Dan Foreman je už dvacet let marketingovým ředitelem časopisu Sports America a má hlavu plnou starostí. V kuchyni našel krabičku od těhotenského testu, dlouholetý klient Eugen Kalb mu oznámil, že už nebude v časopise inzerovat, a vydavatelství, pro které pracuje, koupil nový majitel. Strach, že je jeho dcera Alex těhotná, se sice nepotvrdí, ale šok ho přece jen nemine. Nejprve mu manželka oznámí, že čeká dítě, a pak mu šéf řekne, že nové vedení na jeho místo dosadilo někoho jiného. Šokovaný Dan zjistí, že jeho novým nadřízeným je teprve šestadvacetiletý Carter Duryea, který nemá s reklamou žádné zkušenosti. A to ještě netuší, že se mladík, kterého právě opustila manželka, ve výtahu seznámil s Alex. Zmatený Carter není schopen předložit oddělení obchodní strategii, a tak jen uhýbá pomocí naučených frází. Jediné, na co se zmůže, jsou výpovědi. Navíc se vnutí k Danovi na nedělní oběd, kde se opět setká s Alex... (TV Nova)

George.Camel

Průměrná komedie o mezigeneračních vztazích, o amerických vyhazovech na hodinu, mladém nafoukaném šéfovi a dalších cliché, která se objevují pořád a pořád. I když jsem těch 100 minut přežil, jaké si z toho mám vzít ponaučení? Vlastně ani nevím o čem to bylo, a vůbec nechápu, proč tomuto filmu většina dává pět hvězdiček. Nechápu. U mě průměr - čili za tři. ()

gotham

Celkem dobrá rozumná komedie, na americké poměry velmi inteligentní. Quaid byl skvělý, ale moc se mi tu nelíbil Topher Grace, který mimochodem s Quaidem už natočil Traffic a tam byl famózní, na tuhle roli se mi nějak nehodil a co bylo horší, nefungovalo to ani mezi ním a Scarlett. Romantická linie byla trošku upozaděná oproti pracovnímu vztahu otec versus šéf/přítel dcery, což u romantické komedie není úplně ono. 60% ()

koza3

Když jsem to pustil v neděli v telce, žena na mě: "Ty taky dokážeš koukat na každou pi*ovinu" :-) No a po deseti minutách už se koukala se mnou. Mladá Scarlett, postarší Quaid a mladej kluk, kterýho neznám, ale má evidentně srdíčko na správným místě. První film, u kterýho není romantik ta se sukní, ale ten v saku. Lehká zápletka, pár momentek, jeden porod a je po všem. No...nedělní film :-) ()

luke774

Carter Duryea - mladý, inteligentní, s "poršákem" (čerstvě bouraným), velmi dobrým zaměstnáním a nekonečnými depresemi vs. Dan Foreman - stárnoucí otec, pohledná dcera, dva úvěry, super rodina a další dítě na cestě. Zhruba takové jsou propozice nového filmu Paula Weitze, který by se dal klasifikovat jako hořká komedie (ovšem... opravdu vtipný bude připadat hlavně manažerům, SEO zvířatům a třicetiletým odborníkům, kteří ještě stále žijí u svých rodičů... takových je ale mezi námi pořád ještě dost ;). Karty jsou rozdány už od prvních minut velmi průhledně - Carter skrz veškeré ambice a šprtání zapomněl na svůj soukromý život a tváří v tvář Danovi (kterému po příchodu do firmy sebral pozici) si uvědomuje, že by chtěl všechno, čeho dosáhl on (především pak jeho dceru Alex... Scarlett Johansson se nikterak nebrání a samozřejmě v závěru snímku zafunguje jako osudový prvek). Síla Weitzova filmu není ani tak v předvídatelném ději (i když to nutně neplatí ve všech ohledech), jako spíš v kruté pravdě některých situací a především vymakaném prostředí, ve kterém se vše odehrává. V popředí je samozřejmě bitva padesátníka Foremana s novou krví, která ho zdánlivě válcuje, ale pozadí velké firmy, ve které se vyhazovy a opětovný nábor nových pracovníků pohybují v pomyslném kruhu, jistě leckomu leccos připomenou. A abych nezapomněl, jedním z důvodů, proč to všechno tak funguje (nemůžeme všechno svést na "povědomé situace") jsou herci. Topher Grace sem padne jako ulitý, Dennis Quaid je zas jednou ve formě a Scarlett Johansson je sice až ta třetí v řadě, ale ve filmu má menší úlohu, než by se mohlo zdát, takže jí to drobné herecké zaškobrtnutí můžeme velkoryse odpustit. ()

