Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

zdeny99

Krvavý sport je dokonalé akční béčko, na které se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ho tak strašně moc užíváte. Obsahuje vše, co takový správný akčňák z 80. let má mít. Z počátku hlavní hrdina prodělá tvrdý výcvik a poté uspěje coby neznámý bojovník v mezinárodní soutěži. A tady na Comité již Van Damme jde mírně stranou. Je to mezinárodní turnaj, ve kterém zápasí bojovníci různých národností a různých stylů. Některé jsou krátké na pár vteřin, jiné dlouhé, přesto všechny precizně do detailů nasnímané a v nejdůležitější chvíle ještě zvýrazňují zpomalené záběry. Celé to vyvrcholí opět právě Van Dammem a tím nechutným Bolo Yeungem, který v turnaji zabíjí jednoho chlapa za druhým. [12352. hodnocení, 502. komentář, 69%] ()

bozka10

Prvá van Dammovka čo som videl a odvtedy už svet akčných filmov nabral premna uplne nový smer a ovplyvnil aj do dalsieho života v podobe športu a urcite to neni len moj prípad. ()

Dement

Z nostalgie - dnes spíše úsměvná záležitost: naprosto debilní dialogy a příběh, ochotnické herecké NEvýkony, nic-moc natočené souboje atd..Ve své době určitě kultovní záležitost, která putovala z ruky do ruky na okopčené VHSce. ()

#47

Do legend se nekope a tenhle první Van Dammův turnajový filmeček je většinou tím, díky kterému se stal idolem mnohých...včetně mé maličkosti. Na tenhle snímek se prostě pravověrný fanoušek nemůže dívat střízlivým pohledem...to je prostě srdeční záležitost. ()

Heavyman

Šílený a béčkový, ale ta nostalgie když jsem si to pouštěl na videu a pak druhej den ve škole jsme se o ničem jiným nebavili....to byly časy!Ray Jackson byl borec. ()

Hapretor

Jeden z nejlepších "kicking" filmů s Van Dammem, co jsem kdy viděl. Souboje jsou výborné. Neškodilo by je i trochu protáhnout. Navíc film má i hezkou myšlenku. Van Damme velmi hezky ztvárnil uctivého žáka, který jde šlechetně za svým cílem - uctít památku svého mistra. Cit pro fér boj a láska pro bojové umění jeho filmové postavy z jeho hereckého výkonu je jasně viditelná. ()

Andronikos

Prišiel, získal kamaráta, videl (ako novopečený kamarát kvôli ľahkomyseľnosti dostal nakladačku), naštval sa, zvíťazil. Priamočiary, rozprávkovo jednoduchý, prehľadne štruktúrovaný scenár, na ktorý sa ale nedá hnevať. Neviem, či film odštartoval natáčanie podobných ringových snímiek, ale z tých, ktoré som videl, je aj vďaka svojej naivnej prvoplánovosti v mojich očiach najlepší. Váham, či kvôli to mu nedať 4 hviezdičky, ale neviem, neviem... ()

Ash_Black

Vzpomenu si na nezapomenutelnou verzi, co česky dabuje jeden člověk a míchá se to dohromady s němčinou (což vynikne např. hlavně, když JCVD křičí). Dál na soundtrack, na Bolo Yeunga a ... na jedny rozbitý brejle, když jsem se v těch ani ne osmi pokoušel taky o „trojitou“ otočku :-). A když si uvědomím, že jsem to naposledy viděl po čase zase relativně nedávno a bavil se u toho pořád dobře, ke konci tohoto komentáře si říkám: „Per tam pětku, Petře, per tam pětku!“. ()

