Dům voskových figurín

• USA House of Wax (více)

Víkend, který začíná jako jeden velký úlet, se pro partu šesti přátel stává hrůzným bojem o přežití. Z jejich cesty na každoroční největší fotbalové utkání univerzit se stává noční můra v okamžiku, kdy jsou Carly, Paige a jejich přátelé nuceni přespat v lese. Již tak stísněnou atmosféru ještě zhorší hádka s tajemným řidičem kamiónu, a Carly má co dělat, aby usmířila svého přítele Wadea s bratrem Nickem. Když se ráno vzbudí, zjistí, že jejich auto bylo někým záměrně znepojízdněno. Není se tedy co divit, že přijmou nabídku odvozu do města Ambrose, které je široko daleko jediným lidským sídlištěm. Když se dostanou na místo, okamžitě je upoutá největší atrakce – Trudyho muzeum voskových figurín, které je plné soch, jež vypadají jako živé. A zanedlouho přijdou na šokující důvod toho, co jim dává tak realistické vzezření. Jakmile přátelé odhalí temné tajemství města, začne je pronásledovat šílený zabiják a oni stojí na počátku krvavé bitvy o přežití. Skupina se musí probít z města a nebo se navždy stát součástí sbírky Domu voskových figurín ... (oficiální text distributora)

Slartibarkfast

Veliké zklamání. Děj je utahaný, záporáci nejsou děsiví, teenageři jsou dementní, jako v každém americkém horroru. Každopádně hvězdičku zachránila scéna ze sklepení a posléze odlupování vosku u piána, prstík a sekundové lepidlo.. Ale jinak velice slabé. Takové nechutnosti bych zakázal. 30% ()

PetrPan

Neuvěřitelně zbabraný horor, který od odpadu zachraňuje brutální naturalismus krvavých scén. Logické kiksy přímo bijí do očí. Tak např. 1) jeden z bří zabijáků dostane do těla dva šípy, jeden do ruky, druhý do hrudi, ten z ruky si protáhne (!!!!) celou rukou (asi aby ho to víc bolelo) a ten druhý uštípne kleštěma (!!!!) - ach jo 2) Při první návštěvě voskového muzea se naši 2 mladí hrdinové při zpozorování čehosi podezřelého nepochopitelně rozdělí, přičemž muž jde vena dívka zůstává uvnitř, kde bude "překvapivě" vystrašena - ach jo 3) Při návštěvě zabijákova domu dívka zůstane venku v autě a chlapec se jde k zabijákovi vyčůrat (cha cha) a bude odpraven, mezitím se setmí (!!! - dlouhý čurání) - ach jo 4) Dům z vosku !!!! - proboha jděte se vysmát a co léto a vedra!!! A tak bych mohl pokračovat téměř donekonečna a na závěr to že bratři nebyli dva, ale tři a v záběru se ukáže ten vidlák...a nic, titulky, konec jednoho velmi trapného pokusu o teen-vyvražďovačku je jen třešničkou na dortu trapnosti ()

nash.

Další ukázka toho, jak moc toho filmaři od padesátých let zapomněli. Kam se tahle nuda plná nesmyslů v základní vnitřní logice příběhu i lapsů v detailech hrabe na originál, ve kterém Vincent Price ještě i dnes dokáže vyvolat neklid a mrazení.. ()

Slarque

Naprosto pitomé béčko bez herců (snad jen Elisha Cuthbert se trochu snaží), bez atmosféry, s nefungujícími lekačkami a nesmyslně roztaženou stopáží. I když závěrečný souboj v roztékajícím se domě měl aspoň nápad, tu hodinu a půl předchozí nudy už nezachrání (30%). ()

