Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

Pejpr

Na horor jsem se u toho málo bál, na detektivku je to moc mysteriozní, na thriller je to moc zamotaný a na slaďák se mi Denzel málo líbí... Kromě toho, že se první půlku skoro vůbec nic neděje a když děje, tak se v tom člověk stejně ztrácí, pak už je to lepší..a rozuzlení není vůbec k zahození. ()

honajz

K tomuhle filmu není co dodat, funguje i po letech, po několika zhlédnutích, vždy mě dostane. Ostatně, že je dobrý, o tom svědčí, kolik dalších béčkových filmů z něho kopíruje. ()

SOLOM.

„Nyní vám povím příběh, jak jsem skoro umřel!“ Tak zhruba těmito slovy začíná tento mysteriózní thriller, který zprvu vypadá spíše jako temnější detektivka. Hned na začátku se seznámíme s hlavním hrdinou detektivem Hobbesem, který si vymění několik posledních „láskyplných slov“ s odsouzencem. Již podivné vrahovo chování a především mluva vydá první varovné signály, že něco zvláštního musí vyset ve vzduchu. Přiznám se, že úvodní melodie od Rolling Stone a vrahův taneček ve mně vyvolali příjemné uvolnění, protože jsem očekával něco ve stylu znovuzrození jako k tomu došlo ve známé Dětské hře. Podivné chování kolemjdoucích a jejich letmé dotyky tomu všemu napovídali, přesto jsem si nebyl ještě pořádně jistý co mě čeká. Před spuštěním filmu jsem si totiž nesháněl žádné informace o filmu. Atmosféra sama o sobě nabízí docela potemnělou stránku pohledu na celou věc a čas od času to scénář skouší i na naše city. Možná to přece jenom chtělo ještě více přitvrdit a ořezaná stopáž by taky nebyla na škodu. Těch 123.minut bylo dle mého názoru až zbytečně moc a některé pasáže jsou zbytečně natahovány. Ale jinak jsem byl docela spokojený především s hereckými výkony. Především pak Denzel ukázal, že je pán herec a film se mohl opírat hlavně o něj. Donald Sutherland byl rovněž skvělý, ale nedostal zde zas až tolik prostoru. Myslím si, že to byla celkem škoda, protože Goodman spíš jen sekundoval. Mírným zklamáním se pro mě stalo zakončení celého filmu. Očekával jsem potom všem přece jenom trochu něco jiného. I tak však musím tvůrcům vystřihnout pochvalu za netuctovou koncovku, jelikož happyendy moc nemusím. Fallen se tak v klidu zařadil v mé sbírce mezi kousky, které si kdykoliv pustím znovu. Chtělo to jen vychytat všechny mouchy, ale tak nikdo není dokonalý. ()

eraserhead666

Film přensě na hraničním pomezí mezi "jen" mysteriózním thrillerem a horrorem, který jakoby z "oka" vypadl románu Údolí světel Stephen Gallaghera z roku 1995. Slušně rozjeté, dobré obsazení, škoda jen, že skvělý Koteas nedostal více prostoru, scény s Azazelovým přeskakováním slušně atmosférické (ta paní s čepkou z lišky byla fakt hustá). Jediný problém filmu je jeho dlouhá stopáž, které ke konci už uspává. 3,5* ()

JASON_X

Občas nerozumím zdejšímu hodnocení některého filmu, v tomhle případě nepochopitelně (pro mě) nízkému. Fallen je jeden z nejlepších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděl, kvůli výborné zápletce a opravdu zlověstnému hlavnímu záporákovi (a také kvůli skvělému Denzelu Washingtonovi). Kdyby v něm nebylo několik dementních scén typu "ajlavjú" a dalších patetických výjevů z detektivova rodinného života, dám bez váhání plný počet. Vzpomínám si, že když jsem film viděl kdysi poprvé, projelo mnou při odhalení se pointy takové zvláštní nepříjemné zamrazení hraničící až se závanem paranoidního strachu, když jsem si živě představil, jaké by to asi bylo mít za protivníka takovou... bytost (skvostná scéna na policejní stanici a pak venku na ulici). Rovněž hudba od Stounů k filmu sedne jako ulitá a nedá mi to ještě nezmínit se o těch překrásných barvách podzimu, které filmu sice na napětí nepřidávají, ale zato na kráse. ()

Morholt

Celkem solidní mysteriózní thriller s klasickým tématem boje proti jednomu z přisluhovačů Satana, Azazelovi. Nápad s přecházením démona z těla do těla byl celkem dobrý a pronásledování profesorky teologie mě docela zaujalo, ale na druhou stranu mi chyběla ta správná atmosféra, postrádalo to napětí a možná by neškodila i nějáká pořádnější akčnější scéna. A také by nebylo od věci, kdyby se filmaři podívali pořádně do nějáké knihy o náboženství a zjistili si, jak jsou jednotlivá pekelná knížata charakterizována. Tenhle neměl s Azazelem nic společného. Jinak herecké obsazení splnilo má očekávání - Denzel si odvedl svoje a ve vedlejších rolích potěšili Donald Sutherland s Goodmanem. 60% ()

Genero

Azazel, taková multisměna, to není jen zabalit peřiny, děti a jít. Znáte akademika Plíška, Azazel? Státní cena za fyziku, čestný doktorát v Reykjavíku a co bylo jeho celoživotním dílem? Desetisměna. Půl roku organizace a rok rekonvalescence. A my tady máme o desítky směn víc. Z ucha paní Ramírezové šupky dupky do nosu doktora Bharádwádži a potom skrz krk kapitána Kolosima. A hlavně bacha na negra. Jestli se to podaří, budeme jediní v republice!... Promiňte, panstvo, chci se jen zeptat, jestli někdo nemá chuť na šálek pravé americké mystiky?... Ne, ne, děkujeme, mistře, vy dneska opravdu zlobíte! Jděte s tím už do prdele! ()