Krchy

Klasika jako kráva, co víc dodat? Kdo z mé generace tohle neviděl jako malý kluk a nebyl z toho unešený, tak byl buď třídní otloukánek, nebo ještě nevycomingoutovaný (fuj slovo) buzík. Hereckých výkonů netřeba, když se to tak pěkně řeže, to snad od filmu s tímhle názvem nikdo ani neočekává. A že to má jednoduchý příběh? Kdo by to byl sakra řekl, že film o turnaji se bude točit kolem turnaje, že? ()

agassi68

Van Damme je, alebo aspoň býval pre mladých chalanov idol a keď som ho videl prvýkrát bol to práve Bloodsport. Za socíku sa také niečo nenosilo, takže som bol skutočne očarený. Jeho tréning, postup z loosera na šampióna, úchvatný Bolo Young s dnes už klasickým pohybom prsných svalov, rôzne ďalšie štýly boja a hudba, ktorú si pamätám dodnes. Nostalgia prebije filmovú hodnotu a preto maximum.. ()

Wolvie

Osmdesátková klasika a nejlepší Van Damme.Výhoda Krvavého sportu tkví především v tom,že se na něj dá bez jakýchkoliv problémů koukat i dnes.Kdo jej dnes uvidí poprvé,dostane solidní výplach,kdo jej viděl už dávno a rozhodne se,že si to chce připomenout,dostane pořádnou vlnu nostalgie.Ano,mám ten film rád.Docela dost. ()

helloween93

Van Dammovka let osmdesátkých. Máme tu celkem tvrdej turnaj v kumite, do toho jednu pěknou reportérku a mladého Van Damma. Kola ubíhají, počet účastníků se ztenčuje, to vše v rytmu 80's soundtracku. Co víc si můžeme u podobného béčka přát? ()

GOREGASM

Otřesně natočené, napsané a zahrané, přesto škodolibě zábavné, protože neopracovanější herecké prkno než je slipový model, Jean Claude Van Damme, prostě nenajdete. Kolik hereckých hodin před natáčením Jean Claude absolvoval je otázkou, jeho herecké výrazivo jde ovšem sebevědomě ruku v ruce s jednociferným IQ jeho postavy. Chápu, že před pětadvaceti lety se v nulové konkurenci Bloodsport musel líbit a mě se vlastně svým způsobem líbí pořád, bohužel již z diametrálně odlišných důvodů, než tvůrci zamýšleli. Abych nebyl jen neurvale sarkastický, i v současnosti potěší charismatický vazoun Bolo Yeung, jehož mrkání kozama spolehlivě smaže úsměv z tváře každého soupeře. A protože jsem vlastně nikdy nemusel Van Dammovy uhlazené, nejednoznačně sexuálně orientované baleťáky, ve finále jsem byl logicky zklamán, ne-li zdrcen :-(. 30% ()

BeranSon

Tak tuhle kravinu jsem protrpěl a když jsem zjistil že má tenhle film silných 68% tak přišel dosti zarážející pocit u mé maličkosti. Takových laciných klišé, těžkopádných momentů a scén vedoucích úplně k ničemu není v žádném jiném filmu tolik. Jenže pak jsem se podíval na rok natočení a došlo mi, že na rok 1988 to přeci jen jde. Ovšem já jsem tento film viděl v roce 2015, kdy jsem už totálně překrmený vizuálně vypiplanými opusy, že u Bloodsport byl požitek z boje na nule. Některé momenty mě vážně dokázali svojí připitomělostí rozesmát, nežli napnout. Chápu, někdo se v tomto filmu může doslova najít, ale já to nejsem a tak dávám velice slabé hodnocení. - 1/10 - ()

Hell_ena

Nádherná kravina! :D Nikdy bych si to samozřejmě nepustila, ale školní výlety jsou na tohle ideální! :D Tak už hned začátek :D Docela jsem nepobrala co se tam dělo, ale dejme tomu, že to nemělo na vývoj příběhu žádný vliv. Když už se náš ninja hrdina dostal do svého domova, nemohla jsem se ubránit smíchu :D Pohled na tvář muže, zmučeného dlouholetým tréninkem a očividně velmi pochybnou minulostí, nemohl být vtipnější. Tvůrci filmu velmi "elegantně" vyřešili celou minulost a zápletku celého příběhu v několika ubíjejících scénách :D Každopádně zbytek filmu je tvořen bitkami a rádoby postelovou scénou :D Nejvíc mě ale dostal hlavní "záporák" :D :D ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)