Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

jumptheshark

Nejzábavnější film s Van Dammem, spousta zápasů v aréně a rozmanitých bojových stylů, skvělá hudba. Perfektní záporák Bolo Yeung, který si s Jeanem-Claudem zahrál i ve Dvojitém zásahu. ()

kavon

Srdeční záležitost. Tohle je prostě suprový a ten kdo dělá nějaký bojový sport musí tenhle film prostě vidět. Navíc je tenhle film příběhem skutečného člověka a tyhle příběhy jsou pro mě vždy zajímavější. Na tenhle film se vždy rád podívám. Jean claud Van Damm byl v krvavém sportu a kickboxerovi suprový a potěší. ()

Fixa

Je to hrozná kokotina. Stačí mi vidět kousek filmu a musím se smát. Nejvíc mě baví scéna, kdy je Van Damme oslepen a krutě přehrává. Nicméně v době, kdy jsem byl malej prcek a viděl jsem to několikrát černobíle na vyšuměný videokazetě se simultánním překladem, hrozně jsem to žral. Dnes bych tomu dal max. 2 body, ale nebylo by to fér. Jsou totiž filmy, kterým čas neublíží a mají co říct i po více letech rozdílným generacím. Pak jsou, ale filmy, které se hodí jen do určité doby a po čase nejsou vůbec v kurzu. Krvavý sport je právě jedním z nich ()

PORTER44

Začínající bojová hvězda Van Damme a hned v docela dobré podívané samozřejmě s vynikajícím protivníkem Bolo Yeungem. ()

StaryMech

Těžko si představit hloupěji napsanou, zahranou a natočenou skládačku z amerikánství a předstírané asijské duchovnosti, v níž se ztrácí i chlapecký půvab Van Dammovy tváře a tělesné výkony řady zúčastněných. Podnětné leda jako výzva k parodii a MARIGOLDovu postřehu o rozštěpech. ()

Hrnek

Karate klasika z videa... Van Damme síce nie je dobrý herec, ale v karate mu to ide.. V tomto filme je snáď v najlepšej forme. Záporák, ktorý bojuje proti nemu, je fakt drsný. Ide z neho strach. To že prehral, sa dá uveriť len vo filme. ()

prasecak_cz

Kdo chce vidět hopsajícího Van Damma, tak je tady jako ryba ve vodě, ostatní se rychle otočte, nebo vás nuda sežere. 2* za Bolo Yeunga. ()

Jarsey

Van Damme snad v životní roli, tento film hodnotím velmi subjektivě, ale ty akční scény a choreografie, to prostě do té filmařské atmosféry přelomu 80. a 90. let patří! ()

najtsadou

Celý film znám nazpaměť, každý pohyb, hlášku, výraz tváře, miluju ho z nostalgie. Ovšem z dnešního pohledu je film spíše směšný, primitivní dialogy, údery bez dotyku a prachbídná choreografie. Na KVIFF 2018 jsem si ho ale jako půlnoční film nemohl nechat ujít. Ani nevím, jestli jsem ho někdy viděl v původním znění, protože přes simultánní překlad nebyl originál moc slyšet. ()

padlar

Béčkový film nejvyšší třídy. JCVD v plné parádě, B. Yeung jako záporák, nulový děj, ukázky různých bojových stylů. Co více si od filmu této kategorie přát. ()

Ozz

Na filmy z 80let nelze nahlížet dnešním pohledem. V době akčních filmů jeden ze skvělých filmů. ()

Branislav.Po

Tazko tento film hodnotit. Ked som ho videl v 1989 tak to bolo bozstvo 5/5 no po zhliadnuti teraz je to horsie. Hrozne herecke vykony, hrozny scenar, hrozne dialogy... ()

tXtX

Absolútna mega klasika, ktorá v živote neomrzí. Fantastické súboje, neskutočne dobrý soundtrack a Van Damme v TOP forme. Podobne ladenému filmu sa už nikdy nedočkáme. 100% ()

BrokyyS

Super film! :) Boje super, humor taky, opravdu sem se moc smál, výborný film i oddechovka s dobrými herci. Doporučuji. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)