Metro

Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Treble

Ale jó koukat se na to dá, sice to chce trochu přemáhání u toho vydržet do konce ale není to úplně blbý. Jenom to má jednu, pro horor, docela podstatnou vadu... vůbec se nebojíte, chybí tomu atmosféra... ()

Listy odpad!

Tohle mělo postrašit??Znechutit??? - to teda znechutilo,ale né efekty,ale svou děsivou nudností.... Bože, to byl jeden z nejnudnějších a nejstupidnějších hororů co sem kdy měla tu smůlu vidět! Fakt je že sem vydržela snad do půlky,ale pochybuju že by ten konec něco zachránil.... Nekoukejte na to, zajděte na přednášku o perspektivách hřebíku - to bude rozhodně zábavnější... ()

Canniosh

Kdyby si film udržel atmosféru první třetiny filmu po celou dobu, měli bychom před sebou geniální horor, ze kterého by bylo 99% diváků hotových a vyšokovaných jak z máločeho. Bohužel po prozrazení zabijáka a věčného úprku hlavní hrdinky (že by podobnost s filmem Lola běží o život?) se film stává nudným, byť stále lekavým. Tak nevím, sám bych se na to v noci asi nepodíval, to bych se asi (něco), ale i tak musím říct, že jsem viděl horory lepší (i děsivější). Nicméně i přesto doporučuji. 55% ()

Pulos

Vcelku zdařilý horor, hlavně jsem se leckdy docela i lek :) jen nemám rád ty scény z metra, kdy se o půlnoci v takových metropolích stanice úplně vyprázdní, ale jinak dobrý. ()

Kubasino

Já byl moooc spokojený. Na začátek mi to, že Franka je kost, stačilo. Pak sem se rozhodně nenudil a bylo to velice zajímavé ztvárnění. Klasika se zrůdou, která jen tak neomrzí. Navíc je super, že to mělo spád a byl dynamický i komorní zároveň (takovou kombinaci jsem si před tím nedokázal představit). Na pět to ale nemá, tam se u mě hřejí jiní. ()

uprchlice

"Metro" není špatný film, jen sází na temnou atmosféru v podobě temných tunelů, opuštěného metra a ještě něčeho. Nebo spíš někoho? Neříkám, že je to špatný nápad, ale tady to zkrátka nefungovalo. Každopádně ani ten někdo na atmosféře nepřidal. Postav je zde málo a nezachránila to ani hlavní hrdinka Kate (Franka Potente - "Lola běží o život" ), která si musela pokecat jen s bezdomovci a chlapíkem, co ji malém znásilnil. Hudba chvilkama vyděsí, ale jen v případě nouze. Režisér "Metra" Christopher Smith režíroval například zábavnou vyvražďovačku "Izolace" a k "Metru" si dokonce napsal i scénář. Ten se ale moc nepovedl. Problém je v první části filmu, kdy se nám ukazuje příjemná, společenská Kate, která zamíří na "Metro". Vše okolo působí dobře, ale bohužel bez špetky atmosféry. Pak je tu část druhá, kdy se probudí a okolo ní nikdo není. Všichni lidé zmizeli. Okolí působí tak trochu depresivně a krysy běhající téměř všude to ještě zhoršují. "Metro" si dalo záležet na temných koutech podzemky s monstrem číhající kdekoliv, ale bohužel to na mě velký dojem neudělalo, protože se to dalo předvídat, kdy zaútočí. Čekala jsem, jestli se v "Metru" něco zlepší a dočkala jsem se. Asi v polovině filmu se nám monstrum odkrývá a divák ho konečně vidí v celé jeho kráse. Jakmile si monstrum začne hrát na chirurga, všude stříká krev a divák si začne užívat béčkový odpočinkový slasher. Jen škoda, že z minulosti toho monstra divák téměř nic nevykoumá, protože to není zkrátka vysvětleno. Prequel by se pro to celkem hodil. Pouze věci kolem naznačují, o co by se asi tak mohlo jednat. V tomto případě "Metro" opět klesá, ale vylepší to závěrem, kdy monstrum promluví a dokonce se dozvíme jeho jméno. Poté je mu uťata hlava opravdu zábavným způsobem. "Metro" je průměrný film, který chvilkama pokulhává a to úplně zbytečně, protože nedostatky, které má mu mohly být ušetřeny a dopadlo by to mnohem lépe ;-) ()

