poster

Mandžuský kandidát

 • anglický

  The Manchurian Candidate

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 1962, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  K tej istej pointe vedú dva pohľady na vec v dvoch filmoch. Túto pôvodnú verziu som videl až neskôr ako remake s Denzelom. Obidve ponúkajú rovnakú podstatu, no z iných uhlov pohľadu a každý z nich má niečo do seba. Určite som sa zo začiatku prekvapivo nudil, keďže som vedel o čo približne pôjde, to asi bude hlavný problém nižšieho hodnotenia, no čím sa dej zauzľoval, tým sa moja pozornosť a pútavosť zväčšila. Herci však tomu nedopomáhali a tak musím dať skromnejších 65%.(27.6.2007)

 • jonyyy
  ***

  65%(8.2.2010)

 • sepp
  ****

  Vyjimecny psychologicky thriller s Frankem Sinatrou o americkych zajatcich, kterym jsou vymyty mozky a nejvhodnejsi z nich vybran za ucelem spachani atentatu. Opravdu vyjimecna a hlavne nestarnouci podivana.(30.12.2003)

 • Pohrobek
  ****

  Dost zručně odvedená práce v tomhle politickém thrilleru narozdíl od mccarthyovských paralel nezestárne nikdy, o žádný zázrak se však rozhodně nejedná. Sinatra odvádí standard, "vymytý" Harvey taktéž, hereckému průměru se vymyká překvapivě Jessica z To je vražda napsala v roli dost panovačné Harveyho matky.(19.7.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: George Axelrod .. Studenoválečné drama plné korejsko-komunistického syndromu, který byl za Vietnamského konfliktu posunut na další úroveň. Dosti psychologické, vážné, tématizující nečestnost a nemorálnost politiky až občas trochu hůře stravitelné. Technicky, režijně i herecky (zvláště manipulativní matka) přesvědčivé.(7.11.2009)

 • - Když kapitán Marco ukazuje fotku komunisty Gomela na dětské party, dvě děti na fotce jsou synové scenáristy George Axelroda. (Kulmon)

 • - Jedna scéna ve filmu byla natočena v "Bar and Grill", který vlastnila Sinatrova přítelkyně Jilly Rizzo. (Kulmon)

 • - Senator John Iselin (James Gregory) byl v roce 2003 Americkým filmovým institutem AFI zařazen v žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu na 21. příčku. (TheDude)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace