Krankovi vždy chystali úchvatné vánoční oslavy s velkolepou výzdobou, spoustou dárků a největší party v ulici. Letos však Luther ani Nora nemají chuť nic zařizovat, protože jejich jediná dcera Blair odletěla s mírovými sbory do Peru. Když Luther navíc při sčítání nákladů předchozích Vánoc dojde k částce 6000 dolarů, rozhodne se k radikálnímu kroku. Letos žádné Vánoce nebudou! Místo toho si za 3000 dolarů vyrazí na výletní plavbu, plnou slunce a opalování. Včas všem spolupracovníkům a přátelům rozešle zprávu, aby mu letos nic nekupovali, protože škrtl Vánoce z kalendáře. Nebude kupovat stromek, posílat pohlednice a nebude se namáhat s náročnou výzdobou domu. Sousedi jsou v šoku, zejména Vic Frohmeyer, pod jehož vedením místní komunita každý rok zvítězila v soutěži o nejlepší vánočně vyzdobenou ulici. Rozhodne se, že to tak nenechá, a zorganizuje nátlakovou kampaň, která by Krankovy donutila alespoň vyzdobit dům. Když už mají Krankovi sbaleny plavky, sluneční brýle a košile s havajskými vzory, zazvoní telefon a Blair jim oznámí, že přiletí na Vánoce domů a vezme s sebou peruánské přátele, aby poznali, jak vypadají pravé americké svátky. Luther s Norou mají dvanáct hodin na to, aby vše zorganizovali. (TV Nova)

Pepinec

I moje ponožky naruby jsou vtipnější než tohle. Dneska třeba táta povídal: "Proč je na týhle ponožce napsaný moje, když moje vůbec není?" - "To není moje, taťko, ale move..." ()

JohnnyD

Som človek, ktorý má rád americkú komerciu, komerčné Vianoce, Santa Clausa a patetické vianočné filmy nasiaknuté lacnou rodinnou atmosférou. Christmas with the Kranks je už ale riadne over the top. Kým väčšina vianočných filmov má nejakú tú banálnu pointu s tým, že rodina je podstatná a na Vianoce treba byť doma, tento film je len o honbe za stromčekmi, svetielkami, darčekmi, šunkami, snehuliakmi a neviem čím ešte. Všetky postavy sa správajú ako banda dementov (najmä "komunita", odpor hlavných hrdinov k pozlátku je zo začiatku celkom sympatický) a čakal som ako na konci dostanú nakladačku, že Vianoce nie sú o ozdobách ale o rodine a vzájomnej úcte. No chyba. Až na menší sentimentálny zádrheľ, ostáva v ústach pachuť po nevtipnej komédii. ()

Boogeyman

Poměrně příjemná vánoční komedie, která pobaví a nenudí...přesně takový film, který může běžet každý rok v televizi a já při něm budu zdobit stromeček! ()

Indiana

Hodně příjemná vánoční atmosféra, pohodové výkony Tima Allena, Jamie Lee Curtisové a hlavně Dana Aykroyda (který si po více jak deseti letech střihl další skutečně komediální roli), pár spíše očekávaných, ale milých zvratů, též očekávaný, ale taktéž velmi milý konec a několik vtipných scén. Já nevim, ale pro mě tohle asi bude vánoční klasika stejně jako Sám doma nebo Rolničky, kam se podiváš s Arniem. ()

Allien.9

Jak mám Lamie Lee ráda, tak tady by její hrdinka zasloužila skončit přesně tak, jako ta draze odkoupená šunka. A jaké že jsou hlavní myšlenky filmu? 1. Vánoce dělá výzdoba. 2. Svobodná vůle se v komunitě nenosí. 3. Člověk, který chce vzít svou manželku na úžasnou dovolenou, je sobec.;-) Takže asi tak. ()

misterz

Zo začiatku celkom zábava, je tu množstvo vtipných scénok, ktoré mi vyvolali úsmev na tvári, no koniec už išiel iba na zotrvačnosť, navyše bol utopený v mori patetického pozlátka. Jeden z filmov, ktorý funguje a zabaví výhradne cez vianočné obdobie. Priemer. 60/100 ()

Aknah

No jelikož je to podle knižní předlohy, tak musim srovnávat. Myslela jsem, že film bude zábavnější, když kniha je tak skvěle napsaná, ale mohlo to být líp natočené. Každopádně jako příběh je velmi nápaditý. Některé okamžiky byly vtipné, ale jako celek je to průměrná komedie. Naopak mi konec přišel opravdu dojemný. ()

boshke odpad!

