Anděl smrti

Fallen

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,232,289Tržby Celosvetovo $27,900,000║ v rámci duchárčiny dosť slušne zvládnutý film z dobrým napätím a slušnými hereckými výkonmi /70%/(7.8.2005)

Na horor jsem se u toho málo bál, na detektivku je to moc mysteriozní, na thriller je to moc zamotaný a na slaďák se mi Denzel málo líbí... Kromě toho, že se první půlku skoro vůbec nic neděje a když děje, tak se v tom člověk stejně ztrácí, pak už je to lepší..a rozuzlení není vůbec k zahození.(8.12.2008)

• Djkoma

Jeden z mála slabých filmů s Denzelem Washingtonem ještě z doby, kdy nebyl velkou hvězdou a klasickým prototypem "policajta". Mohlo to být mnohem lepší film, ale kvůli nevyužitému tématu se tak nestalo. Scénáristé jemně načrtli možnosti a nechali film plynout dál a ani režisér se zrovna s atmosférou nepředvedl, jak mohl. Film plný promarněných příležitostí.(25.6.2004)

• Chrustyn

Ve všech směrech průměrný až podprůměrný thriller s velice slabým výkonem Denzela Washingtona a minimem napětí. Nápad s démonem, který se převtěluje pouhým dotknutím je docela zajímavý ale tvůrcům se nepodařilo tento nápad jakkoliv využít a dvouhodinová délka je v tomto případě dost ubíjející. Velká slabota.(11.12.2009)

Perfektný Denzel Washington a taktiež príbeh a atmosféra tiež stoja za to. Záhadné vraždy, otázky a vrah, to je hlavné lákadlo filmu a je podávané celkom dobre. Atmosféra a napätie sa čím ďalej tým viac stupňujú, hlavnej postave sa čoraz viac komplikuje situácia a film graduje presne tak ako má. Nebudem tu spoilerovať, takže aby som to dal na správnu mieru, tak celý koncept filmu sa mi páčil až na hlavného zloducha, ktorý mi prišiel skratka malo rozvinutý. Ale inak rozhodne dobrý film. 79% - 3*(30.5.2012)