poster

Anděl smrti

 • USA

  Fallen

 • Slovensko

  Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • type_B
  ***

  Anděl smrti poletuje kdesi mezi béčkem a áčkem. Postava detektiva Hobbse je dost sympaticky zahraná (a napsaná). Škoda že scénáristi trochu víc nepropracovali teologickou složku, je to asi ulítlý, ale právě to by dalo filmu ještě větší originalitu. Výsledená podoba tématu není ničím zvláštní. Mystika je tu taková laciná, což je škoda, protože by film mohl být o dost lepší.(23.11.2008)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $25,232,289(23.12.2006)

 • Politik
  ***

  Film s hezkým námětem i propracováním s dobrým hereckým obsazením (Donald Sutherland, John Goodman, Denzel Washington), ale závěr mi byl jasný asi 30 minut před koncem filmu a na pokračování to nevidím, protože takový "dábel" se prostě nedá porazit :-) Ale bylo to povedené a zajímavé ;-)(6.12.2008)

 • kingik
  ***

  Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby, a oni se mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělech jiných. Lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným dotykem, a pokud je hostitel zabit, dokonce i bez toho. Mluví všemi jazyky a je absolutním zlem. Přesvědčit se o tom může philadelpský policista John Hobbes, který chytil sériového vraha, jehož soud poslal do plynové komory. Ale zlu není zdaleka konec. Ačkoliv tento mysteriozní thriller propadl shodně u diváků i kritiky, není na odpis. Tedy rozhodně jsem se u něj nenudil. Herecké obsazení sice nepodává nic mimořádného v oblasti charakterního herectví, ale jaksi jsem si zvykl na to, že Gregory Hoblit nedává hercům prostor pro rozehrání svých partů, ale hledá pro svoje filmy zajímavé plynutí děje a herce potřebuje pro jeho nezbytné podkreslení. Je tedy jedno, jestli ve filmu hraje Denzel Washington a spol., protože jejich role by mohl hrát třeba Alois Hnátek a Alfons Kolbaba, a vyšlo by to nastejno. Děj bylo to hlavní co zaujalo. Pořád se něco dělo, nemám na mysli dynamickou akci, ale napínavé posuny v ději směrem vpřed, originální nápady a režijní postupy, a pak přišla i finální pointa, kterou nelze odhadnout. Přesto však film zaujme jen na první zhlédnutí. 60%(13.5.2012)

 • Djkoma
  **

  Jeden z mála slabých filmů s Denzelem Washingtonem ještě z doby, kdy nebyl velkou hvězdou a klasickým prototypem "policajta". Mohlo to být mnohem lepší film, ale kvůli nevyužitému tématu se tak nestalo. Scénáristé jemně načrtli možnosti a nechali film plynout dál a ani režisér se zrovna s atmosférou nepředvedl, jak mohl. Film plný promarněných příležitostí.(25.6.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace