Azazel je jeden z padlých andělů, které Bůh zbavil podoby a oni se za to mstí na lidech. Protože nemá vlastní tělo, žije v tělesných schránkách jiných lidí i zvířat, do nichž může vstoupit jediným letmým dotykem. Mluví všemi jazyky a je skutečným, téměř absolutním zlem. Nezničitelným, nepřemožitelným, nelítostným a bezcharakterním. Přesvědčit se o tom může filadelfský policejní detektiv John Hobbes, který sice chytil obávaného sériového vraha Edgara Reese a předal ho porotě, která ho poslala do plynové komory, jenže tím to pro něj neskončilo. Právě naopak. Objevují se další mrtvoly, stejný modus operandi a taky hádanka, kterou mu těsně před smrtí položil Reese. Zpočátku nevěřící a skeptický detektiv se přesvědčí, že si s ním krutě pohrává pomstychtivý démon, a s hrůzou si uvědomí, že se na něj nejen snaží svést podezření z dalších vražd, ale navíc se zřejmě velmi dobře baví jeho pozvolným ničením a deptáním. Detektiv se však nevzdává, a dokonce se zdá, že objevil způsob, jak ho porazit a zničit. Pomoci by mu mohla Gretta Milano, dcera policisty, který před třiceti lety spáchal sebevraždu, poté co byl obviněn z řady zločinů. S její pomocí se dostane k několika starobylým textům, které popisují, jaké má Azazel schopnosti a slabé stránky. (TV Nova)

Nocturno culto

Zajímavý byl nesporně způsob přesunování Azazela pouhým dotykem,což bylo nejefektivnější při útěku Hobbse v davu lidí,stačilo se vlastně jen dotýkat jeden druhého a měl ho rázem na dosah ...Denzel už zahrál lépe a Goodman mi taky moc nesedl ....no a ten konec ...podívejte se sami ...60% ()

ER

Jeden z mála thrillerů, kde mysteriozní linka dokáže zaujmout,aniž by se z toho stal satanistický brak. A byť se v rámci thrillerové části mohlo více "šlápnout do pedálu", díky Denzelu mne to bavilo. ()

Grogan

Mě to přišlo jako hodně povedený atmosférický snímek, kriminální zápletka alá Sedm je zde říznuta příběhem o pomstychtivém andělovi pomsty, který se rozhodne dostat policistu, který se ho snažil dostat do vězení. A ten, jak brzy zjistíme, i přes veškerou svou snahu postupně ztrácí jednotlivé aspekty svého života a nakonec ho i obětuje pro možnost, že tím démona zastaví. Povedená ústřední dvojka kriminalistů (trochu haprovala jen prezentace Washingtona jako superčestného poldy, do kterého se Azazel snad jako do jediného nemůže dostat - to byli všichni ostatní tak hrozní, že do nich démon lehce mohl?), slušně sekundující Sutherland (ještě někdo si nebyl na konci úplně jistý, zda je Azazel v něm nebo Johnsym?), Gandolfini, pěkná Davidtz a geniální Koteas v cameo roli psychotického zabijáka. Skvělé scény stěhování démona z těla do těla a netuctový silný konec (v kolika filmech zlo nakonec vyhraje?). A bonus je geniální zakomponování "Time is on my side" po zkouknutí si vždycky mám chuť tuhle písničku pár dní prozpěvovat. ()

rublik05

Podle začátku jsem očekával důstojného nástupce legendárního snímku Sedm, avšak během první půl hodiny se mé očekávání rozplynulo jak pára nad hrncem. Silně mysteriózně laděný příběh mě vůbec nebavil, kamera a efekty doslova tristní. Čekal jsem alespoň na nějaký šokující závěr, který by celý film zachránil nějak logicky uzavřel, bohužel marně, konec filmu je naprosto stupidní. Na druhou stranu se mi moc líbilo herecké obsazení, herecké výkony vesměs velmi dobré. Tvůrci se snažili místy až o hororovou atmosféru, což se jim sice občas podařilo, nicméně díky nudnému scénáři vše působí tak nějak na půl plynu, nedotaženě. Čekal jsem teda mnohem víc. 5/10 ()

