Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

eagle-eye

Time is on my side, yes it is...;-) Výborná ústřední píseň, hodně povedený, napínavý thriller s perfektní pointou. ()

Corpsegrinder

Příjemná mysteriozní kriminálka s Denzelem která by možná byla o fous lepší kdyby jí natočil David Fincher stylem Sedmičky. Kratší stopáž by tomu neuškodila neboť půl filmu zdržuje ta ženská která čeká celou hodinu než Denzelovi konečně řekne o co jde, i když věděla od začátku že mu půjde vo kozy a trochu informací by mu pomohlo. Hlavní nápad je celkem slušnej, nechci říct originální, ale zato s nim udělali pár originálních scén jako je třeba netradiční honička na chodníku nebo scéna předávání na policejní stanici. Ale jak jsem řekl na začátku, chtělo by to trochu přitlačit na pilu. ()

ondrula

Horor to tedy není ani omylem. Jedná se o starej dobrej thriller z 90. let s prvky mystery. Tři výborní herci v hlavních rolích dělají z jinak průměrného příběhu náramný zážitek. Konec je takovej přitroublej, a taky mě nebavila ta přemoudřelá paní, ale jinak dobrý. ()

Hanes88

No myslím si, že tenhle thriller má na víc než na současné hodnocení (68%). Opravdu se mi to líbilo, i ten závěr byl skvělý. Denzel Washington v hlavní roli velice dobrý. 75%. ()

Dyas

Tajemné, mystické a napínavé. Film si udržuje dobré tempo, Denzel Washington je dobrý herec a myšlenka filmu je zajímavá, co se týče náboženství a těch nadpřirozených "věcí". Ani bych neřekl, že je Anděl smrti jedním z horších Denzelovo filmů. ()

Spectre

Celkom uchádzajúci film s Denzelom Washingtonom. Výhrady ostatných prispievajúcich sú na mieste, ale v dnešnej dobe sa točia aj väčšie hovadiny, takže s nadsázkou 3.5* ()

spiritus

Nemůžu si pomoct , ale mě se tento film líbí. Je to výborně ztvárněná hra na kočku a na myš, kdy Denzel je zde ta bezbraná myš a Azazel je ta zákeřná kočka co si s myškou jen tak z legrace pohrává.To celé je vsazeno do mysteriozního příběhu.herecké výkony jsou také dobré, nikdo nic nepřehrává.Místy mi běhal z některých scén mráz po zádech, zvláš když Denzel netušil s kým vlastně mluví, jestli a démonem ,nebo ne.Všude na vás číhá malá dávka schizofrenie a to není zrovna ten lucky pocit..Doporučuji, je to dobrý film. 75% ()

Yoss

Film som pôvodne videl ako nástročný a celkom som sa vtedy bál. Nápad s mysterióznym zločincom sa mi zdal dobrý... Lenže už nejaký rôčik ubehol a aj názor si poopravujem. Lepšia druhá polovica filmu nezachráni trochu za vlasy pritiahnutý záver, ktorý sa dá tušiť už od začiatku. Nájde sa tu pár zaujímavých scén, najmä tá, v ktore uteká vystrašená Embeth Davidtz pred vyčínajúcim Satanom, ale inak slabý premier, tak dva a pol hviezdičky :-( Nebyť Denzela a môjho favorita Gandolfiniho, asi by z toho bola úplná sračka. ()

jarmik

Mysteriózní thrillery patří mezi mé nejoblíbenější subžánry. Tento nevyčníval v ničem. Neurazil, ale zdaleka nenadchl. A že potenciál tedy rozhodně měl, plus to obsazení... z toho šlo vytěžit mnohem víc, škoda. PS: Washington prostě není Freeman. ;-) ()

