Soundtrack Marc Streitenfeld: 1. How Can I Be Sure of You - Harry Nilsson ,2. Il faut du temps au temps - Makali ,3. Je Chante - Charles Trenet ,4. Breezin' Along with the Breeze - Josephine Baker ,5. Jump Into the Fire - Harry Nilsson ,6. The Wedding Samba - Edmundo Ros ,7. Never Ending Song of Love - Delaney & Bonnie ,8. Old Cape Cod - Patti Page ,9. J'Attendrai - Jean Sablon ,10. Gotta Get Up - Harry Nilsson ,11. Le Chant du Gardian - Tino Rossi ,12. Itsy Bitsy Petit Bikini - Richard Anthony ,13. Max-a-million - Marc Streitenfeld ,14. Le Coin Perdu - Marc Streitenfeld ,15. Wisdom - Marc Streitenfeld ,(8.6.2011)

První tři věty jsou SPOILER!! Překrásná romantická komedie o sobecké kariéristovi Maxi Skinnerovi, který zdědí po svém strýci vinařskou oblast, ale rozhodne se ji prodat. Ještě před prodejem se zamiluje do servírky, kterou musí po prodeji opustit a vrátit se zpět do Londýna, ale tam si uvědomí, že vymění svůj dosavadní život za život na přenádherném francouzském jihu. Ridley Scott si odskočil od své dosavadní tvorby do klidných komediálních vod, které mu sedly na výbornou. Russell Crowe a Albert Finney jsou sympaťáci a do rolí parádně zapadli a "Edith Piaf" Marion Cotillard to velice sluší. Prostě oddychovka, která mě zahřála u srdce a kterou jsem si velice oblíbil......(14.1.2008)

Škoda, že si Ridley Scott na stará kolena plete romantiku se snobstvím, a tak titulní dvojka nemá sebemenší šanci vykřesat aspoň pár nepatrných jiskřiček, byť o samotě jim to jde na výbornou. Dobrý ročník je jednoduše dobrý, ale šampaňské raději hledejte u sousedních vinohradů.(28.8.2009)

Russell je úžasný! Tenhle film mohl dopadnout jako obří zklamání, ale opak se stal pravdou. Pohltil mě, nečekala jsem to, výsledek je opravdu skvostný a velmi mě potěšila přítomnost Marion Cotillard.(22.10.2007)

Vstát do slunného dne, pojíst sýr, popít víno a pomilovat krásnou ženu, to jsou touhy, co si odnáším z kina. Perfektní optimistický film. P.S. Korunováno splněním tří ze čtyř. Sýr došel.(17.12.2006)

• - K natáčení posloužily kromě francouzských vinic také městečka Bonnieux a Gordes, letiště v Marseille a vlaková stanice v Avignonu, zatímco před přesunem do Francie se celý děj odehrává v Londýně. (Ollie235)

• - Režisér Ridley Scott měl vlastní představu o natočení filmu podle příběhu Petera Mayle, který ho později vydal v knižní podobě. Konečná verze knihy je odlišná od té představy, kterou spolu Scott a Mayle diskutovali, režisér se rozhodl film natočit tak, jak si předsevzal. (don corleone)

• - Ve filmu se měl původně objevit i Aaron Eckhart, ale z projektu nakonec odstoupil. (don corleone)