariéru s tou, která je zde prezentována, a člověk odhalí pravdu. Ale i tak mám dojem, že koukání za něco stálo a že mě trošku obohatilo a inspirovalo. Na zučícího býka s radostí zapomenu. ()

Rakosnicek77

Velkého šéfa jsem viděl snad dřív, než jsem uměl chodit. Bruce Lee byl, je a navždy zůstane tou největší legendou bojových umění všech dob. I když Bruce nestihl světu dát víc úžasných filmů, tak si myslím že jeho odkaz tady zůstane na věčné časy vytesaný do kamene! Tento film mapuje naprosto unikátně život člověka, který dal světu mnohem víc, než jen filmy s tématem bojového umění! ()

jurama525

Mimořadně zdařilej životopisnej film . Jason hraje Bruce velice dobře . Jelikoš znám včechny Leeho filmy tak jsem toto nemohl vynechat . Dobry scvénář , akční scény a přiběhová linka .Pan Lee by byl určitě spokojen jako ja . Sice se tam nacházi i pár slapších momentů, ale i tak je to skvělej film . ()

dee-key

Perfektní. Moc se mi to líbilo. Člověk žasne, kolik se toho dá stihnout za jeden život. Nejvíc se mi líbilo, jak nemohl skoro rok chodit a on stejně udělal díru do svšta. Bravo. ()

ilemas

Zpočátku jsem to chtěl už vypnout, vypadalo to zase na nějakou „ ťamanskou" parodii na bojová umění, ale postupem mě film vtáhl do děje a nakonec musím uznat, že se mě velmi líbil. Nádherný životopisný film Bruce Leeho mě dostal víc než třeba Rocky. ()

Rocky88

Tohle se Cohenovi do rukou dostat nemělo. Jeho režijní um nedokáže obstojně zpracovat scénář, který je takto odfláklý (nejzajímavější fakta ohledně B.L. tu buď vůbec nejsou, nebo jsou jen lehce nastřeleny), a už vůbec nedokáže pracovat s herci natolik, aby bylo byť jediné jejich gesto uvěřitelné. Akční scény byly směšné, dramatické scény naopak nudné. Tohle jako pomník pro Bruce Lee určitě neposlouží. ()

pakobylka

Životní příběh "Malého Draka“ byl poněkud upravený - asi aby se stal divácky atraktivnější. Já myslím, že to nebyl dobrý nápad - a hlavně to nebylo třeba. Co se akčních scén týká, to je kapitola sama pro sebe - nevím, jestli by někdo dokázal věrně napodobit tu neskutečnou rychlost, sílu a energii, jakou dokázal Bruce Lee dát do každého úderu. Jason Scott Lee mu není podobný ani fyzicky, ale je sympaťák a s rolí se popral jak nejlépe uměl. Pokud se na film dívám jen jako na akční a romantické drama a nepokouším se do něj šťourat a srovnávat ho se skutečností - vůbec není špatný. Naopak, právě díky němu jsem se začala zajímat o velmi výjimečnou a charismatickou osobnost, jakou Bruce Lee bezesporu byl … a to rozhodně není málo. ()