Již sedmý měsíc trvá krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo. Psychopatický diktátor generál Bison kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Velitel místních jednotek Sjednocených národů plukovník William F. Guile má 72 hodin na to, aby se pokusil o nemožné. Infiltrovat shadalooské podsvětí (tvrdě koučované jednookým bossem a dodavatelem zbraní pro Bisonovu armádu Viktorem Sagatem), proniknout do tajné Bisonovy pevnosti, odkud chce ovládnout svět, zlikvidovat patologického tyrana v jeho doupěti a osvobodit desítky rukojmí, čímž uštří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného. Kromě správně nažhavených modrých přileb mu pomáhají dva "streetfighterové" Ken Masters a Ryu Hoshi a snaživá novinářka Chun-li, poháněná touhou po pomstě a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis a ve své genetické laboratoři předělává bezmocného zajatce na vražedné monstrum, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek, v čele s plukovníkem Guilem. Akční filmové zpracování nejúspěšnější bojové videohry všech dob, kterou mohou stejně intenzivně prožívat její skalní vyznavač i ti, kteří v ní s Van Dammem budou bojovat poprvé. (oficiální text distributora)

wosho

Tak prrrrrrrrrrrrrrrr,todle to je absolutně špičková parodie na akční filmy a nemyslí,že to je neůmyslné.Steven E de Souza je až příliš velký profík,aby tento svůj počin myslel jako vážně.Vždycky my zvedne náladu a prosměju se celých 100munut ()

Revolver

Kvalitám herní předlohy se filmová adaptace ani vzdáleně nepřiblížila a dnes už bych se na to asi nepodíval, ale jako menší jsem se slušně bavil. ()

Scytale

Videohra je genialni a svého času jsem u obou dvou dilu strávil desítky hodin skvělé zábavy. U filmu to bylo bohužel naopak = žádná zábava, ale také díky bohu (Dhalsimovi) se to dalo přežít .... Smrť a oheň na hráče Mortal Kombatu ;-) ()

POciSEM

Street Fightera sem mastil v hernách jako ďábel,proto sem se až neskutečně těšil až uvidim Van Damma jako mojí nej postavičku ze hry.I přes naprosto stupidní a retardovaný scénář sem se královsky bavil při pozvánce do města Shadaloo.Co mě ale nejvíc mrzelo,jak zprznili bojovníka jménem Blanka ()

barlow

Už dlouho sem se takhle nepobavil u dobré komedie, i když je to akční film... Velká iluze trapnosti a přehrávání, kterému vévodí Zangief ()

Paity odpad!

Film, který získal na oblibě hlavně kvůli hracím automatům a tuším i Atari 64, na kterém jste si mohli zahrát právě Street Fightera a když se naskytnula možnost podívat se na něj i v TV, tak to řada hráčů využila. ()

DocBrown

Teprve druhá hraná adaptace hry (po Mariovi), tentokrát ani béčková, ale céčková. Ale má stvůj styl, přepatlané kulisy, nadsázku a hlavně Raula Juliu. Ten si svojí roli náramně užil, ačkoli už těžce nemocný, a s ním stojí a padá celý film. Bohužel prohrál nejen zde, chvíli na to svůj vlastní životní boj. Van Damma mohli vystřihnout a nic by se nestalo (proč neměl belgickou vlajku?). For you, the day Bison graced your village was the most important day of your life. But for me, it was Tuesday ()

Wishkah odpad!

sledovat jen v případě, že se chcete škodolibě smát cizí blbosti a není zrovna po ruce "neváhej a toč" ()

evil_ryu

Keď som bol malý tak som tento film miloval. Videl som ho snáď 100 krát a vždy som sa bavil. Niektoré hlášky sú nezabudnuteľné. Teraz už vidím aký je to brak, ale kedˇsa na to pozerám obavujú sa mi spomienky z detstva, preto nemôžem dať málo. ()

mira007

Jako malej jsem to hltal - spousta akčních hrdinů, spousta stylů bojových umění.... jenže dneska zastávám názor, že filmy podle videoher jsou větinou takový vesele kostýmově barevný ale ubohý, takže hvězdy dávám za Kylie. ()

Untentrauer

Oujéé Van Damme na kokáči a přesto takovej frajer....Film jako vystřiženej z konzolové hry. Nadčasový nápad skvělá zábava a parádní jízda od začátku až do konce. ()

Sunny.69

Celý film od začátku do konce vnímám jako komedii/parodii sebe sama. A pak je to vážně supr srandovní akční podívaná. ()

Grizzly

Nechapu co jste kdo od tohoto filmu cekal...ja cekal videohru a to presne jsem dostal - barevnost, hloupost, nelogicnost, banda killeru co se rezou hlava nehlava, Van Damme s vykerovanou americkou vlajkou, Bison jako poradnej psychous a navrch zadecek Kylie v maskacich :)...presne jak to ma byt ()

Bozvav

Jako akční pecka na motivy hry to rozhodně neobstálo, ale jako parodie na akční filmy z devadesátek to ušlo. Asi to nebyl záměr tvůrců, ale dvě vysmáté parod hvězdy dám. ()

wakeup odpad!

Odpad moc casto nedavam, jako hodnoceni, ale odsad pocad. Nejde ani tak o herce, v tyhle brecce mohl hrat Spacey a film by to furt nebyl. Na druhou stranu by to pak mozna bylo aspon trochu komedialni... no, do kose!!! ()