Já vím, jsem naivní, když očekávám od Novy na Štedrý den něco smysluplného. Ale říkal jsem si, že třeba o půl jedné v noci je už čas na něco punkovějšího, takže jsem - bohužel - filmu, kde hlavní postavy na Vánoce z vysoka kašlou, dal šanci... Bláhově jsem doufal, že by třeba myšlenkou filmu mohlo být "I když Vánoce neslavíš a nezdobíš barák jako každej blbeček v ulici, je to tvoje rozhodnutí, na které máš právo, a jedinci postihnutí davovým šílenstvím ti do toho nemají co kecat a měli by to respektovat". Místo toho jsem dostal "Kdo neslaví Vánoce, je imbecil, ale my, Vánocchtiví, jim ukážeme, že jsme lepší než oni, a tak jim pomůžeme ty Vánoce pro jejich dcerunku zorganizovat". Fuj tajksl, to byl hnus... 0% ()

Slarque

Opravdu se vánoční komedie neobejde bez trapného rádobyhumoru typu večeře se ztuhlým obličejem? Chvílemi to má jakés takés kouzlo, ale pak to zase zinfantilní a je z toho jen další podprůměrný pokus o komedii. ()

klerik

Špecialista na rodinnú zábavu Chris Columbus (produkcia, scenár) vie, čo funguje. Hlavne vtedy, keď všade znejú rolničky... Príjemná rodinná zábava, plná klišé, ale nič nie je pridlho naťahované, takže film nenudí. Na Vianoce je plejáda známych hercov úplne vpohode... ()

LaciLC

Pre mňa vcelku prekvapivá a občas veľmi príjemná vianočná komédia, ktorá však ani zďaleka nedosahuje kvalít božských klasických Vianočných prázdnin. Treba však povedať, že filmu nechýba príjemná vianočná atmosféra, ale to čo mu chýba je viac skutočne "vtipných vtipov". Niektoré gagy fungovali výborne, drvivá väčšina zase patrí do priemeru. V tomto ohľade to však mohlo dopadnúť horšie... ()

Crocuta odpad!

Nemám rád "vánoční komedie", tím méně ty, v nichž z je rozhodnutí jednoho postaršího páru "neslavit vánoce" považováno za katastrofu větší, než jsou všechny válečné konflikty, hladomory a zemětřesení současnosti dohromady. Tim Allen se asi do podobného spektáklu hodí, Jamie Lee Curtisovou (která se , chudák, snaží co to jde) mohu jen litovat. Celý tento film mne zkrátka neskutečně sral a do konce jsem ho shlédl jen pod nátlakem rodiny, která to má u mne ještě schované... ()

Chrustyn

Standardní, nenáročná vánoční komedie o páru ve středních letech, kteří se rozhodnou bojkotovat Vánoce a přesunout se na Jih. Samozřejmě vše dopadne úplně jinak a konec samozřejmě zaútočí na city. ()

heyda

Myslím, že tenhle filmeček mohl sahat výš, bohužel postupně se propadával až na obyčejný průměr. ()

jojinecko

Keby som to nevidel v rámci špecifickej vianočnej atmosféry, pravdepodobne minimálne jedna * ide dole. Toto, že napísal Grisham..?! ()

Sofia

Kutil Tim Allen jako vždy vtipný, ale chabý scénář ani on nezachrání. Pár vtipných scén (Botox a solárium), ale to je asi tak všechno. Navíc mě překapilo, jaký má Jamie Lee Curtis v originále nepříjemný pištivý hlas. ()