Yardie

Lepších 70%. Viděl jsem kdysi dávno, asi 2x, teď jsem si to připomněl, když to běželo v TV. A opět mě to chytlo. Zajímavý nápad, mystika, velmi dobré zpracování. Možná bych čekal více napětí, ale to spojení tajemna s postupným odkrýváním pravdy to vynahradilo a ve své podstatě to pořád bylo svým způsobem napínavé, i když se už dalo čekat, co se stane a jak to bude probíhat. Každopádně celková konstrukce, odhalování, stupňování k závěru bylo podle mě velmi dobré a pořád člověka drží ve střehu. Velká spokojenost. Co to hlavně tady táhne je ta mystika, chladná a střídmá atmosféra a Denzel Washington. Howgh! ()

Mimomisu

Tenhle film jsem měl ve své době hodně rád a teď po znovuzhlédnutí po asi patnácti letech je to stejné. Spoustu věcí jsem si nepamatoval, třeba to, že mě teď vlastně štvala přítomnost vypravěče dokládá kolik jsem ze snímku zapomněl. Ale pořád je to stejně slušně vystavěný a dost chytrý film na to, abych mu neubral ani hvězdu. Ano, někteří se tu ohánějí devadesátkovým klišé, jen bohužel zapomínají, že v té době to takové klišé nebylo, ale naopak spousta věcí působila svěže, než je začal žánr vykrádat. ()

Andresito

"Time is on my side, yes it is..." Anděl smrti je jeden z těch filmů, který vás neštve proto, že je špatný, ale proto, o kolik mohl být lepší. Skvělý nápad o nadpřirozené bytosti, která se pouhým dotekem může dostat do jiné osoby, je totiž ztvárněn příliš všedně, bez velkého napětí, bez pořádné, nezapomenutelné scény. Ale stejně, až si spolu s hlavním hrdinou nebudete jisti, jestli jeho starý přítel je pořád on, nebo ne, nebudete z toho mít dobrý pocit. A Denzel je prostě sázka na jistotu. 60% ()

waits

Washington, Sutherland, Goodman..nikdo z nich svůj part neodfláknul, dobře se na ně dívá, ale jako u většiny áčkových horrorů je tu bohužel děsu a mrazení pramálo. Dokonce bych řekl, že některé části jsou až trestuhodně nezajímavé a člověk má čím dál tím větší dojem promrhaného potenciálu. A jak mám rád Stony, zrovna tady bych si je odpustil.. ()

petikacka

No, musím říct, že film neztrácí nic na své působivosti i když už hooodně zestárl. Pořád je to děsivé, temné a strašně dobré a  hlavní myšlenka o absolutním zlu, které může ovládnout kohokoliv z nás, je dle mého, čím dál aktuálnější. Tady mě Denzel ještě mocmoc bavil a byl přirozený a uvěřitelný. Akorát ten konec mě vždy připraví o naději...Za mě 90% ()

Elgin

Vyborny mysteriozny thriler s Denzlom v ktorom si nedokazete vydychnut az do zaverecnych titulkov nakoniec sa Vam to podari i s poslednym vydychom hlavneho predstavitela. Temna atmosfera zla ktora ciha na kazdom kroku v podobe Azazela. Tak pamatajte na veci ktore boli pred a potom, veci ktore nikdy uz nebudu take ako boli. Nedoceneny film s excelentnim hereckymi vykonmi hlavnych predstavitelov. Uznavam nie je to salok kavy pre kazdeho, ale pre vyznavacov mysterioznych nervakov je to nutnost! Hudba, strih, rezia a herci samotni nam tvoria nezabudnutelny celok. ()

fNdEsIECLE

(Tož to jsem zas jednou příliš nevěřila vlastnímu viděnému a slyšenému.)) A na závěr trochu polemiky: "Příliš mnoho špatných hodnocení v profilu prozrazuje, že si člověk neumí (nebo nemůže) vybrat, na co se bude dívat."(lenus-ka-e; oprava čárky fds) - inu, nejen humrem a šampaňským živ je člověk. ()