Anděl smrti

Fallen

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

Azazel může být v klidu, když ví, že čas má ve svých drápkách.. Nadprůměr mezi thrillery, co po Fincherově Sedmičce rostly jako houby po dešti.(9.9.2008)

Anděl smrti poletuje kdesi mezi béčkem a áčkem. Postava detektiva Hobbse je dost sympaticky zahraná (a napsaná). Škoda že scénáristi trochu víc nepropracovali teologickou složku, je to asi ulítlý, ale právě to by dalo filmu ještě větší originalitu. Výsledená podoba tématu není ničím zvláštní. Mystika je tu taková laciná, což je škoda, protože by film mohl být o dost lepší.(23.11.2008)

• *CARNIFEX*

Označenie tohoto filmu za horor je trúfalejšie, ako oživovanie Lenina v mauzéliu. Bohužiaľ, ani o thriller sa priveľmi nejedná. Ostáva nám teda len mysteriózne "neviem čo", lebo "Fallen" je definitívne priemerný snímok, ktorého sledovanie síce nijak neurazí, ba ani nesklame, no väčší zážitok z napätia dosiahnete pri stolovej hre z 95', nazývanej dostihy. Dávam dve hviezdy za herecké obsadenie a nápad.(26.2.2012)

• movie

Tak tohle se nepovedlo. Ani Washingtonovi, ani Hoblitovi - prostě nikomu. Scénář spíš tak pro laciný televizní horror!(24.5.2003)

K tomuhle filmu není co dodat, funguje i po letech, po několika zhlédnutích, vždy mě dostane. Ostatně, že je dobrý, o tom svědčí, kolik dalších béčkových filmů z něho kopíruje.(30.6.2010)