Vitason

Chcete znát kouzlo věčného mládí a krásy? Režisér Jaume Collet-Serra na něj přišel. Ten trik je ve své podstatě velice jednoduchý. Naložte se do vosku. Prostě si dopřejte lázeň v rozteklých svíčkách. Má to jeden drobnější háček. Nejspíš se pak nebudete moci pohybovat, ale vrásky už nebudou mít šanci. Originál neznám, takže nemám s čím porovnávat, ale nová verze Domu voskových figurín je další z řady tupých vyvražďovaček, kterých jsme již mohli vidět stovky. Film alespoň trochu povznáší celkem zajímavá vizuální stránka, ale atmosféra je ta tam, protože záporák je neskutečně nudný. To samé se dá říci o úmrtích, které nejsou moc vynalézavé a působí spíš komicky (ušmiknutý prst, loupání z vosku nebo smrt jedné, tupé blondýny, kterou nebudu jmenovat, aby se nejednalo o spoiler:-)), ale právě za to, že jsem se u snímku docela nasmál dávám jednu hvězdičku a další přidávám za krásky Elishu a Paris. ()

Arsenal83

Zúfalá vyvražďovačka, ktorá zaujme námetom, ale spracovaním a hereckými výkonmi je na úrovni nejakého céčkového kvázi hororu. Najmä taká duchom prázdna osoba ako Paris Hilton je len do počtu. Zrejme jej zabudli povedať, že nie je niekde na móle ani módnej prehliadke a že vo filme treba hrať. Ale na druhej strane, bol to po jej domácom porne druhý najlepší herecký výkon. ()

FrodoF

Zápletka podprůměrná, herecké výkony průměrné, záporáci podprůměrní, ale ta poslední scéna s roztékaícím se domem se mi líbila, stejně jako Elisha Cuthbert. Lehce nadprůměrný slasher za slabé 3. ()

klerik

NEVIDITEĽNÉ ZLO+TCM: POČIATOK Musím povedať, že až také zlé to nebolo. Samozrejme fakt, že Paris Hilton hrá jedinú postavu, ktorá pri stretnutí so zabijakom ako tak premýšľa, je na pováženie. Na pôvodný film si už vôbec nespomínam, ale tento sa slušne drží nového trendu stupidných vybíjačiek a keby som si po každom morde nehovoril "tak ti treba", dal by som aj tri. Hlúposť konania postáv príliš uškodilo slušne našliapnutému béčku v štýle PACHU KRVI... ()

SeBig

Mě to přislo víc než super, mám k tomu stejnej vztah asi jako ke Třinácti duchům. Ten námět je prostě super. ()

LaciLC

Prekvapivo veľmi solídna teenagerská vyvražďovačka, pre mňa jedna z najlepších za posledné roky. Na to, že je to remake film ani na minútku nenudí a po celú dĺžku má svižné tempo. Má aj dobrú vizuálnu stránku a tých niekoľko lahôdkových vrážd poteší. Ďalej napr. prostredie voskového múzea je pomerne netradičné a neopozerané. Vlastne sa mi z celého filmu asi najmenej páčil záver. No aj tak musím za krásnu Elishu Cuthbert prihodiť hviezdičku. ()

Hellblazer

Ďaľší remake ktorý podobne ako TCM nedopadol veľmi dobre. Hlavný dôvod je neskutočne natiahnutá prvá polovica filmu v ktorej sa režisér "snaží" budovať atmosféru a načrtnúť postavy, čo má za následok to, že prvú vraždičku uvidíme približne v polovici filmu čo je pri tomto type filmu neskoro. Hercom jasne dominuje Paris, ktorá si zaslúži minimálne zlatú malinu ( ale zabitá bola veľmi pekne ). Slabšie 2* predovšetkým za podarené finále a narážky na ukradnuté video Paris. ()

heyda

Hodně rozporuplny pocit z toho mám. Za určitých okolností by tento film dosáhl na 5 hvězdiček. Jenže herecké výkony jsou průměrné až podprůměrné, scénář nic moc a hlavně totálně šílený a zkažený závěr dělají z tohoto filmu spíš obyčejný hororový béčko, kde se můžou radovat snad jen fanoušci Paris Hilton. Naproti tomu bych chtěl vyzdvihnout alespoň atmosféru, pár velice povedených hororových scén a fajnovou hororovou hudbu. Jenže i tak jsem prostě zklamaný, protože horový potenciál (nápad) tam je obrovský, jen není využitý. 5/10 ()

lola3121

Teenagerský horor s Paris Hilton... co si přát víc... Milovníci zvrhlých praktik a potoků krve si přijdou na své, dojde na přefiknutí achilovky, ušmiknutí prstíčku, zalepení pusinky vteřinovým lepidlem i striptýzové číslo Paris. Pár nezletilců sejde potupnou smrtí, ale dopadne to celkem dobře, čili padouši umřou, hrdinové se zachrání, leč konec zůstane nenápadně otevřený pro případné pokračování. Myslím, že nejlepší bude podívat se na originál... ()

jojinecko

2,5*/5... Hoci najmä scenár je neuveriteľne hovadský,v rámci novodobých teen pseudohororov sa mi House of Wax nezdal až taký katastrofálny... Inak, fakt sa niekomu páči Paris Hilton?:) ()

Oktavianus

Největší problém filmu spočívá v tom, že autoři si neuměli vybrat, zda chtějí točit slasher, nebo exploitation, takže od každého tam vrazili něco - a ve finále z toho není nic. Pár momentů za zmínku rozhodně stojí. Třeba že Elisha Cuthbertová dál názorně ukazuje Populární mechaniku pro děti, tentokrát jak fungujou štípačky, a to na svým těle. To se cení. Závěrečné voskové peklo není k zahození, smrt Paris taky ne. Problém není ani tak v tom, že vlastně to všechno už jsme viděli v jiných filmech, ani v tom, že Samík Winchester si nechal narůst chmíří pod nosem a chová se jako idiot, dokonce ani v tom, že se film dost vleče a je jako bez života. Mě zklamali především vrahové. Není přece normální, aby vrahu - rutinérovi nakopal kdejakej mladistvej sígr opakovaně prdel a pak mu ještě vyrazil vstříc si to s ním vyřídit? Jo, a ještě něco. Paris není zase až tak příšerná herečka, jak tu všichni píšete. Ve filmu 1 night in Paris to ukázala názorně. ()

anais

Nejprve mě zaskočil styl kamery, který se rozkodrcaným obrazem snažil přiblížit divákovi hrdiny. K tomuto až "uměleckému" pojetí jsem si díky strašným hereckým výkonům nedokázal získat důvěru. Herci připomínají spíš nějaké ochotníky, kteří si na domací video zkoušejí novou scénku. K filmu to má daleko. Ale budiž, Texaský masakr Toba Hoopera taky nemá prvotřídní výkony, a přesto stojí za to. Těšil jsem se až ta mládež dorazí do mrtvého městečka a začne být zábavně kosena. Jenže to jsem si neuvědomil, že film má téměř dvě hodiny a Jaume Serra (režisér) nedokáže vybudovat napětí, ni co by se za nehet na uříznutém malíčku vešlo. Kdyby měl film o 45 minut méně, napsal bych, že všechno naštěstí zachraňuje poslední čtvrt hodina. (následuje SPOILER) Ale bohužel, takhle těch posledních 15 impozantních minut, kdy se celý voskový dům roztéká v plamenné výhni, docela zapadne. ()

Ivoshek

Paris Hilton usmrcena mimořádně nehezkým způsobem. Super. To si zaslouží hvězdičku. A taky první dvě minuty filmu byly napínavý. ()

Jinny

Ničím nepřekvapující, ovšem ani neurážející film na sobotní večer. Atmosféra městečka je hutná, Elisha Cuthbert hezoučká jako vždycky a většina postav už od začátku na odstřel. A Paris Hilton? Ta holka si to vážně zasloužila! ()

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak