Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

mikiqex

Námět super (předpokládám, že díky knize Johna Grishama), ale všechny rádobykomické scény mi přišly prvoplánovité, předvídatelné a místy až trapné. ()

easer07

Vánoční klasika, u které stojí za to strávit čas u televize. Bláznivá komedie se vším všudy, vždy se zasměju. ()

LencaN

Kupodivu příjemná vánoční komedie. Není to žádný trhák, ale na Vánoce se to hodí perfektně. Manželé jsou celí diví z toho, že se jejich dcera předčasně vrací z jakési džungle domů, aby oslavila tradiční rodinné vánoční svátky. Přitom ji nenapadlo, že její rodiče chtěli Vánoce vynechat a jet se slunit k moři. Některé chování bylo trošku přitroublé. I ta myšlenka komunity, že i když nechtějí slavit Vánoce, tak musí vytáhnout velkého sněhuláka na střechu, aby jejich ulice neměla nějaký vroubek. Bylo tu pár klišé a vlastně příběh je celkem jednoduchý, ale k navození té správné vánoční atmosféry to funguje dobře. ()

0kozel

Když jsem to viděl poprvé, tak mě to nějak zvlášť nezaujalo - prostě další americký vánoční film. Ale po opakovaném shlédnutí musím uznat, že je to celkem povedené komedie. V době Vánoc se na tento film rád podívám, protože patří k tomu lepšímu v žánru. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

zurivymlok odpad!

Příšerný snímek, který mi zkazil Vánoce 2008. Vůbec zápletka,kdy se snaží sousedi donutit někoho slavit Vánoce mi připadá naprosto rozčilující. ()

Chlo0opek

Taková klasická komedie "kutiltimovského" typu. Zobrazení vánoc jako komerčních svátků jak hrom. Zvlášť teda asi právě v USA. Taková vánoční mafie:) A nakonec vše se dělá kvůli jednomu rozmazlenému dospělému potomkovi...brrrrr, tohle by snad u nás nikdo nedělal.. ()

Lukkyn

Mám rád tyhle Vánoční komedie , které zpříjemní svátky , kdy dávají samé pohádky. Tim Allen a Jamie Lee Curtis se rozhodnou kažlat na Vánoce a frčet směr Karibik. Ihnorují proto výzdobu svých ujetých sousedů, nechtějí stromeček, nekoupí si fízlackej kalendář zajdou se opéct do solárka a když už si konečně člověk říká oni to dokázali voni fakt vymazali Vánoce tak se to překlopí do bláznivé komedie , protože dceruška se nakonec vrátí domů a ikdyž už je jí snad 20 tak prostě potřebuje dětské Vánoce to že už má frajera a bude se vdávat je irelevantnsí. Do tohohle okamžiku je to však skvělá podívaná. ()

Carcooli

Tohle je pro mě vážně nejlepší vánoční film EVER! Bezkonkurenčně úžasný Tim Allen je sázka na jistotu a v kombinaci s Jamie Lee Curtis, která v tomhle filmu hraje bláznivou vánocizaujatou matku, tvoří ideální pár dokonalé zábavy. Musím upřímně říct, že Vánoce naruby mě nikdy nepřestanou bavit a pouštím si je pravidelně každé Vánoce. Ti Amíci to prostě s vánoční tématikou umí a tohle je navíc dějově naprosto přesné. Nechápu, jak tady někdo dá 1 hvězdičku, vždyť tohle je už skoro klasika jako Sám doma. Za mě rozhodně DOPORUČUJU!!! ()

Pythonator

Americká propaganda o vánoční mánii. Film nás učí, že je v pořádku žít jako tupý konzument, který na vánoce nakoupí hromadu kokotin za 2000 dolarů a udělá si krásné komerční svátky plné pohody a stresu se všemi těmi posranými žárovičkami a debilními sněhuláky - prostě americký christmas konzum. A přitom má film tak krásnou myšlenku, že se dají vánoce i ignorovat a jednoduše vynechat, k čemuž nakonec samozřejmě nedojde, protože bez té velké vánoční párty a dojemného obdarovávání by to nebyla ta pravá Amerika. Film je taky zajímavý v tom, že po letech zase nabídne pohled na Jamie Lee Curtis ve spodním prádle, ale ten pohled je lépe si ušetřit, protože už to dávno není ta mladá holka z Halloweenu. ()