Šokující film volně navazuje na slavný snímek Kanibalové (v originále Cannibal Holocaust). - Televizní společnost toužící po senzaci, vysílá ambiciózní reportérku Grace Forsyte na nebezpečnou cestu do amazonských pralesů, aby zde našla kanibalské kmeny a natočila o nich film. Televizní tým se s kanibaly skutečně setkává, natáčí vše, s čím se v amazonském pekle potká a snaží se kanibaly vyprovokovat. Jejich válečnická krutost i chuť na maso vetřelců, se však nakonec obrací proti členům výpravy. (oficiální text distributora)

gjjm

Odporně televizní návrat ke klasickému žánru kanibalského horroru. Nejde vlastně ani tak o návrat, ale o aktualizaci, která uplatňuje prvky, které je třeba zdůraznit dnes, například televizní hyenismus a senzacechtivost, to, že reportéři točí o věcech, o kterých pořádně nic neví, tendenčnost, bezohlednou honbu za sledovaností a tak dále. Někteří by to možná mohli brát jako částečně nechtěnou satiru na komerční televize. Kvalitativně je to ovšem blbé, i když trochu lepší než jsem čekal. Film je spíš o hyenismu než o kanibalech, a to mne trochu štve, jako každé zbytečné míšení žánrů. Hlavní výhodou je dobrá hudba, jedna z mála, které se ke kanibalárnám opravdu hodí, celkem úspěšně vyvažujeněkteré špatné vlastnosti filmu. Hlavní nevýhody: televizní, respektive telenovelovitá technická kvalita (nutno ovšem říci, že film se vydává za televizní reportáž, tudíž to možná je záměr, čemuž by napovídalo i několik zajímavých parodií televizních kamerových postupů) s příšerně amatérsky působící digitální kamerou a svrchovaně debilní scénář. V podstatě telenovila s několika kanibalskými scénami. Pár scén je bezoztyšně vystřižených ze starých lenziovek (viz Montagna di dio cannibalo). Docela hezké jsou přírodní záběry (z Filipín), kdyby nebyly tak dementně sestříhané, naopak příšerní jsou herci - asi u tří mám pocit, že jsem je viděl v nějakém pornofilmu, u všech ostatních bych to vzhledem k tělesnému typu očekával spíš než v kanibalárně. Některé scény jsou vysloveně směšné, třeba vypálení kanibalské vesnice, které působí jako nechtěná a špatná parodie an klasickou Deodatovu scénu, jiné kupodivu přes televizní dobré (ukazování filmu producentům). Neuvěřitelně debilní patetické promluvy do kamery taky stojí za to. Morbidnosti: vykuchané lidské břicho, několik rozsekaných a snědených těl (kvalita gore nic moc), boj vojáků se samopaly proti kanibalům s foukačkami (hádejte kdo vyhrál), zaříznutého leguána, kolektivní pojídání několika těl, vraždění kanibalů při vypalování vesnice, dekapitace kanibala a později znásilnění "kanibalky" (veškerý kanibalský kompars jsou nalíčení Evropané či Filipíňané), a hned potom úplně blbá kanibalská orgie na konci. Jak by vám z mého výčtu mohlo dojít, ani s tím proklamovaným násilím na tom není film tak dobře, kvalitativně ani kvantitativně - z obou hledisek je oproti horrorům z osmdesátých let ubohá. Nikomu tu nevadí, že je pokaždé pojídáno jedno a totéž tělo, jen jsou vždy použity jiné záběry z téže vivisekce. P. S. Debilitu neitalské distribuce, která téměř každému kanibalskému horroru automaticky přiřkne nálebku: "Pokračování Cannibal Holocaustu", snad není třeba komentovat. Matteiho film nevychází z Cannibal Holocaustu o nic víc, než kterákoli jiná italská kanibalárna (přestože mnoho scén je doslovně citovaných, včetně té nejslavnější, ovšem takhle to je v kanibalárnách častěji, i v těch starých). Na oživení žánru ovšem Matteiho průměrná až podprůměrná kanibalárna nemá. Bob a Grace obvykle vystřihnou víc než jednu třetinu, protože lidé by se na to nesnesli dívat. () (méně) (více)

Carnosaurus odpad!

Bruno Mattei, tentokrát pod pseudonymem Vincent Dawn, opět dokazuje, že mu není nic svaté. Tenhle jako telenovela vypadající film, který se snad celý odehrává ve skleníku a krkolomně se snaží něco nějak vyprávět, mě dostal do kolen. Mám rád špatné filmy, které umí být zábavné, tohle už ale nezvládám. Pryč jsou doby, kdy se Mattei ještě zmohl na něco koukatelného (Ratti - Notte di Terrore), tohle je bohužel zklamání. ()

drankeryth odpad!

Neskutocny brak o kanibaloch, v ktorom partia dementov sa vybrala na cestu do pralesa natocit kanibalov, ako jedia inych domorodcov. Moc sa im to nedari chytit kanibalov pri cine, tak to kamufluju a bez milosti zabijaju domorodcov a na kameru to natocia tak ze to urobili kanibali. Na konci filmu ich stastie opustilo a vsetkych do jedneho pozabijali mierumilovni kanibali:) Tento odpad bol natoceny takou kamerou, akou oplyvaju telenovely. Na uvod filmu som si vsimol, ze tvorcovia filmu moc neovladaju anglictinu, pretoze som tam videl velku chybu. Miesto MONTHS napisali MOUTHS. Hmm, pravdupovediac cela veta nemala zmysel. Chceli tam napisat o par mesiacov neskor a vzniklo z toho hybrid nezmyslu. Film na mna posobil nudne a komicky a prial som si nech tu expediciu co najrychlejsie vyvrazdia a nech je uz co najskor koniec filmu :) ()

AlBertzap odpad!

Tak tohle byla fakt síla! Opravdu by mě zajímalo, jestli režisérův záměr bylo natočit něco podobného jako Cannibal holocaust. Pokud ano, tak se to nepovedlo. Upřímně řečeno, ono se to nepovedlo ani tak, ani tak, i kdyby záměr byl sebelepší. Můj názor je, že by měli tvůrci přestat hulit - alespoň tedy během natáčení a příprav. Přes veškeré nechutnosti ve filmu to celé vyznívalo komicky až děsivě hrozně. Byl to takový miš maš - hudba jako z pornofilmu, záběry kamer jako z telenovely, vyblití a totálně neschopní herci atd. atd. Jsem zcela konsternován.. A ještě víc mě vytočily komentáře pánů hodnotící tento film pěti hvězdičkama (ovšem nejsem si zcela jist, jestli to nemyslí z recese, protože z těch dvou hnusek mi bylo fakt na blití). No každý má právo na vývoj, ale urychlete to! ()

cariada odpad!

Totální píčovina!!! I tohle by stačilo o tom napsat. Už zase stejně jako u Zombi:ostrov smrti a začátku jakési tv zpracování. Copak současný italský horor nemá peníze na normální filmovou verzi? Opravdu jsem nevěřil vlastním očím co jsou schopný lidi natočit za hnus. Je to jedna velká kopírka jiného hnusu. Tady to zachází ještě do větších krajností. Amaterismus z toho kouká na každém kroku. Kanibaský filmy opravdu nemusím málo, který se nechá. ()