Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Jonash87

Jsou filmy, u nichž jste schopni přejít, že mají předvídatelné schéma a obsahují nelogičnosti. Odpustit to jsem schopen u komedií, nebo hororů. U druhého zmíněné žánru je hlavně nutné, aby vás film nenudil, báli jste se u něj a prožívali strach a zmar společně s postavami. A to tady funguje. Což je hlavní, ale i tak, kdo bude chtít si najít věci, co ho budou štvát, nebude mít problém. Asi proto těch 48 % tady na ČSFD. Mě film bavil i na druhé zhlédnutí a patří podle mě k tomu lepšímu, co se dá v hororovém rybníčku najít. ()

peiton

Toto nie je jeden z tých hororov pri ktorom by mi mali behať po tele zimomriavky či od samotného napätia zatvárala oči.Hl.postava záporáka ktorá mala vo mne vzbudzovať strach,vzbudzovala iba prekvapujúce sympatie až sa musím presvedčiť či sa jedná o žáner horor.Ale ved takto to nemá byť!O nástrahách ani nevraviac.Ako ked sa malé deti hrajú na piesočku s formičkami.Samotná Paris Hilton u mňa nebodovala.Nevyvrátila status typicky prihlúplych blodín v hororoch.Azda až na ten jej perfektne nastylovaný skon.Šípka rovno do čela.Pôsobivé.Hodné do Múzea Madam Tussauds v Londýne.To bola asi tak najlepšia scéna.Samotný priebeh maximálne transparetný a predvídateľný.Od začiatku som vedela ako to celé dopadne,no dúfala som,že sa budem mýliť a tvorcovia pripravia prekvapenie,no nestalo sa.A to je docela škoda.Týmto nechali pochovať to,čo mohlo pokračovať dalej.. ()

rakovnik

Hodnocení od tohoto filmu odrazuje, nicméně se nenechte zmást, protože se nejedná o úplně zbytečný horror. Klišé na klišé, napětí poskrovnu, ale nakonec je to slušná zábavná teenagerská vyvražďovačka, která stojí za zhlédnutí. I kdybyste se měli podívat už jen kvůli tomu, jak "hezky" si zahrála (až do konce) Paris Hilton. ()

bogomira odpad!

Nechutný, hloupý a pitomý. Zas jen další z "uměleckých děl", kde banda mladistvých idiotů dostane to, co si zaslouží. V případě slečny Hilton to snad bylo ještě i málo, když někdo hraje tak zoufale, že to poznám i já, měl by trpět mnohem víc. ()

Tomik12345

Začátek celkem slušný, ale pak tento film spadl to typických béčkových amerických rádoby hororových "sraček". Nejlepší scéna je ucvaknutý Elishin prstík, to se povedlo. 2* jen za ten prst. ()

Mefistofelle

Slasher je bohžel žánr, který je už z větší části vytěžený a svá zlatá léta má dávno za sebou. Filmy, které v rámci tohoto žánru přicházejí po roce 2000, jsou většinou už jen průměrné vyvraždovačky a nelze od nich očekávat zázraky. Stejně tomu je i v tomto případě. House of Wax není špatný film, jenom při jeho sledování zkrátka máte pocit, že stejné věci jste viděli už mnohokrát, a nemůžete od něj moc čekat. Přesto nepostrádá napětí a například finále je docela poutavé. P.S.: Paris Hilton ať radši dál obráží mejdany, hraní jí až tragicky nejde... ()

Flaxik

Po shlédnutí předchůdce mohu s klidným svědomím potvrdit 3 hvězdy a dokonce i to, že tentokrát remake ostudu svému vzoru neudělal. Je to podobně nudná blbost, kterou ale tahají z bahna jak povedené efekty a atmosféra, tak i výkon Elishi Cuthbert (samozřejmě scéna s prstíkem je dokonalá). ()

baaaja

Nevim kolik musela chudák Paris zaplatit, aby si mohla zahrát ve filmu, ale každopádně to musela být pořádná sumička, protože žádný normální režisér by do svého filmu neobsadil takovouhle antiherečku jako je ona. Začátek filmu vypadal celkem zajímavě, při pohledu na dětské sedačky s řemeny na připoutání slabých dětských ruček, ale hned po tom, co Paris ve stanu předvedla své spodní prádýlko mi bylo jasný, že tenhle film bude tahat diváky na kdejaké nudli, aby je alespoň trošku zaujal. Takže nic víc než nuda a trapné neděsivé scény, které se nakonec roztekly do ztracena zrovna tak jako ten dům z vosku... ()

Trainspotter

Béčko, solidní béčko, které obsahuje klasické schéma dnešní vlny tuctových hororů: Partička "týnejdžrů", kteří roupama nevěděli co dělat, si zbalila svoje fára a vyrazila kams na sportovní zápas, jenže cestou potkává šileně zvracené zabijáky a vyvražďovačka může směle začít. Děj je až přespříliš čitelný dopředu, lze si úspěšně tipnout přeživší jedince, herecké obsazení odpovídá dnešnímu konzumnímu mainstreamu (Tvůrci si asi místo castingu pročitali poslední šíslo Bravíčka:) a během sledování často nahlas kladete otázky typu: "Co tam lezeš, když je tam tma jak v pytli." nebo "Utíkej huso a nevracej se do toho baráku..." . Občas se také objeví jisté nesrovnalosti s dalšími otázkami: "Jak se dostali tam, když před chvílí byli jinde?!" a také některé postavy se zdají být zbytečné (viz třetí syn). Jinak lekačky veskrze solidní (i když já se leknu skoro všeho) a celkem pěkně děsivá atmosféra pro sobotní večer. ()

Crawler-D

No jo, remake. Ta hvězdička je za Elishu a za to, že někdo konečně zabil Paris Hiltonovou, i když to mohl udělat rovnu na začátku. ()

-Bomba-

Abych řekl pravdu, tak jsem to čekal mnohem horší, původní originální snímek jsem sice ještě neviděl ale tohle se mi líbilo. S herci nemám žádný problém a i ta Paris docela ušla ale akorát bych film trochu zkrátil, přece jen je před akcí moc dlouhý rozjezd, alespoň tak o patnáct minut. Celkově se mi to ale opravdu docela líbilo, proto jsem byl překvapený ze zdejšího hodnocení. ()

bukowski83

Dobré to bylo a ptáte se proč? No byl to horor, hrála tam Elisha, byla tam krev, hrála tam Elisha, byla tam zápletka, hrála tam Elisha, byl tam vrahoun, hrála tam Elisha a pak tam umřela Paris Hilton což se taky cení, no a hlavně jestli jsem to ještě nezmínil tak tam hrála Elisha. ()

C0r0ner

Fanoušek hororů nejsem, ale chtěl jsem tenhle film vidět kvůli Serrovi, jehož další snímky mám rád. No, byla to taková ta věc, kde člověk přesně ví, co se od začátku do konce stane a tupě na to čumí, nicméně se aspoň nenudí. Takže přesný průměr, protože to sice moc nenabídne, ale zároveň taky nezklame. 50% ()

Wormboy

Nie je to sice nic prevratne,ale cakal som nieco podstatne horsie.Vyse 110 minut vsak je dost velkym problemom,aj ked pravdu povediac,nenudil som sa. ()

Alfréda

Film jako takový bych možná hodnotila i na čtyři hvězdy, ale jak se chcete v klidu a soustředěně dívat na film když vás tam sere blondýna číslo jedna- E.Cuthbert, a blondýna číslo dvě- P.Hilton?! Situaci pro mě paradoxně docela zachraňoval Brian van Holt, který se mi nikdy nelíbil ale jako bestiální vrahoun se mi líbí moc:-) Nevím, slyším ze všech stran negativní komentáře ale já jsem byla s filmem celkem spokojená, napjatá jsem byla v rámci možností(viz pozn. o blondýnách)...takže já bych si kritiku nechala, výjimečně:-) Dávám 65%. ()

Juto

,,Múzeum voskových figurín" vám nespôsobí nočné mory, ale zachováva tradície tínedžerských hororov s citom a energiou. Je to veľmi funkčný slasher. 6/10 ()

fars

Skupinka mladých lidí vpadne do pasti voskovým zabijákům, zatímco projíždějí malým městečkem na fotbalový zápas. Snadartní teenagerovská vyvražďovačka, ničím nepřekvapí ani neurazí. Vhodný film na nedělni odpoledne, když si chci dát voraz a nad ničím nepřemýšlet :-) ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak