Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Houdas18

JCVD je můj nejoblíbenější akční hrdina mého mládí. KRVAVÝ SPORT je první film, ve kterém jsem ho viděl hrát a navždy zůstal v mém srdci. Inspirován skutečným příběhem Franka Duxe,praveho bojovníka a žijící legendou Karate. Táta měl originál VHS. A v podání naleštěného Jean Clauda pastva pro oči(minimálně pro ženy). Příběh je prostý, turnaj smíšených bojových umění v zastoupení těch nejlepších z oboru v prostorách Asijského podsvětí. Vynikající soundtrack. ()

tavvva

Záběry města a hudba jsou plus, ale zbytek filmu je jinak hrozně blbý :/ Mnohem lepší v mnoha ohledech mi přišel Kickboxer. ()

horor2

Jean-Claude Van Damme ve výborné formě ztvárnil příběh Franka Duxe ( pod jeho dozorem ) dokonale. Bojová choreografie, zpomalené záběry a jako třešnička na dortu závěrečná bitka, to můžu vidět a sytit se tím dokola. ()

Blazkowicz

Konečně bojový film, který si nehraje na komedii. Bojové scény fajn, Van Dame je taky dobrý. Trochu škoda, že třeba děj není víc propracovaný nebo že to nemá lepší soundtrack. Účel filmu byl ale jiný, a to dobré béčko, což splňuje s přehledem. 3+* ()

RigorMortis

Žán Klód, béčkový akčný film, a nostalgický soundtrack. Jedna veľká prehliadka bojových umení a športov (alebo niečoho, čo ich aspoň pripomínalo), na ktorú sa pozeralo dobre a moje srdce bojového umelca zaplesalo. Po chvíľke googlenia a zistení, že slávna "legenda" Frank Dux je nechutný klamár, ktorý si mnohé svoje úspechy vymyslel alebo prikrášlil, nemôžem však dať filmu viac, než 3*. V USA je možné všetko. ()

macetoma

Film mého mládí, tohle jsem na VHS viděl mockrát a chtěl být takový jako on... No nestalo se, ale nějakou dobu jsem to karate poctivě dělal. Dávám 4 hvězdy. ()

Erichy

Van dammova klasika, na kterou se nezapomína. Závěrečný souboj s Chongem Li jsem sledoval se zastaveným srdcem a se stíkajícím potem po tváři po každém shlédnutí i když jsem věděl, že vyhraje spravedlnost. ()

JohnCoffe

Tady prostě nemůžu jinak než za 5.Film mého dětství sledovaný u mého strýce na VHS.Kdykoliv jsem k němu přijel muselo být po mém a všichni sme povinně sledovali Krvavý Sport.Kumite kumite kumite :):) ()

Honziik17

Podle mě, nejlepší van-Damův film. Není to jak ve většině filmů, že van-Damme celý film dostává po tlamě a v závěrečném boji tři rány a van-Damme vítěz. Hodně kvalitní bojové scény, skvělý příběh (navíc natočeno podle skutečnosti a van-Dammův trenér pro ten film byl přímo Frank Dux, o kterém ten film je). Skvělý film. Není mu co vytknout. ()

smrtubohem

Další kvalitní snímek JCVD. Tentokrát se dočkáme opravdu směsice různých bojových stylů, mezi nimiž musí Van Damme probruslit a zvítězit v náročném turnaji. Bitky velice dobré, až an tu přitroublou opici. Dodnes nevím, jestli vůbec takový styl boje existuje - předpokladám, že všichni jeho někdejší vyznavači již vyhynuli po meči. ()

sunjata

Někdy v pubertě kolavaly mezi kamarády zvěsti o super akčním filmu s bojovými uměními s namakaným bělochem jako hlavním hrdinou. Pořád jsem toužil to vidět, až jsem to nakonec viděl ... A dobrý. V době, kdy vrcholem akčního filmu u nás byla francouzská detektivka, to naprosto splnilo svůj účel. Dneska, po zážitcích z čínských spektáklů s opravdovými herci, bych to už asi tolik neocenil. ()

Lajty

Parádní arénovka s ještě parádnějším Van Dammem. Jeden z jeho prvních filmů, ve kterém se objeví také Michel Qissi (Kickboxer). Donald Gibb jako vždycky skvělý, Bolo Yeung jako záporák perfektní. Takže nemám co vytknout. ()

walkingdead

Tohle je pro mě absolutní klasika žánru martial arts Je to spíš jako bojová videohra s příběhem. Legenda o Franku Duxovi, kterou on sám stvořil - nikdo neví, co z jeho životopisu je vlastně pravda :) Hongkongská legenda Bolo Yeung je ideální záporák. Pro JCVD znamenal film raketový vzestup kariéry, na dalších pár let se stal v tomto žánru "americkou" jedničkou. ()

rischa65

V roce 1989 na VŠ koleji v Brně, v napráskaném pokoji by špendlík na zem nepropad, smrad jak v opičárně, 5. kopie VHS kazety přehrávaná na videu z Polska co žralo pásku, úhlopříčka obrazovky 35cm a my nevěřícně hltali úžasné bojové scény, které do té doby nikdo z nás neviděl...(Je to tak edy66?) Dnes k pousmání, ale takový je vývoj filmového estetična. Takže 4 z nostalgie pro mistra Evropy v karate z roku1980 Jeana-Clauda. ()

route60

První Van Dammovka co jsem viděl a dodnes to považuji za jeho nejlepší film v hlavní roli potom to sním šlo pěkně z kopce ale je pravda že též nikdy hrát neuměl a už se to nezmění, Bolo Yeung byl borec škoda že musel podle scénaře dostat přes držku. ()

tonton78

opravdová klasika a vlajková loď akčních karate snímků...spousta stylů(i když toho pablba co zastupuje capoieiru nejspíš vyhrabali nemocným vopicím z hnízda), technik a atraktivní prostředí zakázaného turnaje...moje hodnocení neodráží jen nostalgii, rád se na to podívám i teď po letech...jo abych nezapomněl, výborná je i hudba, kde v titulním songu se v refrénu opakovaně objevuje slovo gumídek, gumídek, gumídek..schválně se zaposlouchejte...takže, Bíďo, Babčo, Brumlo, Báro, Brepto, Brůčo...JEDNU Z TĚCH SPODNÍCH ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)