Anděl smrti

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

• Genero

Azazel, taková multisměna, to není jen zabalit peřiny, děti a jít. Znáte akademika Plíška, Azazel? Státní cena za fyziku, čestný doktorát v Reykjavíku a co bylo jeho celoživotním dílem? Desetisměna. Půl roku organizace a rok rekonvalescence. A my tady máme o desítky směn víc. Z ucha paní Ramírezové šupky dupky do nosu doktora Bharádwádži a potom skrz krk kapitána Kolosima. A hlavně bacha na negra. Jestli se to podaří, budeme jediní v republice!... Promiňte, panstvo, chci se jen zeptat, jestli někdo nemá chuť na šálek pravé americké mystiky?... Ne, ne, děkujeme, mistře, vy dneska opravdu zlobíte! Jděte s tím už do prdele!(28.6.2012)

Na horor jsem se u toho málo bál, na detektivku je to moc mysteriozní, na thriller je to moc zamotaný a na slaďák se mi Denzel málo líbí... Kromě toho, že se první půlku skoro vůbec nic neděje a když děje, tak se v tom člověk stejně ztrácí, pak už je to lepší..a rozuzlení není vůbec k zahození.(8.12.2008)

Mystické, nadprirodzené a z pohľadu reálneho človeka, úplne neskutočné, ale obrovský omyl realistov je, že skutočné to je. Zabiť Azazela nemôžete, ale keď máte priateľa, na ktorého nemá ani on, žijete.(17.10.2009)

Horor? To asi ne... Ale moc zábavný film s dobrými hereckými výkony, ďábelským ďáblem a chytlavou ďábelskou písní... Time Is On My Side, Yes It Is...(26.9.2007)

Svou neuchopitelností jeden z neděsivějších netvorů co jsem za hodně dlouhou dobu viděl, působivě zmatený Denzel Washington pokoušející se o nemožné, několik výborných scén (nejlepší byla bezpochyby ta, kdy Azazel kroužil kolem Hobbse v lidech na ulici), přesto, a mám pocit, že se mi to poslední dobou strává až podezřele často, jsem od výborně rozehraného příběhu se skvěle nahozenou atmosférou čekal mnohem víc.(17.8.2011)