Rakosnicek77

Eric Roberts není tedy většinou záruka kvality, nicméně v tomhle napínavým bijáku, jsem jeho vystoupení opravdu ocenil. Film je překvapivě napínavej jak kšandy a rozhodně se u něj nebudete nudit. Mohu doporučit. ()

slunicko2

Tak nějak si představuji akční film. 1) Spoiler. Scénář obsahuje nevěrohodné chvíle. Snadný útěk z basy překvapí nejenom ředitele věznice, ale především diváka. Nejvíce mě ovšem dojal šéf věznice, který ve své zaslepenosti, touze po spravedlnosti, touze po osobní satisfakci nebo prostě jenom v důsledku své blbosti (vyber dle vlasního uvážení) se žene za uprchlíky přímo do vlaku. Let me tell you where you assholes stand. First there's God, then the warden, then my guards, then the dogs out there in the kennel, and finally, you. Pieces of human waste. No good to yourselves or anybody else._____ 2) 29letému Ericu Robertsovi (mladší uprchlík Buck) to moc slušelo. Don't treat me like your punk!_____ 3) Čerstvý Národní umělec Ruské sovětské federativní socialistické republiky z roku 1980 Andrej Sergejevič Michalkov - Končalovskij emigroval do Spojených států, kde natočil několik parádních blockbusterů, mezi nimi i Runaway Train. Zhruba po deseti létech se pak vrátil do Ruska s tím, že doby nezávislého Hollywoodu jsou pryč a nadále filmuje ve vlasti i ve Státech. O svém působení v obou zemích prohlásil při své návštěvě Slovenska v roce 2012 (volný překlad): V Sovětském svazu člověk dostal peníze a zadání, aby natáčel v souladu s linií strany. Ostatní bylo na něm. Byl jsem tak zdánlivě nezávislejší než v Hollywoodu._____ 4) Vzhledem k množství nepřesných interpretací výroku ze Shakespearovy hry Richard III., uvádím zde celé znění včetně souvislostí. Lady Anne: Villain thou know'st nor law of God nor man: No beast so fierce but knows some touch of pity. Gloucester (budoucí Richard III.): But I know none, therefore am no beast. Anna mu řekla, že on nerozeznává zákony Boží ani lidské a že dokonce i zvířata cítí soucit na rozdíl od něho. Vévoda z Gloucesteru souhlasí. Protože soucit nemá, není ani člověk, ani Bůh a ani zvíře. Nic z toho._____ 5) Zajímavý koment: JF*****L ()

salalala

Pecka, bomba, totálně mě to dostalo. Ten námět je opravdu hrozně laciný a béčkový, ale to, co s tím Končalovskij provedl, je neuvěřitelné. Je to napínavé, má to krásnou syrovou atmosféru uzavřeného vlaku doplněnou o neuvěřitelnou zimu. Voight i Roberts jsou naprosto skvělí (sledovat v originále, protože jejich angličtina je "nehorázná"), jejich postavy jsou navíc hodně nejednoznačné a nevíme, co se bude dít dál. Oba je navíc úžasně doplnil John T. Ryan, který si ředitele věznice nehorázně užil. Fakt to byl nářez, bavil jsem se jako už dlouho ne. Přesně takovéto akční filmy mám rád. Nebylo to plytké, samozřejmě to má svoje chyby (některé scény na velitelství, lehce zbytečná ženská postava strojvedoucí, ale to "vem čert"), ale fakt to ubíhá a je to hrozná zábava. A ten citát z Richarda III. mě totálně dostal. 80% ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1986 - Nominácia na 1. cenu ◘◘◘◘ Možno som sa záverečnou "kataklizmatickou katarziou" :) nechal príliš ovplyvniť, ale vizuálna stránka je absolútne dokonalá !!! ()

Laurent

Tento snímek je solidně natočené béčko. Velmi dobře napsané jsou postavy trestanců. Scénář je ale překombinovaný, přestože hlavní linie příběhu zásadně neuhýbá. Řídící centrum sice stupňuje napětí a bystří divákovu pozornost, ale bez něho (řídícího centra) by se mohlo ve vlaku rozvinout hutné psycho. Vedlejší linie stíhajícího bachaře je už trochu nástavba, obzvláště pak vyvrcholení je překombinované. Největší zádrhel je v logice. Nevím, jestli lze v silném mrazu skočit do řeky a pak běžet několik kilometrů bez vážné újmy na zdraví. To by věděl nějaký lékař. To, co však víme zcela jistě, je, že závěrečné řešení se zastavením vlaku mohli hrdinové použít hned na začátku. Takže všech těch vyumělkovaných peripetií mohli sebe i nás diváky ušetřit. Pak bysme ale neměli na co čučet !!! :-O ()

dyfur

....citiť kameru 8O-tych rokov,slušné herecké výkony ,ale vcelku i na tú dobu pomerne statické,koniec nedopovedaný.... ()

Martin741

Akira Kurosawa je legenda svetovej kinematografie pre mna a tuna k filmu Runaway Train pisal dokonca aj scenar. Drsny film, ktory trpi len tym, ze sa pomalsi rozbeh prvu polhodinu, ale potom dostane spravne grady. USA 80. rokov /presnejsie Aljaska/je fascinujuca a dvaja herci ako Jon Voight /otec Angeliny Jolie/ a na Oscara nominovany Eric Roberts fakt tahaju tento film. Reziser Andrej Koncalovskij /tango a cash/ sa ukazal ako talent, a koniec- no tak to uz je ciry masaker. 77 % ()

Innuendo1987

"I ten nejhanebnější ničema má v sobě špetku soucitu, já ale žádný soucit nemám a proto ničema nejsem" Richard III. William Shakespear ()

WoWoW

Příběh tohohle akčního thrilleru se mi už od začátku zdál poněkud obyčejný. Zato herecké výkony byli solidní a to hlavně Jon Voight, který neměl chybu. Co mě, ale opravdu překvapilo byl režisér, vždycky jsem měl pocit, že Končalovskij natočil akorát Tanga a Cashe. ()

cariada

Dva vězni zdrhnou na Aljašce z vězení a jedou si to vlakem pryč, k tomu děsná zima a hromady sněhu. Na neštěstí strojvůdce dostal ičko a vlak se řítí rychlostí dál. Ve vlaku je jen mladá udržbářka a tak je tu souboj s časem a taky rěditelem věznice, který chce uprchlé zločince dostat. Velice dobře rozehrané drama spolu s drsnou mrazivou krajinou a zajímavým koncem. ()

Rocky88

Poutavé, napínavé, skvěle zahrané. S postupem filmu atmosféra houstne, postavy přicházejí o nervy a vlak o koleje. Za mě i nejlepší konec, který tomu mohli dát. Chutná jednohubka. ()

starbrejkr

Výbornou zápletku tady bohužel sráží dle mého příšerné dialogy a od chvíle, kdy se na scéně objeví i ona "posunovačka", tak i mizerné herecké výkony, protože ta hraje opravdu hrozně. Nevím, jestli to byl Kurosawův cíl scénáristy, aby dialogy zněly co nejstručněji a nejzkratkovitěji, ale co možná funguje v jeho kultovních japonských dílech, to nefunguje v americkém thrilleru a působí to silně nereálně. Co tedy podělává scénář, to zvedá režie. Film má až takovou arktickou atmosféru a všechny scény na vlaku jsou výborně nasnímané. Opravdu škola těch dialogů, protože samy o sobě jsou postavy Jona Voighta a Erica Robertse skvělé a měly obrovský potenciál. Ten ale nakonec vybublá jen trochu ve výborném konci (včetně dovětku), kdy jsem i po předchozím zklamání dokonce uvažoval o čtyřech hvězdách. ()

danecek24

43. Zlatý Glóbus za rok 1985 - cena (1) - *Nejlepší herec (drama) - Jon Voight + nominace (2) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Eric Roberts ()

Fallen_One

Parádní film se skvělou atmosférou, napětím, řekněme že i herecké výkony jsou odpovídající a scénář taky nepokulhává. Určitě doporučuji, jen jsem si tam nevšiml nikde Dannyho Treja :oD ()

Juto

,,Expres do pekla" je film čo pripomína, že veľké dobrodružstvá sú veľké, pretože sa stávajú ľuďom, na ktorých nám záleží. Akcia je neúprosná a strhujúca od začiatku do konca. 8/10 ()

zette

Velmi dobre natoceny akcni thriller, ktery bohuzel stoji na velmi neduveryhodnem scenari. Coz je caste bremeno akcniho zanru, ale v tomto pripade je to skoda. Nebot rezie, kamera, hudba a herecke vykony jsou vice nez dobre. Na jedno podivani solidni. ()

c.tucker

Celkem zajímavý a dobře propracovaný film. Jon Voight ukázal co v sobě má. No Eric Roberts (o jedenáct let starší bratr jeho známější sestry Julie) v jeho nejlepším filmu a nejlépe zahrané roli. Co víc povídat. ()

BoXBe

Stylová jízda. Tony Scott v Nezastavitelném hezky opisoval, ale atmosféru Aljašky a zvířecího běsu s Jonem Voightem dorovnat nemohl. Super mrazivá jízda. A vězeňský začátek má atmosféru, o které si současná nažehlená produkce může nechat zdát. ()