Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

foundation

Toto je jedna z velmi mala komedii ktora je schopna udrzat ma v pozornosti cely cas. Z 90 percent vynikajuci napadity a hlavne nenasilny humor ktory nie je zalozeny len na tom ze sa niekto niekomu vyserie na hlavu alebo nacura do pohara s pivom. Willis dostal rolu ktora bola mu asi bola usita na mieru. Takisto Richard Grant a Sandra Bernhard alias manzelia Mayflowerovci nemaju absolutnu chybu. Genialny casting a vidno ze ti dvaja si to vazne uzili :D. Ak by som mal niekomu napisat list komedii ktore doporucujem/ co by bolo u mna vazne tazke/ tato by v nom rozhodne nechybala. A ako jeden z velmi mala filmov ma Hudson absolutne dokonaly cesky dabing. POZOR. Myslim ten stary povodny cesky dabing, nie tu zmrsenu odpornu novu verziu. ()

PavelZava

Efekty a finty byli dobrý, a pak snad jen Andie MacDowell a klobouk Hudsona Hawka. *** Jak říkaj Vám dvěma ? Čug a Gek ? ()

tranquill

"Promiň, byla to nuda, tak jsem se zachránila sama." To byla asi nejlepší hláška. Tato dobrodružná komedie měla své silné i slabé chvilky, ve výsledku standard. ()

Stíba

Přijde mi, že naprostá většina lidí ztratila smysl pro humor. Byť je v tomto případě možná trochu přihlouplý, ale stále více než důstojný, strašně přímočarý, hutně dávkovaný a obratně a lehce do toho klasického příběhu zakomponovaný. Já se skvěle bavil scénu za scénou. ()

Aditu

Naprosto ujeté, šlené, vtipné, občas až moc...celkově ale báječná podívaná. Willis je imho komediální typ :) ()

haWranka

Je to zvláštní, ale praštěnost a naprostá nereálnost tohohle filmu se mi svým způsobem líbí. Není tu nic náročnýho, nic, u čeho by se muselo přemýšlet a příjemně to pobaví. A taky si užívám ty písničky. Jediný co mi vadí je ten nechutně křečovitej páreček hlavních záporáků. ()

Slimakovec

Tohle neni ani tak o ději, jako spíš o vtipu. A toho tam je víc než dost, třeba scéna s Monou Lisou hned na začátku. Tady se nedá najít absolutně nic reálnýho, všechno je nadsázka a parodie. A to je dobře. A jedna perlička - omylem jsem si to pustil s českym dabingem na levnym DVD z novin a doslovný přeložení "holly shit" jako "svatý hovno" (a to dabovaně), to mi vážně dostalo! ()

BC

Zapomeňte na logiku a fyzikální zákony a užívejte si šílené hlášky a neochvějný klid Willisův :) ()

Zet

Kdysi dávno se mi to jako děcku líbilo, ale teď sem se na to podíval znovu a je to teda pěkná chujovina. ()

Inozuka

Zdá se, že tohle nemůže být špatný film ... hláškující tvrďácký zloděj, sexy jeptiška, psychopatický padouch, borec ze CIA s poker facem, záhada kolem Da Vinciho a Řím. Ale přestože ingredience jsou lákavé, výsledek chutná jako pověstný dort pejska a kočičky. Scheisse Hund und schweine Katze. ()

Bounded

Dojem z dětství se proměnil ve zklamání. Jak se píše všude okolo, jedná se zejména o humor, který ač je někdy vydařený, tak rozhodně ne vždy. Hudební vložka je podaná příjemně, Bruce Willis taky neomrzí, ale co filmu škodí nejvíce, je to, že je neuvěřitelně špatně sestříhán a absolutně nekonzistentní. Působí na mě dojmem, že každou scénu točil někdo jiný a v důsledku toho se část filmu dá normálně odkoukat, ale ta druhá nikoliv. Asi tak padesát na padesát. ()

m.sheila

Neskutečně podceněný (hodnocením čsfd) film ... vždyť už sám o sobě ten žánr - oni to hrají jako by to bylo napůl animované! Navíc naprosto nabité vtipy, nejsou dvě minuty pohromadě, kde bych se nezasmála. Místy možná trochu nielsenovský humor asi nesedne každému tak jako mně, ale já se teda bavila fakt královsky. ()