Flamik

Souboj generací je možná trochu clišé, ale je tu a bude tu pořád. Tato komedie ho ztvárňuje velmi příjemně a to je myslím hlavně zásluha herců, kteří byli buď marťansky kvalitní, nebo jim ty role prost padly. Já myslím že pro každého herce je největší pohoda když může hrát něco kde se nemusí přetvářet a to je přesně tento případ. Opravdu mi to přišlo velmi reálné a řek bych že pro film na toto, či podobné téma už není místo. ()

tomino28

Je to komedie nebo není? To záleží na úhlu pohledu. Dobrá podívaná to ale je určitě a atmosféra snímku rozhodně není tak obyčejná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Sympatická ústřední herecká trojka spolu s pohodovým dějem a netuctovým koncem dělají z In Good Company jasného adepta na inteligentní zábavu. ()

PTuranyi

Príjemný typicky aamerický rodinný film o biznise a rodine. Dan je fajn chlapík s peknou rodinkou. Manželkou a dvoma dcérami a čakajú prírastok. Ale žiaľ biznis je dravý a firmu, v ktorej pracuje kúpi iná a tá dosadí na jeho miesto mladého dravého Cartera, ktorému sa kvôli workaholizmu rozpadlo manželstvo a jeho detstvo tiež za veľa nestálo. Navyše sa zamiluje do Danovej dcéry Alex. To vnáša do príbehu množstvo komplikovaných situácií, ktoré sú na jednej strane humorné a na druhej na zamyslenie. Všetko sa však nakoniec na dobré obráti a vplynie do šťastného konca. Rodinné hodnoty zvíťazia a mladý Carter má dobrú lekciu od života za sebou. Herecky veľmi dobré + skvelá Scarlett Johansson vo vedľajšej úlohe Alex. ()

cashplouch

Příjemně vyklidněná a uměřená komedie. Ocitáme se ve světě velkofiremních strategií a odhodlaných manažerů, a současně sledujeme osobní život dvou z nich. V průběhu filmu každý dojde díky setkávání s někým druhým k rozhodnutí, které ho posune v životě dál. Bratři Weitzovi už filmem Jak na věc ukázali, že umí natočit specifickým humorem okořeněný snímek. (I když se v případě Jak na věc jednalo o literární adaptaci.) I tentokrát se trefili. Paul Weitz napsal na hollywoodské poměry vtipný a chytrý scénář, který si šikovně zrežíroval. A obsadil do všech typů rolí moc dobré herce, ať už jsou to větší role (Dennis Quaid, Topher Grace, Scarlett Johansson), menší, ale neméně důležité (Marg Helgenberger, David Paymer, Clark Gregg - typ, který skvěle ztvárnil, by potřeboval dostat do držky:-)) anebo ty epizodní (Selma Blair, Malcolm McDowell). A taky jsem rád, jako mnoho jiných diváků,za ten ne úplně typický konec. ()

sin34

Moc hezky natoceny film, kde chybi zaverecny happy end v podobe citoveho souzneni Grace a Johansson, coz me velmi prakvapilo i potesilo. 18/25 ()

Tomsterson

Obchod, s trochou nadsázky, přesně takový, jak dnes funguje. Neobvyklý, o to zajímavější konec. Výborné obsazení i herecké výkony. Sečteno, podtrženo, pohodový film na večer, na který se rád zase někdy podívam. ()

juluch

nemastna, neslana - ani komedia, ani drama ani romanticky.....nesadlo mi to, hercom som neverila, zapletka stokrat obohrata....strata casu ()

Bodega_Bay

Příjemná komedie, na které oceňuju, že nekončí megalomanským šťastným koncem, kde se všichni objímají, líbají, nikdo neběží na letiště v poslední minutě, ani nekřičí v davu cizích lidí o osudu a lásce na celý život. Díky Bohu za to. A Weitzovi teda. ()