Reklama

Reklama

Ligeina hrobka

  • Velká Británie The Tomb of Ligeia (více)
Trailer

Obsahy(1)

Od smrti své ženy Lygeii (Elizabeth Shepherd) se šlechtic Verden Fell (Vincent Price) oddává smutku. Tu potkává lady Rowenu (Elizabeth Shepherd), jež jako by Lygeii z oka vypadla. Vezme si ji. Jeho štěstí však netrvá dlouho. Zdá se, že se Lygein duch ujal vlády nad jeho novou manželkou... Filmové zpracování látky velkého imaginátora Edgara Allana Poa. (Pohrobek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Vizuálně vynikající Corman jako obvykle, ale ten scénář, ta monotónnost děje! Ostatně, to by museli Poea hodně přepracovat, neboť většina jeho povídek po stránce děje (nemám na mysli formu) za moc nestojí. Ačkoli text na českém vydání DVD tvrdí, že jde o nejlepší Cormanovu adaptaci Poea, připadá mi právě tato zatím nejslabší. Ovšem vizuálně, kostýmově, herecky - není co vytknout... ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Pozor!!, dostal jsem chuť na komentář jak to bylo, aneb o filmu ani slovo, tak pokud to nemusíte, nečtěte, mam spíš jako "Havranův deníček" než komentář (sám takové komenty nemám rád). Inu, bylo to asi takhle. Na film jsem se velmi těšil, jelikož to byla jedna z mála Cormanových adaptací Poa, kterou jsem ještě neměl možnost vidět. Horší bylo, že projekce byla noční, v letním kině a já neměl nic teplého na sebe. V tom jsem však neviděl problém, koupil jsem lahev rumu, že si kdyžtak pro zahřátí cucnu a bude ok. Jenže se mi stala ta nepříjemná nehoda, že zima byla velká a lahev padla už před koncem filmu. Promile v krvi zanechaly stopy a já zjistil, že si druhou půlku filmu skoro nepamatuju....ale i to se nakonec vyřešilo, pač jsem si celou druhou půlku filmu nafotil na mobil a podle "screenů" a střepů v paměti si snímek poskládal dohromady a mohl s "klidným" svědomím ohodnotit (alespoň prozatimně) (FNR Písek 2009) ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že povídku jsem jako jednu z mála nečetl. Ani nevím, zda knižně v češtině vyšla, možná už hodně dávno. Kažopádně motiv zemřelé milované se objevuje i v jiných Poeových povídkách - např. Berenice. A povídka Eleonora je dosti té zfilmované podobná. Corman opět přizval uhrančivého V.Price, na kterém kvalita snímku stojí, a rozehrál zpočátku romantický (nikoliv sentimentální!) příběh, jenž se později vyznačuje režisérovým rukopisem - snové scény, černá (poeovská) kočka, chodby, sklepení, pavučiny a pro změnu egyptská božstva. Příjemně gotická atmosféra, jak to jen Corman uměl... ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Trochu trpký záver inak fenomenálnej série gotických hororov Rogera Cormana. Po prvé nie sú tu žiadne skvelé štúdiové exteriéry. Tie sú nakrútené na reálnych ruinách, ktoré ani zďaleka nemajú atmosféru domaľovaných pozadí, umelej hmly a expresionistických kulís. Naopak interiéry sú skvelé - o to väčšia škoda, že sa celý film nenakrúcal v štúdiu. Hlavným problémom je ale scenár. Po skvelej úvodnej scéne prichádza mdlá hodina, aby náladu zdvihol sľubný no prekombinovaný záver. A Vincent Price tu má čudný účes a ešte čudnejšie tmavé okuliare. 50% ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

údajně nejzdařilejší poeova povídka přenesená na filmové plátno mě nechytla tolik, jak jsem očekával... pokud bych měl někomu doporučit horor ze 60. let, volil bych raději Psycho, Spalovače nebo NOM, tohle za nějaký hororový milník označit nemůžu... 50% [Festival Nad Řekou, 2009] ()

Galerie (37)

Zajímavosti (6)

  • Corman chtěl porušit tradicí točení svých Poeovských filmů kompletně ve studiu, a proto bylo mnoho scén točeno v exteriérech. (liquido26)
  • Mezi navrhované názvy patřily "House at The End of the World" (Dům na konci světa) a "Tomb of the Cat" (Kočičí hrobka). (liquido26)
  • Sám Corman považoval tento snímek za nejlepší ze svých Poeovských filmů. (liquido26)

Související novinky

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (více)

Reklama

Reklama