Anděl smrti

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

• Dale

Keď si niekto myslí, že na mysteriózny film stačí, aby si vybral nejakú postavu z náboženskej tématiky, tak sa mýli. Také jednoduché to nebude. To, ako idú ľudia po ulici a navzájom sa potľapkávajú pôsobí skôr komicky, než mysteriózne. A napínavosť sa stratila v tej chvíli, ako sa scenárista rozhodol, že film bude vyrozprávaný retrospektívne. Herci podavajú štandardné výkony, no od Denzela som čakal viac. Aj keď mám rád otvorené konce, tak tento bol ten najhorší otvorený koniec, aký som videl.(9.11.2003)

• bassator

20. 11. 2009 - 1/8 filmu - 40%(23.1.2010)

Perfektný Denzel Washington a taktiež príbeh a atmosféra tiež stoja za to. Záhadné vraždy, otázky a vrah, to je hlavné lákadlo filmu a je podávané celkom dobre. Atmosféra a napätie sa čím ďalej tým viac stupňujú, hlavnej postave sa čoraz viac komplikuje situácia a film graduje presne tak ako má. Nebudem tu spoilerovať, takže aby som to dal na správnu mieru, tak celý koncept filmu sa mi páčil až na hlavného zloducha, ktorý mi prišiel skratka malo rozvinutý. Ale inak rozhodne dobrý film. 70% - 3*(30.5.2012)

Kdykoliv se na tento film podívám tak mě baví a neztrácí své kouzlo i po té co jsem jej viděl více jak desetkrát, spíše více jak dvacetkrát. Rád se k němu vracím a stejně vždy lituju, že to nemá úplně využit potenciál a přesto se mi to stále líbí. Jeden z filmů, který nemám rád ani ne tolik kvůli DenzeluWashingtonovi spíše jako kvůli filmu samotnému. Jeho formě, atmosféře, hudbě i prostředí. Vše do sebe slušně zapadá. Démonek či zlý andílek je podán pro mě velmi temnou a přesto černě zábavnou formou. Slabou stránkou filmu jsou postavy, ale nejvíce hrozná hlavní ženská postava, která je příliš nevýrazná a jen jako doprovodná kulisa. Podobně jako zmar s postavou hranou Robertem Joyem s jeho tak nějak vždy drásavým výrazem obličeje. Elias Koteas to celé ale velmi slušně startuje, John Goodman udržuje a James Gandolfini uvolňuje. I nadále to patří k mým oblíbeným filmům, přestože tomu nedávám plné hodnocení, srdcovka to je. 8/10(29.3.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,232,289Tržby Celosvetovo $27,900,000║ v rámci duchárčiny dosť slušne zvládnutý film z dobrým napätím a slušnými hereckými výkonmi /70%/(7.8.2005)

• - Během přípravy natáčení režisér navštívil muže, který dokáže mluvit syrijsko-aramejsky, aby mu pomohl s dialogovou scénou v tomto jazyce, která ve filmu proběhne. Muž byl ale velmi nábožensky založený a odmítl vyslovit nadávky, které postava mluvící touto řečí ve filmu pronáší. Produkce potom musela najít dalšího člověka, který tuto řeč ovládá, aby doplnil chybějící sprosté repliky. (Morien)

• - Nicholas Kazan napsal roli Jonesy speciálně pro Johna Goodmana. (Pumiiix)

• - Scéna, kdy se propadne strop ve sklepě chaty, který zrovna Hobbes prohledává, nebyla ve scénáři ani v hrubém střihu filmu. Původně měl Hobbes najít knihu a odejít. Během jedné z testovacích projekcí ale během této scény odešel ze sálu jeden divák na toaletu a zavřel za sebou dveře s hlasitým prásknutím, což vylekalo všechny přítomné. Produkce filmu tak získala nápad, že by se v tomto místě filmu mohla objevit náhlá "lekací scéna" pro posílení atmosféry napětí. (Morien)