Demi Mooreová a Woody Harrelson se představují v rolích Diany a Davida Murphyových, milenců ze střední školy, kteří se vezmou a v životě si vedou velmi dobře - Diana je úspěšná realitní makléřka a David zase idealistický architekt, který postavil vysněný dům u oceánu. Pak ale udeří recese. David je náhle bez práce a oni už si tak nadále nemohou dovolit splácet hypotéku. Půjčí si proto od Davidova otce 5 000 dolarů a vydají se do Las Vegas, aby se pokusili vyhrát peníze na zaplacení půjčky. Zpočátku mají štěstí a získají 25 000 dolarů, ale protože kasino vždycky nakonec vyhraje, mladí manželé o všechno přijdou. Zatímco se Diana pokouší ukrást sladkosti v luxusním butiku, všimne si jí miliardář John Gage (Robert Redford), kterého okamžitě uchvátí. John pozve Dianu a Davida na opulentní večírek, kde nabídne Davidovi milion dolarů za jednu noc s jeho ženou. (Cinemax)

Spike86

Pro mě poměrně dobrý námět. Zamakat trochu více na scénáři, mohlo to být opravdu velmi dobré. Takhle bohužel po slibném rozjezdu film postupně ztrácí na tempu po akceptování onoho neslušného návrhu... 65% ()

lapatata

Zezačátku to bylo docela slušně rozehrané, ve druhé části se to ale paradoxně nějak pokazilo. Takový film by si zasloužil podstatně větší erotickou jiskru. Filmy tohoto typu byly vždycky nejlepší za účasti Michaela Douglase. ()

Chlo0opek

Zajímavý námět a ani herecké výkony nebyly vůbec špatné. Místy tedy trošku až s prvky trapnosti, ale rozhodně to je ve výsledku lepší průměr. ()

Pythonator

Woody mi tam nesedí. To není poloha, kam tento sympaťák patří. Demi vypadá na to, že by se dala prodat i víc jak za milion blbých dolarů. Redford hraje tu svoji jedinou možnou roli, kterou umí - Redforda. Růžovoučká knihovnička jaxviňa a dvakrát se to vidět asi nehodí. ()

Moredogs

59% ? John Gage je fakt frajer. Asi najlepšia scena je ako Woody beži ako o život za Demi Moorovou,a potom ako bez života sa prechadza kasinom. I cihla chce nečim byt. ()

Awer

Oni ty lidi nejsou úplní blbci a když tam každý sází tři hvězdy, ten průměr to přecejen může být, i přes ikonický princip, na kterém je dílo vystavěné. Filmařsky totální kýč, byť mravní message sympatická a podaná co možná věrohodně ()

Feacher

Upřímně moc nechápu to nízké hodnocení q všechny ty maliny, mě se to jako romantický film líbilo. Dávalo to smysl, herci do rolí byli zvoleni správně a taky to dokázali potvrdit na plátně, mělo to kus psychologie, nevím kde je problém... 5* ()

Raviola

Výborné herecké obsazení umocňuje atmosféru celého filmu. Není to příběh jen o lásce, ale hlavně o manželství jako takovém. Je o velkém dilema, které hlavní hrdinové vedou. A o věčném tématu peněz. Lze si za peníze koupit skutečně vše? ()

JARDAHONDA

Film z dílny uznávaného režiséra Adriana Lynea ( Osudová přitažlivost, Flashdance ) sleduje vzrušující hru s morálkou, v níž má každý účastník svoji strategii a pravidla. Melodrama, které svým dějem příliš nezapadlo do morálního vkusu, ovšem brilantní herecké obsazení schovalo pod koberec průměrný děj a pár filmových renonců.. 50% ()

Frank234

Příběh až příliš zapadá do věčného klišé, kdy se vše podaří i přes to, že pět minut před koncem filmu se zdá být "hotovo". Kdybych scénář k takovému filmu přirovnal ke sportu, připomínalo by to hokejový zápas, kdy jeden tým otočí z 0:5 na 6:5 během posledních pěti minut zápasu. Nedůvěryhodnost filmu mu z mého pohledu ubírá na prestiži. ()

len.tilka

Zezačátku to bylo hodně slušně rozjetý, jenže po tom jachtovým líbánku to úplně opadlo. Drama tam sice bylo, ale jen v podobě manželských hádek a Deminy volby alá chudý manžel či bohatý milenec s oblbujícíma historkama. Prakticky se z toho stane romanťárna. Čekala sem, že David se nějak pokusí o Dianu bojovat, prostě nějakej šílenej psychickej i fyzickej boj, ale ten film je tak klidnej, až je to strašidelný. Vidět víckrát absolutně nemá cenu. ()

-marti-

Hořce romantické drama s dobře provedenou psychologickou zápletkou. Redford zahrál velmi dobře. Klíčová scéna Diany a Davida při zvažování Johnova návrhu má velmi pěknou psychologickou dynamiku. Líbilo se mi, že ani vedlejší postavy nebyly ošizené (Davidův právník, Redfordův pobočník...). Děj je, pravda, průhledný a předvídatelný, ale to se tak nějak od filmů tohoto ražení čeká, že. Pár pěkných gagů drama okoření a hudba dodá ještě o level lepší atmosféru. Jeden z filmů, které ochotně shlédnu znovu a znovu. ()

Oxytocin

Říkám si, že tři hvězdičky jsou hodně a jedna zase málo. Dvě hodiny sledujete určitou variaci pretty woman, kde nakonec Redford usoudí, že přes veškerý nabízený komfort a peníze nezíská vytouženou lásku krásné Moore. Film nijak neurazí ale ani neoslní. ()

rass

V rámci žánru docela slušný film. Nic šokujícího, či překvapujícího nečekejte, odehrává se tu dosti nepravděpodobný, jednoduchý příběh, který je vyprávěn maximálně přehledně a stravitelně. Těží z hvězdně obsazené ústřední trojice, jež podává svůj standardní výkon, takže nikoho neurazí a své fanoušky patrně potěší. Diskutabilní téma, jak by se asi kdo zachoval na místě dvojice, která obdržela „neslušnou“ milionovou nabídku, se v době uvedení filmu docela často řešilo, takže jakýsi zajímavý psychologický základ tu je – ale zpracováno je to nakonec poměrně nezajímavě. Obzvláště idiotský konec to zazdil a rychle zahnal nápad přidat ještě jednu hvězdu. ()

m.a.rtin

Film jsem znal v podstatě nejdřív jen prostřednictvím parodie v seriálu Simpsonovi a až později jsem ho zhlédnul v originále. Celý film provází taková poměrně zvláštní atmosféra ale připadá mi, že ke konci se děj až moc vleče. ()