Reklama

Reklama

Rambo II

  • USA Rambo: First Blood Part II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (692)

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Dvojku mám strašně rád, protože právě v ní je (můj subjektivní názor) John Rambo úplně největší drsňák. Dostane tady pořádně přes p**u, což se v ostatních dílech už moc neděje, navíc mu zabijou blízkou osobu, což bych paradoxně normálně bral jako úplně nejlacinější trapas, ale tady to prostě z nějakého neohalitelného důvodu funguje fajnově, plus se to celé odehrává v džungli s rákosníkama, což filmu zvyšuje body count. Tohle je už čistě akční superdrive, kterej uplně chápu, že ve srovnání s jedničkou nemusí každýho potěšit, ale mě celkem překvapivě naplnil skvěle. 90% ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Stallone si očividně potřeboval po prvním díle trochu vylepšit skóre (přeci jen 1 mrtvý je na film, kvůli kterému ho všichni považují za akčního poloboha, poněkud málo) a tak se nám rozhodnul starouše Johnnyho konečně ukázat v plné kráse. A že za to vzal pěkně z vostra! Na nějaké hraní se tady opravdu moc nehraje (Sly si po celou dobu vystačí s jedním ksichtem a Crenna v podstě jen celý film popíjí kafe) a na řadu tak přichází to nejdůležitější - střílení šikomookých a Rusáků. Atmosféra - oni jsou ti zlí a zaslouží si to - tady funguje opravdu dokonale a z každého šípu v lebce či kulce mezi oči tak máte upřímnou radost. Nepřátel tady umře snad víc, než v jakémkoliv jiném Stalloneho filmu, Sly se nám dokonce zamiluje (tomuhle se fakt říká láska na první pohled) a navíc ještě stihne ukázat, jaká jsou americká vláda parchanti. Že by nejlepší akční film všech dob? No, v první pětce by rozhodně neměl chybět! ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Doba se změnila. - Jak pro koho. Původní Rambo byl temný snímek o zákoutí poničené duše válečného hrdiny z Vietnamu, prošpikován skvělými dialogy a působivou akcí. Dvojka je naopak syrový akční film z pera Sylvestera Stalloneho a Jamese Camerona, který však také divákům nabízí důležité poselství. Akce je dokonalá, Sly výborný a snímek je i po letech stále vynikající. S První krví dějově naprosto nesrovnatelné, přesto však hodnotím vysoko, hlavně díky odvážné míře tzv. oddychové zábavy a ryzí akci. Stallone na vrcholu. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Jak se máš Johne?" ,, Dobře!" ,,Byl jsi vybrán. Pokud bude mise úspěšná, můžeš dostat milost!"..... Jak mise dopadne je každýmu předem jasný. Stejně jako, že na Ramba neplatí ani bitevní vrtulník. Ale tak to má bejt. Dobrá akce, maskování v blátě, střelba z kuše, útěk před napalmem - to je jen malá část akcí, které oddělují Ramba od ostatní smrtelné populace. Jinak to samozřejmě není nesmrtelné řemeslo, ale vždy dostanete co chcete. A proto mám Johna ve Vietnamu tak rád. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Z filmu je patrné, že válka je vyhroceným a násilným projevem sociálního konfliktu. Tento konflikt je přítomen v každém záběru či scéně zobrazující meziosobní či meziskupinové vztahy. Film je o tom, že určitý jedinec či identifikovatelná, zřetelně vymezená skupina jedinců (definovaná tribálně/kmenově, etnicky, jazykově, kulturně, nábožensky, sociálně, ekonomicky, politicky či jinak, ale konkrétně v tomto filmu většinou zastoupena vietnamskými vojáky), je ve vědomé opozici k jinému jedinci/jedincům či skupině/skupinám (v tomto případě vždy k Rambovi), a to proto, že jejich zájmy a cíle jsou protichůdné, neslučitelné, vzájemně se vylučují. Základním nástrojem řešení v tomto hierarchicky organizovaném filmu je politika, která se ale projeví až v samotném závěru, kdy se Rambo rozhodne rozpárat nožem svého nadřízeného po skončení své mise. Jak celý vyhrocený konflikt dopadl ale neprozradím. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (75)

  • Vietnamský říční člun, který zaútočí na loď převážející Ramba (Sylvester Stallone) po útoku na tábor, představoval americký PBR (Patrol Boat, River), který byl za vietnamské války hojně využíván k říčním patrolám, především v deltě řeky Mekong. (bejkovec)
  • Napriek protivládnemu postoju filmu bol vtedajší prezident Ronald Reagan veľkým fanúšikom Ramba II. (marlon)

Reklama

Reklama