Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

eraserhead666

Při předělávce vynikajícího hororu z padesátých let se tvůrci určitě zamysleli - jak docílit, aby na to přišli lidi? Evidentně je napadly pouze dvě věci - udělat z dobrého hororu s dobrým nápadem tradičně sterilní teenagerovskou vyvražďovačku (s nijak neskrývanými odkazy k Texaskému masakru např.) a obsadit nějaký tahák (zde v podobě Paris Hilton). Věřím, že oba taháky lidi nalákaly, ale ti asi moc uspokojeni z kin neodcházeli, ani jeden tahák totiž moc nefunguje - vyvražďovaček je jako máku, a upřimně, už to dopadá tak, že každá další je jen a jen dalším hřebíkem do rakve slasher žánru a Paris Hilton... jo, Paris, škaredá celebrita, která kupodivu přehraje všechny mužské postavy (vyjma vražedné dvojice a přeživšího) a potěší diváky svou smrtí..... To už to teda horory dotáhly daleko, když je třeba do nich angažovat lidi, kteří nic pořádného nedokázali, jsou totálně vylízaní a pak se ukáže, že v rámci hereckého ansáblu nepatří k těm nejhorším. Za nejhorší herecký výkon považuji přítele Elishy Cuthbert, ten je tak vylízanej a blbej, že jsem mu přál smrt hned od prvních minut. Proč teda dávám tři hvězdičky? Za Vincenta, práci s voskem, nedigitální závěr a za to, že to mohlo dopadnou mnohem, mnohem hůře. A samozřejmě za Elishu..... ()

SOLOM.

Ruku na srdce v tomhle filmu je tolik viditelných chyb a nesrovnalostí, jako je děr v cedníku. Režisér se zcela vykašlal na logiku svého dílka, snažil se okouzlit roztomilými holkami Elishou a Paris + tunou arašídového másla. Atmosféra místy funguje skutečně dokonale, ale většinou tomu tak není. Seru na to, že hlavní hrdinka běhá chvilku v zakrváceném tílku, aby dvě scény na to ho měla vypraný v perwollu. Já chtěl vidět pořádný nářez a toho se mi bohužel nedostalo. Cáklo na mně jen několik kapek z poloprázdné láhve. No každopádně Paris zařvala opravdu slušným stylem, kromě svého těla ale nemá co nabídnout. To Elisha i její filmový bratr dokázali mnohem víc a společně se svými protivníky byly alespoň částečně tahouny tohoto průměrného filmu. Rozhodně se z toho dalo vytřískat mnohem víc. ()

veru_needy

Jeden z nejlepších hororů, co sem kdy viděla. Působivá výprava (les, městečko, muzeum), drastické vyvražďování, práce s voskem a zajímaví herci (teda až na Paris Hilton). Jde vlastně o dvojici chlápků, bratrů, kteří zabíjejí návštevníky města a pak z nich zaživa dělají voskové figuríny, které pak vystavují v muzeu voskových figurín. Najdeme zde nechutné scény a figuríny z domu (musím podotknout) jsou naprosto dokonalé, efektivně velice dobře propracované, prostě jako živé. Což u tohoto filmu je značný záměr. Starší horory jsou prostě daleko větší horory, než mnoho dnešních rádoby tak natočených. House of Wax je rozhodně jedním z nich. Opravdu by mě zajímalo čím si vysloužil tak nízké hodnocení. Je to jeden z těch lepších své doby. ()

ARI50

I když tenhle typ hororu je pro hodně lidi špatný nezaživný nudný tak v mých očich je ten nejlepší a do dneška sem nenašel lepší ( ano jsou dělo horory a ještě lepší jak tenhle děsivějši a podobně ) ale tenhle se mi zavrtal do hlavy hluboko. Příběh filmu bomba, atmosfera pecka, herci výborní, prostředí filmu dokonalé, hudba uchvatná. Paris vubec neřeším, nenašel jsem žádnou chybu nic vůbec nic. Snímek mám za sebou několikrát a pořád ve mě vyvoláva stejne pocity jako kdybych ho viděl poprvé. Bylo na čase říct svůj názor na film a mohl bych o tom psát do rána. ()

mm13

Takto to dopadne, keď sa točí horor určený pre masy (teda obrúsený o morbidné a sexuálne scény - tie hlavne, puritáni zasraní, tak som sa tešil na bobra Paris Hilton), ktorému ale chýba príbeh či aspoň niečím zaujímavé postavy. Výsledok potom nemá nič, čo by stálo za zmienku. Trápne blazeované klišé so skutočne "geniálnou pointou", ktorej predchádza "úžasný" herecký moment hlavnej predstaviteľky (režisér zavelil - 'a potom sa hlboko zamyslíš'), po ktorom som sa dobre neváľal po zemi. Hm, takže nakoniec predsa len niečo... ()

becki_tu

Povedený horor, který mě ani chvilku nenudil a v danou chvíli mi naprosto sedl do nálady. Zároveň ale přiznávám, že k té čtvrté hvězdě výrazně přispívají krásná Elisha a závěrečná "vosková" scéna v muzeu. 70% ()

duklak2

Proboha Paris Hilton ve filmu? Říkal jsem si. Ale jo, zvládla to. Je to příjemný horůrek, kde teče hodně vosku. ()

JASON_X

Jednou za čas (vlastně docela často) dostanu chuť pořádně si propláchnout mozek nějakým slabomyslným béčkem. A nebudu lhát - teenagerské vyvražďovačky patří mezi moje nejoblíbenější průplachové prostředky. Anotace k House of Wax vypadala slibně, a když jsem se ještě navíc dočetl, že jednou z jeho "hereček" je i slovutná Paris Hilton, profesionální celebrita a ikona nevkusu, kýče a bulvárního hnusu, mé nadšení neznalo mezí a nadrženě jsem se na tenhle skvost vrhnul. A zklamaný jsem nebyl, mému libidu se vrchovatě dostalo všeho, čeho si žádalo. Parta mladých seveřanů je konfrontována s vylízanými, zdegenerovanými a šílenými buranskými jižany - originální zápletka, ne? A bylo to i dobře udělané - mile úchylné vraždičky, voskování lidí zaživa a působivý závěr roztékajícího se voskového domu. Skvěle jsem se bavil a musím se podívat i na originál z třiapadesátého... ()

matestlust

Klasickej a megatuctovej slasher, s ničím extra navíc, ale ani ničím vyloženě tak špatným. 2,5/5 ... čistokrevný průměr. ()

Lucasion

Doplňuji si vzdělání hororů z počátku století. A najde se zde vlastně mnoho dobrých kousků. Tenhle ale bohužel ne. Ano všichni tu mluví o Paris Hilton... Ale co chudáček Sam?! Vždyť je tu mladší z bratrů Winchesterů! Pravda u těch dvou aby se člověk fakt nahledal hledat filmové kvalitní role... Nebo alespoň filmové role. A schytá to tu vlastně taky jako první, ale... No to je jedno. Klasický horor a naprosto děsivá až odporná představa. Nechutností je tu ažaž a atmosféra vlastně za moc nestála. Člověk tu není v napětí a na horor, co má skoro dvě hodiny je to vlastně všechno zoufale málo. Nevim, dál. (40 %) ()

Handle

Snad bych tomu odpustil i pár těch trapností a hloupostí, kdyby byl film napínavější a zkrátila by se stopáž. Film je opravdu zdlouhavý a nudný a především kvůli tomu mě vůbec nezaujal. ()

ScarPoul

Myslím si že tento film vzhľadom na to o čom je a aké sú charaktery hlavných postáv nemá zmysel nejáko rozsiahle komentovať. Cuthbert ako hrdinka je fajn ALE dabuje ju LUCIA vondráčková a mna skoro šlahlo. Paris hilton tam opäť nehrá a chlapcov, ktorých mená som už zabudol by som na ulici pekne skopal ta ich blbé ksichty. Namiesto titulku Vzrušujúce scény, delikátne mrazivé scény by radšej malo stáť, Rin tin tin prečo chodíš za môj kmín ()

Pepy

Holywood má spoustu těchto neohrabaných horrorů, ale většina z nich nejsou kvalitní.Vždyť tržby v U.S.A za víkend promítání je něco přes 12 mil. Když se nad tím zamyslíme tak to není zas tolik. A to se právě odráží i v tom filmu, na mě to nějak nezapůsobilo, ale přesně jak říkal Djoker, herečka jménem Elisha Cuthbert na mě udělal též velký dojem a proto ten průměr patří jenom jí. ()

Caszidy

Je to takové "béčko", až je to svým zvráceným způsobem zábavné. Celá atmosféra a prostředí odlehlých, zapomenutých, poloopuštěných amerických městeček má zvláštní kouzlo, z kterého, aspoň pro mne, film těží. Samotný dům je opravdu krásně provedený, až téměř láká k návštěvě. ()

BoPo

Čo si budeme hovoriť, tvorcovia boli inšpirovaný úspechom remaku Texaského masakru. Účasť Paris Hilton sa očakáva skôr u hororovej paródie ala Scary Movie, ale dojem zásadne neničila. Najviac potešila vizuálna kvalita. S voskovou tématikou sa slušne vyhrali. Pridajte si poctivú dávku hororových stereotypov a v diváckom formulári môžete zaškrnúť kolonku Neveľké očakavanie slušne prekročené. ()

st.ranger

Nevím, proč zrovna tenhle snímek mě tolik oslovil, i když jsou novodobé horrory akorát remaky s předem danými pravidly, natočené Nispelem nebo podobným amatérem a tento patří též mezi ně. Vybočuje nelítostným jednáním k hlavním postavám a ne tak úplně otevřeným koncem. ()

Martinibaby

Tak trochu 'stereo-typický' a trochu průhledný horor, ale rozhodně se mu nedá upřít pár kvalitních scén -SPOILER ALERT- vosková figurína jednoho z herců u klavíru, prst čouhající z kanálu, voskový konec a hlavně Paris Hilton s trubkou v hlavě - k nezaplacení. :) Každopádně jsem se tak docela nenudila a rozhodně jsme se s kamarádkou nasmály. Na dlouhé zimní večery - proč ne? ()

Litsarch

Některé kulisy a scény se mi líbily, nicméně *** to ode mě má hlavně kvůli parádnímu headshotu do Paris Hilton! ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak