Psycho.R

Eric Roberts v době, kdy se dal brat vazne a Jon Voight jako slušnej magor. Jako par funguji a vzhledem k povaze starsiho z nich si nemuzete být jistí, jak bude pribeh pokračovat, zda se bude vraždit a tak. ()

Robbi

"Každá, i ta sebevětší bestie, pocítí nikdy lítost. Já ji necítím nikdy, proto nejsem bestie!" Celé tohle drama uzavřené Shakespearovským citátem z Richarda III. umocňuje opravdu velice silnou podívanou, rámovanou za nehty zalézajícím mrazem, který se do vás může dát i ve vyhřátém pokoji. I při vší úctě k dalším aktérům, jako Rebecca de Mornay, Kyle Heffner či John P. Ryan tu vévodí jednoznačně dvojice Voight/Roberts a jejich psychologické prokreslení je na snímku to nejdůležitější. A závěrečný souboj Mannyho a ředitele věznice Barslowa jen podtrhuje celkový dojem z precizně zvládnutého filmu, i přes potíže, které se při realizaci vyskytly. ()

Chuppa

Zajímávý film točený v neméně zajímavém prostředí, jen škoda, že jsme se nakonec nedozvěděli jak to dopadlo s Ericem Robertsem. ()

nicneznam

Splašený vlak v sobě nezapře béčkové ražení se vším všudy. Po dnešním zhlédnutí tam vidím víc much než bych viděl rád, ale i přes to všechno se na to dá s chutí koukat. Hlavní obdiv věnuju ústřední trestanecké dvojce. Eric Roberts a Jon Voight hrají více než uspokojivě. Jejich postavy mají svůj potřebný rozměr a jejich víceméně jednostranný vztah má zvláštní význam. Poslední dvacetiminutovka stírá všechny nedostatky a při finálním úkonu Jona Voighta mě tak nějak zamrazilo a vyvolalo ten zvláštní pocit. Do toho konečně zazní hudba podtrhující všechny emoce a celá následující sekvence má pak znamenitou působivost. ()

IronRocky

Hodně dobrej a docela drsnej film o útěku z vězení. Film má dobré herecké obsazení. Hlavně J. Voight předvádí dobrý výkon a Eric Roberts zde je taky dobrej a možná je toj eho nejlepší filmová role. Ale nejvíc mě na filmu zaujalo to, jak je napínavej a umístěn na zběsile jedoucí vlak a to, jak je to celé skvěle natočený. ()

rottik-cb

Docela milá, avšak ničím nepřekvapivá podívaná. Vtipné jsou scény z dopravního dispečinku a Jon Voigh tu hraje jako o život... ()

mac000

Na A. Končalovského (Romance o zamilovaných) žánrově nezvyklý film, ale natočený se smyslem pro gradaci napětí (spoluautorem původního scénáře byl Akira Kurosawa, jenž jej plánoval natočit v New Yorku).  Do epizodní role byl v průběhu natáčení režisérem angažován Danny Trejo. Film byl Nominován na 3 Oscary. ()

Dinsberg

Film, zaujímající čestné místo v mém TOP 10. Poprvé jsem ho viděl asi před osmy lety (2000), už i tehdy se mi ten film líbil. Hlavně finále u mnohých diváků vyvolalo touhu po svobodě. Teď (2008) jsem se na něj kouknul znovu a už chápu proč byli oba hlavní herci nominováni na Oscara. Eric Roberts, jehož obličej ve většině filmů vypadá jako maska, zde hraje naopak velmi přesvědčivě roli mladšího a životem příliš nezkušeného snílka. I přes tento na jeho poměry zářný výkon, zůstal ve stínu svého staršího kolegy, u kterého je Oscarová nominace dle mého názoru málo. Parádní je scéna, kdy Barstow lamentuje nad tím, proč s tímhle vším vybavením nejsou schopni zastavit jeden vlak a kouká při tom na přistání raketoplánu. A největší okamžiky pokory jaké jsem kdy cítil, byly při záběrech na splašené čtyřspřeží doplněné o nervydrásající hudební motiv. Film ne o záchraně lidí, ale o záchraně lidské duše. "Každé zvíře má v sobě špetku lítosti. Já ne, protože nejsem zvíře." RICHARD III. ()

pekas

Poměrně nadšená hodnocení zde tak úplně nesdílím. Celé mi to přišlo jako povedenější béčko. Postavy a jejich chování nebyly moc pochopitelné, hlavně Manny. Slabší tři. ()

