Demi Mooreová a Woody Harrelson se představují v rolích Diany a Davida Murphyových, milenců ze střední školy, kteří se vezmou a v životě si vedou velmi dobře - Diana je úspěšná realitní makléřka a David zase idealistický architekt, který postavil vysněný dům u oceánu. Pak ale udeří recese. David je náhle bez práce a oni už si tak nadále nemohou dovolit splácet hypotéku. Půjčí si proto od Davidova otce 5 000 dolarů a vydají se do Las Vegas, aby se pokusili vyhrát peníze na zaplacení půjčky. Zpočátku mají štěstí a získají 25 000 dolarů, ale protože kasino vždycky nakonec vyhraje, mladí manželé o všechno přijdou. Zatímco se Diana pokouší ukrást sladkosti v luxusním butiku, všimne si jí miliardář John Gage (Robert Redford), kterého okamžitě uchvátí. John pozve Dianu a Davida na opulentní večírek, kde nabídne Davidovi milion dolarů za jednu noc s jeho ženou. (Cinemax)

Enšpígl

Čistokrevná romantika vyfouklá do poměrně originálnho příběhu, ve kterým dostane Demička od Roberta poměrně slušný návrh. Ustřední trio hlavních představitelů zahrálo skvěle. Woodymu jsem tu zamilovanost do Demičky od prvního pohledu. o Robertově touze po Demičce jsem rovněž nepochyboval a pokud jde o Demičku, tak když tam cupitala kraťáskách, tak jsme byl ve vztahu k ní jak Woody a Rober dohromady. Romantickou náladu dokresluje i velmi vydařená hudba. Film má v sobě takovou správnou něhu a zamilovanost, že člověk snadno uvěří v sílu lásky, jak krásné. ()

Marek1991

Dosť obstojný film, možno až príliš cukrový, gýč to rozhodne nie je. Má to nádhernú hudbu, celkom slušnú psychológiu a zaujímavé vyvrcholenie, kde zistia, že manželstvo a láska sú niečo viac, niečo silnejšie než peniaze. Prvá polovica bola ozaj slušná vzhľadom na rozhádzanie svojich peňazí, neúspech vo svojom pracovnom obore, malo to niečo do seba. Tá druhá s výčitkami a polemizovaním bola ozaj divná. Najmä ma udivoval on, však sa dohodli, tak ju nemal viniť, avšak aj ona aj napriek dohode ho nemala takto podviesť, lebo manželstvo je niečo viac, avšak ani tu nehrajú na kresťanskú nótu, skôr na akúsi morálku. Nuda to rozhodne nebola, doplnili to typickými sexuálnymi trikmi, niekde bradavka, niekde zadoček, nejakým napätím, ktoré nasledovali slzy a hneď tu máme romantický "doják". Taktiež tento film mohol mať veľa verzií od superromantických po supervulgárne, no toto je taký celkom znesiteľný film. ()

tron

„Je to len stavba.“ - „Nie je. Nauč sa veci vnímať aj inak, než len očami.“ NESLUŠNÝ NÁVRH musel byť pre Redfordových najvernejších fanúšikov (plus pre Redforda samotného) utrpením a trestom, pretože aby sa ich drsný vzor a slávny kovboj náročnejšieho amerického filmu spriahol v cukrárskej poleve s Demi Mooreovou, Oliverom Plattom, Woodym Harrelsonom a toľkými peknými pohľadnicovými zábermi, to nezvládnu ani drsní rančeri. Dúfam, že je to prvý a posledný raz, čo mi Redford pripadal otravný. Prízemné. Ale pekné. Dočerta. ()

cherita

Já si prostě nemůžu pomoct. Woodyho herectví sice víc sluší vrazi a pornomagnáti a kvality Demi Mooreové (ať už herecké nebo jiné) jsem nikdy úplně nechápala. Ale když jsem se na to nedávno dívala podruhé, nahlodalo mě to tak, že jsem se rozhodla tu třetí hvězdu přihodit. Kvůli Redfordovi. Protože on sám (v kombinaci s milionem dolarů) je pětihvězdičkový. A není to jeho chyba, že se musí se svým charismatickým výkonem brodit nějakou harlequinskou 117minutovou břečkou. ()

petaspur

Nechutně movitý John Gage ví, že koupit se dá všechno a každý má svou cenu. David s tím nesouhlasí, protože nekonečnou hotovost nikdy nevlastnil a chování boháče mu připadá nemorální. Jeho názor lehce nalomí milionek šustivých dolárků položených na stole s nabídkou výměny za noc strávenou s jeho manželkou Dianou. Od této chvíle slušně rozjetý snímek ztrácí tempo, zmatená Diana se pohybuje mezi charismaticky sympatickým milionářem a trucovitě zamilovaným manželem, přičemž se prostor pro zábavu nebezpečně snižuje na minimum. ()

• Roli Davida odmítnuli postupně Val Kilmer, John Cusack, Charlie Sheen, Johnny Depp a Tim Robbins. (don corleone)
  • Film získal tři Zlaté maliny, a to v kategoriích nejhorší kamera (Sherry Lansing), nejhorší scénář (Amy Holden Jones) a nejhorší herec ve vedlejší roli (Woody Harrelson). (Terva)
  • Čierne šaty, navrhnuté vo filme pre Dianu Murphy (Demi Moore), vyvolali po vydaní snímky taký obrovský záujem, že boli často kopírované inými návrhármi v ďalších filmoch. (misterz)