Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

fNdEsIECLE

(Tož to jsem zas jednou příliš nevěřila vlastnímu viděnému a slyšenému.)) A na závěr trochu polemiky: "Příliš mnoho špatných hodnocení v profilu prozrazuje, že si člověk neumí (nebo nemůže) vybrat, na co se bude dívat."(lenus-ka-e; oprava čárky fds) - inu, nejen humrem a šampaňským živ je člověk. ()

ondrin

Bylo to napínavé a nápad také nebyl špatný. Nicméně, jak už mnozí z vás napsali, konec se zkrátka příliš nepovedl, což je v tomto filmu největším minusem. Přesto hodnotím za 4. ()

Bozvav

Průměrný thriller s mysteriózní tématikou. slušně zahrané, napětí bylo jakž takž. Jako celek ničím výrazně nezaujal, až na vtipný závěr, ten jsem fakt nečekala. jdu si zkontrolovat kocoury, zda v nich nesídlí démon, u jednoho jsem si celkem jistá, že jo. ()

Mbeast

Nemám rád Denzela, ale tady mi překvapivě nevadil. Jenže to se nedá řict o zbytku filmu, sice je strašně super to mystično, náboženskej podtext, ale když je to pi*ovina tak s tím ani mystično nic neudělá. Scéna s "předáváním" démona na ulici mluví za vše. ()

Hapretor

Na svou dobu originální a záživný thriller. Konec je očekávaný, ale správně ironický. Azazel je u mě duch number one. Denzel hraje dobře, ale možnost více vyniknout měl v jiných filmech. ()

MickeyStuma

Výborný mysteriózní thriller, který si nehraje na veledílo a postrádá veškeré vizuální efekty, což se dnes může leckomu znelíbit. Přesto dokáže zaujmout svojí, byť pomalu budovanou atmosférou. A ta pomalost vyprávění velice pomáhá. Napětí a tajemnost jsou přítomny po celou dobu trvání filmu a jedinkrát neujdou z cesty. Herecké výkony jsou velice uvěřitelné a nikdo nepřehrává. Plný počet bodů jako důkaz, že i z mála lze natočit pořádný film. ()

merigieren

příběh o božím azazelovi, co si rád zpívá a vraždí lidi :-) zasedne si na jednoho poldu, kterej se ho následně pokusí zabít. Mezitím objevuje střípky minulosti o svém předchůdci, životopisu azazela, průpovídky v aramejštině atd... ()

GOREGASM

Fallen jsem měl jako uhrovatý teenager velmi rád, zejména pro jeho „zlý“ konec, který byl v době všeobjemných happy endů, tím správným protikladem. Po letech musím uznat, že televizní look a účelovou pointu zachraňují jen a jen a jen těžké herecké váhy Washington, Goodman, Sutherland, Gandolfini, Koteas, které maskují několik logických kotrmelců. Ale co, hraje tam James Gandolfini, takže palec nahoru J. 65% ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Nepříliš známí film, který potvrzuje pravidlo, že pokud není něco známé, tak to nemusí být vůbec špatné. Řekl bych, čistě a uhlazeně zvládnutý film, tak trošku s duchařským podtextem, který není strašidelně rozvinutý. Denzel Washington už je pro mě dnes zárukou kvality, i když se někdy dopustí drobnějších přešlapů, myšleno z hlediska filmografie, tak dokáže film pokaždé vést při nejmenším dobře. Jelikož jsem se na snímek díval v noci, tak jsem se chvilkovému strachu neubránil, ale jinak vážně nemá prvky vsazené do horroru a při sledování na denním světle se nebude bát ani desetileté dítě. Takže vyhledávači strachu, raději sáhněte po jiném snímku, ovšem já jsem spokojený. - 7/10 - ()

Artard

v 74 minúte má na moment prázdny zásobník a sekundu na to zase plný... mysleli si že si to nevšimneme?!!! ()

Gixian

Pětihvězdičkový námět, který lehce ubíjí nízkorozpočtové zpracování. Pro mě i tak film na který se nezapomíná, slabší 4 hvězdičky. ()

Beo.wulf

Tak tenhle filmek se mi dosti libil, mozna i proto zejsem ho videl v originalnim anglickem zneni. Perfektni prostredi a vynikajici role D. Washingtona. A i ten zaver filmu se mi libil, i demon dokaze byt chytrejsi jak policista:-) Pred AZIZIM klobouk dolu, odvedl peknou praci a krasne michal dejem. Vrele doporucuji skouknout. Krasny mysteriozni thriller se zajimavym koncem, za ktery jsem byl rad(nemusi porad vyhravat dobro:-) ()

Kingjiri

Filmy s Denzelem Washingtonem mám vesměs rád. Anděl smrti ale bohužel patří do části méně povedenejch filmů se jmenovanym hercem v hlavní roli. Pro mě nešlo o víc, než o zbytečný a nudný béčko, který se pustí v televizi pro vyplnění času, když skončí prime time. Je škoda, že to dopadlo takhle, protože nápad s přenášenim démona pomocí doteku byl poměrně zajímavej a dalo se na něm stavět. Trochu mě zaráži až skoro červený hodnocení, ale co člověk, to názor. Za sebe dávám dvě silnější hvězdy, předevšim za herecký obsazení. ()

darkreider

Teda je znesiem všeličo, ale bystré Denzlovo oko, ktoré detekuje litery na zdi pod novou fasádou a vždy vie, kam sa juknúť a na prvý šup odhaliť ťažkú mistery, to už je celkom turek. Hobbes by sa mi fakt hodil do partie na geocaching. A tých scenáristických lapsov tu je plná hrsť. Schválne spočítajte koľko možností mal ten teplý vzduch, aby impregnoval našeho Wašingtóna, ale asi mu to v tých chvíľach neprišlo vhodné. Inu je treba vydržať. Keby sa to skončilo žížalou, alebo švábom, tak by som z recesie hviezdu prihodil, ale takto sú to slabé tri (a že sa tá tretia chveje ako ratlík!). Film má najsilnejšiu časť v prvej dvadsaťminútovke, potom už to ide ťažko dole vodou. ()

JBMAVERICK

Mám hodně rád tenhle druh filmů a moc mi mrzí, že se z tohohle skvělýho námětu nevytěžilo víc. Na 4* to nevytáh ani muj oblíbenec Denzel ani Rolling Stones. ()

Ceberus

Mám rád Washingtona, mám rád i Gandolfiniho, no a Goodman nebo D. Sutherland také rozhodně nejsou k zahození, takže herecké obsazení určitě potěšilo. Ani to téma nebylo úplně fádní, ale naopak relativně originální. Přesto byla Azazelova převtělovací schopnost imho příliš silnou zbraní, než aby se proti tomu dalo něco rozumného vymyslet. Nebudu spoilovat, každopádně závěr mě docela zklamal. Co se týče alternativ, příště bych si raději místo toho pustil akčnějšího Constantina, který má k boji s mystikou neméně blízko. ()