JosefTomas

Čekal jsem něco trochu jiného, to nebudu zapírat. Film sám o osobě funguje nad míru dobře, ale pár věcí bych tu přeci jen změnil. V prvé řadě, příběh je přímočaré béčko, ať chce, nebo ne,, ale s tím takový problém nemám a ostatně ani s předvídatelností, kterou film oplivá. Daleko více mi vadily příběhově kličky, které děj zbytečně zdržovaly a místy tak děj trošičku stagnuje. Herci zachraňují prakticky celý film, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl na něco velkolepějšího. Zároveň soundtrack je dosti povedený a střih alespoň udržuje rytmus a snaží se zakrýt již dříve zmíněné stagnace. Problém nastává v mírné nelogičnosti, která se celý děj provází, jako útěk z nejstřeženější věznice proběhne až nečekaně snadno a je až zarážející, kde duo vzalo to, co vzalo. A nakonec konec, který by mohl být velkolepým završením, ale místo odpovězení otázek pokládá mnoho dalších a kdyby film končil o 5-10 minut později, vůbec bych nezlobil. Na závěr tedy, že je film poměrně slušně natočený a velice zručně. Zbytek ale kolísá a krom hereckých výkonů nenabízí nic, co by jinde nepředvedli lépe. A pokud si chcete jen odpočnout, tak vás varuji, abyste nezapínali mozek, nevěstí to nic dobrého. ()

PlysovyMacko

Obstojný béčkový akčňáķ o vlaku bez strojvodcu, na ktorý sa náhodou dostanú dvaja trestanci. Tí musia zabojovať, aby sa z danej situácie dostali. Za pozornosť stojí relatívne otvorený koniec, ktorý má pri takomto filme prekvapil. Páčili sa mi zábery splašeného vlaku v ľadovej pustatine. ()

Clee

Jeden z mejch nejoblibenejsich filmu, akorat mi trochu delalo problem stravit pseudonaivni herecky vykony. Mistama mi to pripominalo az oldschoolovyho Kurosawu, kterej mel puvodne tenhle film rezirovat. ()

MORION

v dnesnej dobe uz film posobi zial prilis zastaralo, co by na rok 1985 este vobec nemusel.. ako tak to zachranuje vyborny (minimalne o triedu lepsi) vykon Jona Voighta, ale len to nestaci ()

gotham

Na jednu stranu velmi dobrý výkon od Jona Voighta, na druhou stranu, co se týče režie a scénáře, naprostý průměr, v některých chvílích až podprůměr. Vlak není natočený jako celistvý příběh, prostě nepůsobí na mě dojmem, že by režisér od začátku přesně věděl, co chce natočit. Za další jsou v příběhu naprosté nesmysly. Nevím, jak vypadá vězení s největší ostrahou, ale věřím, že takhle opravdu ne. A to je jen jeden z mnoha příběhů. Co se týče útěků ze zajetí v podobných podmínkách, doporučuji se spíše podívat na Bílé peklo, mnohem kvalitnější snímek. 30% ()

Parez.

NE NE A NE.Sám na sebe koukám jak na blázna, že jsem byl schopen tento "film" dokoukat do úplného konce. Páreček vězňů uteče z vězení s největší ostrahou opravdu lehce a namíří si to na vlakové nádraží kdesi na Aljašce. Naskočí na vlak, který ztratil strojvedoucího a řítí se šílenou rychlostí přes zamrzlé pustiny. Do toho parta debilů na centrále, kteří nejsou schopni udělat nějaké kloudné rozhodnutí, aby vlak zastavili. Herecké výkony hlavních dvou "hrdinů" silně podprůměrné a k tomu český uječený dabing (to samozřejmě není chyba filmu, ale rozhodně mu nepomáhá) Muzika u které bych si nejraději prohnal kulku hlavou. Je mi líto, ale opravdu se nemohu ztotožnit s komentáři a hodnocením věčiny přispěvatelů. Tento film silně nedoporučuji a opravdu mě zarazilo tak vysoké hodnocení..... ()

Riverin

Čakala som obyčajný akčňák z 80tych rokov, ale toto bolo naozaj príjmené prekvapenie. Akčné scény zvládnuté na jednotku, nehovoriac o hereckých výkonoch. Jon Voight opäť zažiaril a predviedol sa aj zvyčajne nemožný Eric Roberts. Rozhodne môžem len odporučiť! ()