Brooks

Áčkovo obsadený, vizuálne rutinérsky, mysteriózny thriller s divokou zápletkou poňatou až nečakane seriózne. Ten nadprirodzený scenáristický konštrukt pôsobí trochu naivne a úsmevne, ale je aspoň postačujúco napínavý. Teda až do odfláknutého finále. Atmosféra v ňom nie je ani zďaleka taká hustá ako bolo treba. Z hercov najlepší Elias Koteas, Denzel hrá svoj štandard. Pokiaľ chcete skutočne kvalitný nadprirodzený thriller, skúste duo Pacino/Reeves. ()

d1x

Zajímavý námět, místy ale značně pokulhává zpracováním. Herecký výkon Denzela Washingtona je podle mě jeden z jeho průměrných. S hodnocením závěru musím souhlasit s těmi, co tvrdí, že je to fakt stupidní. O důvod víc proč to zařadit spíš mezi béčka než mezi plnohodnotný thrillery. ()

jprmusic

Tenhle film se mi odjakživa moc líbil. Škoda otevřeného konce, je dobře, že se nikdo nepokusil natočit pokračování. Nebo ........ ? ()

Dinsberg

Úžasný herecký výkon Eliase Kotease. Denzel Washington prodělával období útlumu, aby se vrátilo v plné síle v Muži v ohni. Jelikož nejsem zastánce víry v nadpřirozené bytosti, je mi celá zápletka proti srsti. Jsem spíš "zastáncem" zla lidského, které pramení z hloubi duše. Z touhy nenávidět a ubližovat. ()

dražis

Dobrý no.. ale mohlo to bejt lepší....náměť parádní, zpracování pokulhává.Ale na tři hvězdy to rozhodně stačí ()

gotham

Pěkný mysteriózní thriller, který má sice vady ve scénáři, nicméně režisér si s tím dokázal poradit a film tak nepostrádá dobré tempo i plynulost děje. Bylo zcela zřejmé, že na konci nás čeká nějaká pointa, a i když úplně špatné to nebylo, přeci jen to bylo celý film naznačované a nijak to nešokovalo. Je jasné, že Anděla smrti drží nad průměrem zejména osobnost Denzela Washingtona a Donalda Sutherlanda. 70% ()

melisos

Je to bombastický thriller s mystickou tématikou . Líbil se mi tady moc John Goodman . Myslím si , že 68% pro tennhle film je zkrátka málo , když tady vidím tuny nadhocených sraček . Příběh je velmi prostý , ale přesto velmi hezky plyne a nejsou , zde žádné rušivé momenty nebo hluché scény . Můžu doporučit jako takový půlnoční film před spaním . ()

Cyberboy

Zaťal jsem zuby a tuhle nábožensko detektivní slátaninu přetrpěl až do konce. Nefalšovaná nuda, kterou udržel nad "odpadem" pouze Denzel. Šetřete časem a věnujte dvě hodiny nečemu jinému. Hodnocení přes 60% je neospravedlnitelné. (1/10) ()

darebacek

Skvělý snímek, drsnější, zapletené vyšetřování, výborný konec, ale hlavní myšlenka dost přehnaná, navíc moji oblíbení herci. 80 % ()

J.Mayen

Zvláštní film, řekl bych obdoba [urlhome=filmy.php?id=971]Dětské hry[/urlhome], vrah se za svého život věnoval studiím středovýchodních kultů, obvzlášť aramějštině a démonu Azazelovi. Těsně před smrtí se mu z těla však nedaří uniknout, tak to zkouší těsně po popravě. Tentokrát je úspěšný a poté co se dostane v různých podobách opět na svět, snaží se dostat k detektivovi D.Washington a pomstít se mu, za to že ho dostal do lapáku. Není to nový nápad,ale zpracování se mi líbilo, stejně jako sympatická role detektiva. Trochu bych oželel to hraní na city (úmrtí bratra atd.),to mi přišlo zbytečné,ale celkově bych hodnotil trochu nadprůměrem,délka filmu, hlavně pasáže s dialogy byly dá se říct zbytečné a kazily požitek. ()

VanBradley89

Zvláštní je, že jako ateista mám tyhle mysteriozní filmy, z příměsí náboženství docela rád. A tohle je slušná pecka. Už jen za parádní atmosféru a minimálně za dvě scény ( na policejní stanici a před ) Skvělé obsazení, výborný Koteas a finále, které mi vykouzlilo takoví ten nepříjemně spokojený, úsměv na tváři. A nesmím zapomenout na Rolling Stones Škoda jen mírné rozvleklosti, hlavně v rodinných pasážích. ()