Mandžuský kandidát

The Manchurian Candidate

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1962, 126 min

I na svou dobu značně naivní trhiller-drama o vymývání mozků, zlých a všemi mastmi mazaných bolševicích a skvělých Američanech, kteří se přes to všechno koneckonců dostanou. Největším kladem je pohled na civilně hrajícího Franka Sinatru(14.5.2011)

Možná až zbytečně roztahané, ale neuvěřitelně atmosferické.(8.6.2014)

Perfektní dílko...(12.2.2007)

• xxmartinxx

Rád bych to shrnul inteligentnějším výkřikem, než je "tohle byla smrtelná nuda," ale nic mě nenapadá. Možná stojí za zmínku překvapivě vážná (a dobrá) Angela Lansbury .(24.5.2011)

Zákeřnému komunistickému vymývání mozků statečných amerických vojáků černá a bílá barva filmového materiálu evidentně sluší. Ještě kdyby tak tu vcelku zajímavou podívanou poněkud nenarušovalo nepříliš věrohodné konání některých postav, z jejichž dutiny ústní hrdinně vypochodovalo na denní světlo několik skutečných perel, o které by MUDr. Chocholoušek jistě projevil profesní zájem.(10.5.2012)

• - Politické téma filmu zapůsobilo natolik, že byl film zakázán např. v Polsku, Československu, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. (Kulmon)

• - Během prologu, který se odehrává v roce 1952, čte jedna z barových dívek časopis, na jehož obálce je Tony Curtis a Janet Leigh, která hraje hlavní ženskou roli v tomto filmu. (Kulmon)

• - Když kapitán Marco ukazuje fotku komunisty Gomela na dětské party, dvě děti na fotce jsou synové scenáristy George Axelroda. (Kulmon)