Kupec benátský

• USA The Merchant of Venice (více)

Benátky, rok 1596. Melancholický Antonio má rád svého mladého přítele Bassania, který jej požádá o zapůjčení 3000 dukátů. Antonio souhlasí, aniž by tušil, že se Bassanio s danou částkou chce ucházet o ruku Porcie. Jelikož je ale Antoniův kapitál vázaný v obchodních lodích, které jsou právě na moři, musí jít Antonio za židovským lichvářem Shylockem. Nevraživý Shylock souhlasí, a dokonce mu nabídne tříměsíční půjčku bez úroku. Pokud ji však Antonio nesplatí včas, bude mu kupec dlužit libru masa. Shylockova dcera mezitím uteče s křesťanem, což podnítí Židovu nenávist. Bassanio odjel za Porcií, Antoniovy lodě ztroskotaly a Shylock se dožaduje své libry masa. Je sestaven soud a má být vykonán rozsudek, když se do záležitosti vloží Porcie snažící se zachránit život Bassaniova přítele. (Filmbox)

Breaker

Další Shakespear na filmovém plátně a rozhodně Vás nezklame ... herecké představení a nádech filmu Vás nepustí jen tak. ()

Astaire

bravurně zvládnutá klasická předloha, navíc s brilantním hereckým výkonem Al Pacina, toho starého mafiána v kůži židovského lichváře? tomu říkám změna! Zkrátka tenhle film nenudí, Benátky jsou krásnější a záhadnější než z poohlednic, omývaná zápletka zde nenudí a jde dál. Jediné co bych snad vytknul je veršovaná mluva. Osobně se mi líbila, ale uznávám že po čase to může unavovat a některé věty jsou dost zamotané...ale při trožce soustředění a svěžesti to není problém. ()

Gennaro@po

Nemam moc rád Shakespeara a rozhodně ho nepovažuju za největšího autora všech dob. Film celkem ušel. AlPacino jako vždy výborný. ()

Boban_23

*** 1/2 Začátek film hodně pomalu rozjíždí. Ale vcelku myslím povedeně natočený snímek, ikdyž vždy víte co přesně příjde :). Al Pacinova role žida mu opět umožňuje vyniknout nad ostatními. Jen když jsem viděl Josepha Fiennese a následně Lynn Collins v mužském převleku, nevím proč mi to přípomělo zamilovaného Shakespeara :). ()

Molerat

Opravdu skvěle zfilmované drama Shakespearovo, skoro jsem oči nemohl odtrhnout.Celý děj byl zajímavý a ani hcvíli jsem se nenudil.Drama tak jak by mělo být. ()

Dodge-I

Klasicke drama okorenene "dnesnimi" filmovymi proprietami, scenarista se nastesti nesnazil delat "vlastni" drama a tak Al Pacino mohl hrat a je v jeho pripade nac se divat. Cekal jsem vic od Ironse, lec nestalo se... Tam se jen natahoval cas a unylost nezachranily ani kostymy ci dekorace. Libra masa na zaver se vsak skvostne povedla. ()

babuca

Myslím, že tento film aj český veršovaný dabing si 5 hviezdičiek zaslúžia, veď koniec koncov je to SHAKESPEARE... ()

nicky.2000

Ano, dám 5 hvězd, tento film si je zaslouží. Miluju Shakespeara a tohle je skutečně vyvedené zpracování jedné z jeho slavnějších her. Nemám výhrad. Herecká symfonie. A Al Pacino a můj milovaný Jeremy Irons v hlavních rolích... Víc takových filmů. ()

stuj

Al Pacino válí. Scéna při soudu je perfekt. Když na Shylocka předtím tolik plivali, tak měl plné právo to všem vrátit... Některé scény jsou super, ale někdy tempo trochu zadrhne. Proto tedy pouze 3 hvězdy, i když je to dobrý film. ()

jendajan

Jestli takhle opravdu dřív probíhaly soudní líčení, tak jsem docela rád, že žiju v dnešním "českém právním prostředí", o malý kousíček jsme snad přeci jen dál............. ()

Janh

Krásně zpracované. Nejvíce mě potěšil Shylockův monolog u jednoho z benátských kanálů. Strhující zážitek. ()

+sfinx+

Krásné - a proč se mořit s knihou, když si to můžete pustit :-) Pravda - trochu barbarské, ale mě na klasiku nikdy moc neužilo, toto mě ale přitáhlo. ()

Indio

Po těch židech šli furt a furt mi uniká proč. Jestli někdo ví dejte mi vědět. Jinak je to uchvatně natočena, beschybně obsazena a myšlenkově bohatá filmová báseň ()

Dann99

Predlohu som čuduj sa svete nečítal,ale toto dielo ma uchvátilo.Spôsob rozprávania,výkony hereckej elity,krásne očarujúca hudba(pieseň na konci filmu som si prehrával dookola),pekné zábery kamery ma nútia dať vysoké hodnotenie. ()

Luxurka

Úžasný, dechberoucí, brilantní! Al Pacino opět nehraje, on tou postavou je! Tohle je zážitek! Pět hvězd je málo... ()

Rajca

Pútavá klasika, excelujúci Al Pacino. Tento kúsok sa oplatí vidieť už len kvôli nemu. Odporúčam nielen nadšencom Shakespeara. ()

Contti

Skvělé dílo literárního velikána Williama Shakespeare. Film nás okamžitě vtáhne do děje odehrávající se v prosperujících Benátkách doby renesance. Špičkový výkon Al Pacina, který svou mimikou, gesty a slovním projevem s lehkostí jemu vlastní dokázal sdělit hluboké emoce ukřivděného muže žijícího v prostředí nenávistné vůči židům. Kdo se chce bavit, nasát tehdejší dobu, která má stále co říct i dnešku, vřele doporučuji . Prožít několik dní a nocí v příběhu kupce benátského ve filmové adaptaci stojí za to. ()

andy60

Nemohu si pomoct, ale tohle se netrefilo do mého vkusu. Nepomáhají tomu ani částečně veršované dialogy, ani mluva, či způsob vyjadřování. O délce ani nemluvě. Místo, abych se u filmu bavil, koukal jsem se víc na hodinky, než na obrazovku. Těch nudných scén totiž bylo mnohem víc, než těch zajímavých, proto dvě hvězdičky. ()

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara

Al Pacino a Jessica Chastain v adaptaci Shakespeara