BoPo

Film s posolstvom. Zlo je v každom z nás, už len záleží či mu podľahneme. Tento film sa nesnažil moralizovať, ani kázať o životných hodnotách. Takže nudy sa báť nemusíte. Skôr Vás bude mrzieť ten nevyužitý potenciál. Hlavná myšlienka by si zaslúžila troška väčší ťah na bránu. ()

Dale

Keď si niekto myslí, že na mysteriózny film stačí, aby si vybral nejakú postavu z náboženskej tématiky, tak sa mýli. Také jednoduché to nebude. To, ako idú ľudia po ulici a navzájom sa potľapkávajú pôsobí skôr komicky, než mysteriózne. A napínavosť sa stratila v tej chvíli, ako sa scenárista rozhodol, že film bude vyrozprávaný retrospektívne. Herci podavajú štandardné výkony, no od Denzela som čakal viac. Aj keď mám rád otvorené konce, tak tento bol ten najhorší otvorený koniec, aký som videl. ()

Terva

CITÁT - Chci vám vyprávět o tom, jak jsem málem zamřel............ Dobrá úvodní píseň a povedené titulky, řeknou o filmu víc, než by divák očekával. Masový vrah je usmrcen v plynové komoře, jenže vraždy v jeho "stylu" pokračují dál. CITÁT - Všechno má motiv....šílenství je motiv........ Zajímavá mysteriózní detektivka, sem tam vyprávěná třetí osobou. Škoda, že jen tak sporadicky, mohlo to větší účastí vypravěče získat ponurejší nádech. CITÁT - AZAZEL, co je to?.........(zlý duch špatností) Ve filmu jsem se několikrát lekl a tak to má být. Dobré je trio John Hobbes (Denzel Washington), Jonesy (John Goodman) a Stathon (Donald Sutherland) - oni drží celý ten příběh pohromadě a dodávají samozřejmě příběhu tu správnou atmosféru, ale proto tam sou, že? Nádherná je scéna okolo 55 minuty. Měl jsem z ní mrazení. CITÁT - Ikdyž to víš, nikomu to nesmíš říci......... Pokud se vaše "fakta" čirou náhodou vymykají normálním vysvětlením má v tom prsty Bůh a Andělé. V 66 minutě je nádherný kamerový záběr. Bohužel, (nebo Bohu dík?), že zlo se nedá jen tak zničit a vlastně je divák pomalu připraven, na to že Hobbs to nevyhraje, ale ono to nějak musí skončit. CITÁT - Když mě chceš, proč mě nezabiješ?........... Ve filmu zazní legendární otázka na kterou snad nikdo nemá odpověď a přeci všichni vědí - CITUJI - Jaký je smysl života?....... Příběh je smutný a beznadějnost z něho přímo sálá. Někdy jsem z příběhu měl špatné pocity a depky. Příběh o tom, jak jsem málem zemřel. Tak se zatím mějte. Ve filmu zazní Rolling Stones se songy "Sympathy for The Devil" http://www.youtube.com/watch?v=vBecM3CQVD8 a "Times is on my Side" http://www.youtube.com/watch?v=PHVeyo4W18U . Po konci příběhu už zbývá jen se zeptat: a co když je Bůh, Hobbsi?.......... ()

JohnCZ

Námět připomíná epizodu ze Supernatural, atmosféra zase ty temnější díly Akt X. Čekal jsem temnou krimi a dostal jsou spíše fantasy s dost béčkovým scénářem. Zpracování je ale dost na úrovni, temná atmosféra je fajn a Denzel Washington ve své klasické roli dobráckého poldy možná neohromí, ale za to určitě potěší. ()

corpsy

Malo to na viac. Námet nieje prelomový, ale dalo sa z toho vytrieskať napínavejšie a zábavnejšie dielko. Hoblit v týchto vodách pláva pomerne bez problémov, takže viac snahy a mali by sme tu vysoko nadpriemerný kus thrillerovskej filmárčiny. ()

DEXTER099

Azazel v hlavní roli tohoto příběhu,kde poctivý polda v podání Denzela Washingtona musí vyřešit záhadu smrti několika lidí podobné těm co dělal vrah ,kterého John Hobbes dostal až na křeslo smrti,ale vraždil vůbec tento zločinec,vraždily někdo jiný a nebo snad dokonce sám John?Tak pokud se to chcete dozvědět a navíc máte rádi mysteriozní filmy a trochu toho nadpřirozena tak vám film vřele doporučuji.Za mě 75% a čtyři hvězdy. ()

Lamiczka

Nábožensky orientovaný thriller pokulhává s napětím, celkovou myšlenkou a o jednu nohu přišel se závěrem. Průměrnou, přesto hrdě (nebo spíš hrdinně) vztyčenou příčku drží Denzel Washington v hlavní roli. ()

Vojcl

Anděl smrti mne velice zklamal.. Čekal jsem napínavý hororový thriller, který mi nedá ani na chvíli vydechnout. Měl i zajímavý námět, jenže nakonec jsem se nedočkal vůbec ničeho. Denzel Washington podává ten svůj standartní, ale dost nudný způsob herectví, nechytá se ani nikdo jiný..Prostě hrůza!! ()

type_B

Anděl smrti poletuje kdesi mezi béčkem a áčkem. Postava detektiva Hobbse je dost sympaticky zahraná (a napsaná). Škoda že scénáristi trochu víc nepropracovali teologickou složku, je to asi ulítlý, ale právě to by dalo filmu ještě větší originalitu. Výsledená podoba tématu není ničím zvláštní. Mystika je tu taková laciná, což je škoda, protože by film mohl být o dost lepší. ()