Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

Macejko

Vynikajúca fantasy klasika. Sympatické postavy, výborná hudba, no a samozrejme najlepší filmový drak všetkých čias. Slovenské exteriéry tomu navyše dodávajú krásny punc familiárnosti. ()

Bat55

Prenádherný záver filmu, u ktorého, priznám sa, som vždy ako malé decko reval. Fajn urobený drak, fajn herci a až dojemná hudba umocňuje spolu s mojou nostalgiou film na veľmi silné 4* a časom možno aj na plný počet. Pomaly najkrajšia americká rozprávka. /80%/ ()

SarumanKo

Moja detská srdcovka a snáď prvý fantasy film, ktorý som kedy videl. A vždy, keď ide v telke, si ho znovu rád pozriem. Síce je možné výčítať mu všeličo, od lacnej výpravy po moralizujúci scenár a nesmierne nesympatického Thewlisa, ale klasika je klasika. Skvelá hudba, skvelí herci, skvelý príbeh, skvelé slovenské lokality. A navyše - žiadny digitálny drak ani do dnešných dní nepokoril Draca a to je už 15 rokov. To niečo znamená. (80%) ()

ABLABLABLA

Vtip, bitvy, draci (teda spíš jen jeden), přátelství, zlo x dobro, jednoduše velmi dojemný příběh fantasy minulosti se vším všudy a ještě k tomu s Dennisem Quaidem v roli nebojácného rytíře. A jak bylo často psáno přede mnou jeden z nejsympatičtější draků ve filmu (když nepočítám animovanou Bezzubku z tohoto bomba snímku). ()

MajklCZsk

Dračí srdce má pro mne prapodivné kouzlo. Jako malý jsem vyrůstal na fantasy literatuře a filmech. V rámci jistého studování fantastiky mě nejvíce uchvátil právě tento film. Mohl za to sympatický a skvěle napsaný charakter draka, či hlavní protagonista a záporák. Je mi pak k pláči, když pomyslím na to, jak můj oblíbený film zprasili v dalších pokračováních, které nemají s původním filmem ani nic společného. ()

jajinka

Trošku krvavější pohádkový příběh s milým drakem a vtipnými (sice předvídatelnými) scénami.. Dojemný konec a špetka poučení.. ()

Derek

príjemná rozprávka s tak nechutne krásnou hudbou (aspoň to čo je vo filme, zvyšok som z cd nepočul) a sympatickým quaidom. dej je typicky rozprávkovo jednoduchý, avšak to vôbec nevadí a je stále sa na čo pozerať (a môžete i hádať na ktorú zrúcaninu svk hradu sa pozeráte), prekvapí i humor ktorého je tu neúrekom (a je dobrý). ()

Bones!

Taková poháda pro"odrostlejší děti", což neznamená, že by si v ní dospělí nemohli nic najít. Kromě klasického boje dobra se zlem, tu není nouze o komické situace a vtipné dialogy a k tomu v podstatě docela dojemný závěr...Myslím, že zasloužené 4* ()

L_O_U_S

Slabší film. Ten hajzlík, který jezdí po venkově a střílí lidi jen tak pro legraci, mi trochu pije krev. Záporák, na kterém je špatné úplně všechno. (303.) ()

kajas

Velmi sympatický fantasy příběh s báječným drakem v hlavní roli, konec mě dojímal. Poznáváte ve slizkém Einonovi profesora Lupina z filmů o Harry Potterovi? Mně to trvalo dlouho ;) ()

lekr

Výpravná americká fantasy, jejíž hlavní plus je malebná krajina, ve které se snímek odehrává. Na to, že je to vlastně pohádka, jsou v ní povedené dialogy a celkem i roztomilý dráček. A ten konec, dokonce sem se i málem rozbrečel. Jak američani pohádky neumí, tohle se jim povedlo!! ()

Elyssea

Ničím neurazí, ale také si ho moc v hlavě neuchováte. Klasický průměr snad až na báječného Draca:-) ten se opravdu vyvedl. ()

joker.george

Pro mě to býval nepřekonatelný film, který jsem viděl jako nejmenší a neubránil jsem se na konci slzám. : )) Ale ani po dlouhém čase kouzlo příliš nevyprchalo, i když si všímám nedostků, to ale na tom nic pochopitelně nezmění. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011