Anděl smrti

Fallen

Anjel smrti

Krimi / Thriller / Drama / Mysteriózní / Fantasy

USA, 1998, 123 min

Výborně obsazený mysteriózní thriller, u kterého mě poněkud překvapuje množství nízkých hodnocení. Mě osobně film udržel v napětí od začátku do konce a závěrečná pointa mi taky přišla naprosto v pořádku. Ovšem pravda je, že jsem ochotná neklást moc otázek, brát věci tak, jak mi je filmaři (či spisovatelé) předloží... a navíc, ač realistka, jsem fascinována nadpřirozenem. Musím také uznat, že potenciál byl větší a "Fallen" bohužel místy působí tak nějak lacině, nedotaženě. Nicméně: podobných filmů se netočí mnoho a tenhle z mého hlediska patří mezi povedené (ikdyž ne dokonalé). Nebýt tria Denzel Washington, John Goodman a Donald Sutherland, zřejmě bych šla s hodnocením o třídu níž, takhle je to však z mého pohledu jasný nadprůměr - 75%.(4.11.2008)

• movie

Tak tohle se nepovedlo. Ani Washingtonovi, ani Hoblitovi - prostě nikomu. Scénář spíš tak pro laciný televizní horror!(24.5.2003)

Kdopak to je všude okolo..?!(20.11.2009)

Film zaujme netradiční náboženskou mystikou a také v podstatě skoro nemožností hlavního hrdiny uniknout. Jenom záběry z pohledu Azazela mohly být o něco kreativnější, ale jinak vlastně nemám nic, co bych vytkl :-) TIME IS ON MY SIDE, YES IT IS...(30.6.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $25,232,289Tržby Celosvetovo $27,900,000║ v rámci duchárčiny dosť slušne zvládnutý film z dobrým napätím a slušnými hereckými výkonmi /70%/(7.8.2005)

• - Nicholas Kazan napsal roli Jonesy speciálně pro Johna Goodmana. (Pumiiix)

• - Všechny scény Edgara Reese (Elias Koteas) se natáčely dříve než většina ostatních záběrů. Režiséra Hoblita natolik zaujala fyzičnost Koteasova projevu, že trval na tom, aby se všichni ostatní herci, které posléze rovněž posedne Azazel, pohybovali podobně jako on. Tito herci potom studovali Koteasovy záběry, aby od něj pochytili gesta a mimiku. (Morien)

• - První scéna, kterou scenárista Nicholas Kazan vymyslel, byla ta, ve které Azazel poprvé putuje z jednoho člověka do druhého a na jejímž konci dojde k posednutí Charlese Oloma (Robert Joy). Kazan přemýšlel nad tím, jak může zlo přecházet z jednoho člověka na druhého, jak může být nakažlivé, že když je jeden člověk zlý na druhého, tak ten bude zlý zase na někoho dalšího a tento řetěz se nikdy nezastaví. Tímto došel k vizuální představě filmové scény a od této scény se potom odrazila práce na celém filmu. (Morien)