Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

bernward

Není to špatné. Washington je klasicky dobrý a celou dobu mě bavilo jej sledovat, stejně jako Sutherlanda a Goodmana. Sice na mně působily prostředky démona až moc prostě, ale pocit osamění a bezmoci v boji člověka proti němu (a tém vlastně proti všem) na mě docela silně zapůsobil. Dlouho si budu taky pamatovat pocit člověka co odjíždí do dolehlé pustiny bojovat se zlem. Zasloužené *** ()

veverysiak

V porovnaní s plejádou iných satanistických kúskov, tento ma zaujal celkom originálnou myšlienkou dotykového prenosu zla cez hostiteľov a tiež kombináciou s krimithrilerom, nemá to síce akčný spád a desivé hororové prvky, ale o to zrejme režisérovi ani nešlo, a ani by to do celkovej skladby vôbec nezapasovalo, takže 75%. ()

da-a

Padnul přímo z Ráje a povstal v nás. Jako nákaza se šíří dotykem a do koho vstoupí, toho existence zaniká. Ale každý děláme chyby a některé oběti se mohou stát osudnými. Bude Denzel Washington démonovým andělem smrti? Filmové pointy jsou ošemetná věc. Mohou příběh vyzdvihnout, dát mu nový smysl a nebo jej taky pěkně zazdít. Kdo by však čekal, že Gregory Hoblit nám jednu pěkně silnou nabídne hned první větou, jíž se snímek představí? A dál už pšt, abych něco neprozradil a nepřišel si pro mě anděl pomsty csfd. Důležité je, že poslední minuty filmu patří mezi ty exkluzivní chvíle, kdy jsem si bájo pomlaskával nad pečlivě propracovanou stavbou plnou na první pohled málo důležitých detailů, které se však při svém odkrytí v pokročilé části filmu stávají velmi ceněné a z logického náhledu hodnotné. Díky tomu mohu Andělu smrti prominout to pomalejší tempo, které sympaticky nechvátá za další odzbrojující senzací a přesto se každou scénou dozvídáme něco nového. Odpustím také průměrně napsané dialogy (i díky Washingtonovi, Sutherlandovi a Goodmanovi), stejně jako poněkud nudný fakt, že náš milý vrchní detektiv je nějak přílíš charakterově běloskvoucí (dokonce ani nekouří, a když pivo, tak americký). V klíčových scénách je film dosti působivý, a daří se i vypracování psychologické (nikterak komplikované, ale funkční) základny pro poslední třetinu, kde se události dávají do pohybu více, než bych si po předchozích detektivně-tajemných pochůzkách pomyslel. Anděl smrti vyluzuje zvuk kvalitní kosy sekající velmi bohatou úrodu. Aby také ne, když opět platí, že... GOOD MOVIES ARE ON OUR SIDE... (yes they are). ()

Patr1k

Velmi podhodnotený snímok si myslím, taká jednohubka, človek nemusí moc uvažovať, všetko do seba zapadá, herecké výkony slušné, scenár nie je práve najlepší, ale v konečnom dôsledku mi to nevadí...dal som 4 namiesto 3 kvôli tomu, že toto je jeden z mála filmov, ktorý skončí ako skončí, a to já rád :) - mimo to sa mi páčila viac skladba na konci od Rolling Stones ()

Ondrew

Jednu zasadnu vec na tomto vytvore nepochopim. Napriek celkom chytlavej atmosfere mi neslo do hlavy, s akym kludom konaju jednotlive postavy. Deje sa to snad pocas celeho filmu a najviac som cumel vo chvili, ked hlavnemu hrdinovi zomrel brat. Vsetko prebehlo v pokoji, ziadne extra emocie, proste kapanek podivne. Dlzka snimky je vskutku prehnana, radsej mali autori ubrat zo stopaze a miesto toho naopak riadne nahustit feeling zla, ktore predstavuje Azazel. Zaver mi prisiel na jednej strane relativne napadity, no po dvoch rozvlacnych hodinach to uz situaciu prilis nezachranilo. Kazdopadne, hoci "Anjel smrti" spada skor medzi priemerne diela, predsa len vybocuje. Preto moje finalne hodnotenie jest 60%. ()

nuwer

Docela tezky se do toho zakoukat,Denzela mam jako herce rada, je to pekny chlap,a asi jsem se dodivala jen z ucty k nemu :) Horor to neni,mysteriozni thriler. ()

Radussee

Kletba,Azazel,hororový konec. za to tři hvězdy. Příběh ok, scénárista to myslel dobře, úcta jemu, možná bych zvolil jiné obsazení, prostředí, ale jo, budiž ... ()

Stuart6

Takže bohužel, pro mě zklamání. Takové ploché, bez náboje a hloubky. Ale zase takový průser to nebyl. Na jedno podívání dobré, ale když jsem o tom odpoledne přemýšlel, nic moc. ()

Saxos

Nabušené herecké obsazení devadesátek, které vás stačí společně s Azazelem unudit k převtělení do žížaly. To je vše, ani Stouni nic nezachrání. ()

gpx

Rychlokurs syrské arabštiny v podání holandského seriálového vraha odzátkuje stavidla nevázaného frotérismu. #NEZÁVADNÉ ()

Kozlowski8

Nerovný boj z démonem, který přeskakuje z člověka na člověka pouhým letmým dotykem. Dobře natočený misteriózní thriller se zajímavým, originálním a poutavým příběhem a výbornou sestavou herců. Ani na chvilinku jsem se nenudil. 75 %. ()