McMcMeki

Film nenudí, ale je v něm obrovská řada chybiček...bohužel v některých fázích jsem přemýšlel spíše nad tím, jak tam mohl být tak rychle a jak ji předběhl, když jí dal ránu a padl k zemi vyčerpáním a šup najednou je před ní a sází další ránu. Zkrátka jsem byl celý film napjat a atmosféra je suprová, ale bohužel jsem do filmu nepadl celý a to jen díky "nejasnostem" - zajímavý nápad, prostředí a nic než 3 hvězdy ()

dylon odpad!

Kdybych věděl jakou krávovinu si cpu do dé-vé-déčka, tak přísahám bohu bych byl radši těch příštích 85 minut zavřenej na smrdutym záchodě se čtyřma bukanýrama bez možnosti se pohnout... Je opravdu jenom málo horších filmů co jsem kdy viděl. Doporučuji se vyhnout této srágorovině a opravdu uvážit, že čas letí a ztrácet ho takovýmito výkřiky do tmy, je skutečné mrhání časem... ()

Mrtvobog

Totálny brak, a ešte väčší pri pomyslení, že námet mohol byť omnoho lepšie využitý a film majstrovskejšie natočený. No, škoda. Takto ide len o hysterické behanie po stanici metra a kanáloch, ktoré je plné nelogickostí (mutant mohol byť už niekoľkokrát počas filmu usmrtený). 1* za nemocničné brutality. ()

saaaky

Tak už všichni víme, jak bude vypadat svět za pár desítek let. Konzumní společnost probudí ze snad zpět do reality nestvůra v podobě zmutovaného Radima Uzla běhající v útrobách pražského metra. Zvláště teď, když už se ruší noční linky a v jeho bludišti bude zase o něco bezpečnější pro tato nepředstavitelná monstra. To se máme na co těšit, že? :-) ()

Fenk

Vzdálený přibuzný rodiny z hor, které mají oči a Lola běží jak o život. Jestliže měl někdo problém po záhadě Blair Bitch chodit na houby, tak po tomhle bude chvíli jezdit šalinó. ()

Sengee

Po zkouknutí filmu mám opravdu divný pocit, když stojím večer na nástupišti metra. Donutilo mě to přemýšlet, co se tam v těch tunelech opravdu skrývá a raději se budu vyvarovávat ježdění posledním metrem. Takže mohu říct, že námět je fakt perfektní. Líbí se mi hudba z filmu, konkrétně hudba v titulcích (Butterich) ve mně pocit z děje ještě umocnila. Celý průběh filmu byl skvělý, když si odmyslím, jak je to nepravděpodobné, že by někdo, kor v Londýně, pobíhal v metru a nikde nikdo. A i ten konec mě také celkem zklamal, když jsem zjistila, že se jedná o nějakého skřeta, či glumma, nebo co to bylo. Přišlo mi to dětinské a totálně mi to zničilo celkový, nebo spíše finální dojem, ale za to, co ve mně ten film zanechal, tak dávám dobré hodnocení. ()

BillieM

Další snímek podobný filmu Hory mají oči. Nějaký mutant žijící v tunelech metra loví lidi, aby si s nimi pak hrál, jako kočka s myší. Několik lekavých momentů. Žena, která se zřejmě jako jediná dostala ven. Nebylo to špatné. ()

T600

Horor sice absolutně bez děje, kdy blnďatá sexy prdka běhá úžasně oblečená po metru a v zákulisí tam vraždí zombík. Když se to vezme z takového hlediska je to slátanina, kam režisér nacpal všechny možné krvavé scény. Dvě hvězdičky za krásný vzhled skřeta (či co to je) a proudy krve. Skvělý na oddych ;) ()

Perineum

Viděno dávno a v 15 letech to na mě celkem účinkovalo, takže to hodnotím z tohoto pohledu. Z dnešního pohledu už mi to přijde nelogické a přehnané. Že by ve velkoměstě jako Londýn v noci nikdo nesledoval metro? Nikdo v něm nebyl? V noci jsem sice metrem v Londýně nejel, ale nemyslím si, že mohlo být uzavřené úplně. Ale bavilo mě to. ()