• Jeanne

Zdá se, že tu někdo stříhal, až to všechno vystříhal - snad v obavě, aby film nebyl příliš sentimentální. To opravdu nebyl. Ještě štěstí, že jsem viděla celou řadu filmů na téma „bohatý moderní dědic (či dědička) přijíždí do svého rodného kraje, znovu-poznává lásku svého dětství a skutečné lidské štěstí, které nakonec vymění za svůj dosavadní uspěchaný život.“ Hrozí totiž, že bych jinak nepochopila, o co se ve filmu vůbec jedná, protože kupříkladu identifikovat a zejména divácky procítit osudovou lásku mezi dvěma zcela rozdílnými lidmi z jednoho několika-větného rozhovoru a jednoho záběru na postel je docela náročné (kéž by prohodili o pár vět víc...) Natočit tak emocionálně sterilní film je vskutku umění ...a nebo omyl. Ve srovnání s televizními verzemi téhož tématu dopadl Dobrý ročník velmi špatně a to stál jistě mnohem víc, než tyto všechny exkursy do pohádkového světa podle románů Rosamunde Pilcher, kanadských televizních romantických sérií (např. konkrétně ze světa vinic je to Zlaté děvče) a dalších. Snad mi brání v obdivu Dobrého ročníku právě bohatá divácká zkušenost s romantickými komediemi. Přitom tento film měl u mě už předem jasnou výhru, díky mé milované (jižní) Francii, tématu vinic, ale i díky žánru romantické komedie. Šance byla promarněna samotnými nezajímavými záběry z Provence i vinic (i dokumentární seriál ČT Putování za vínem měl svými obrazy mnohem větší náladotvorný potenciál), volbou hudby, která též nepodpoří žádné pocity, hodně příšernými kostýmy, natožpak zrychlovanými záběry ze silnic a groteskními výjevy se stařičkým Provensálcem.(7.12.2006)

Soundtrack Marc Streitenfeld: 1. How Can I Be Sure of You - Harry Nilsson ,2. Il faut du temps au temps - Makali ,3. Je Chante - Charles Trenet ,4. Breezin' Along with the Breeze - Josephine Baker ,5. Jump Into the Fire - Harry Nilsson ,6. The Wedding Samba - Edmundo Ros ,7. Never Ending Song of Love - Delaney & Bonnie ,8. Old Cape Cod - Patti Page ,9. J'Attendrai - Jean Sablon ,10. Gotta Get Up - Harry Nilsson ,11. Le Chant du Gardian - Tino Rossi ,12. Itsy Bitsy Petit Bikini - Richard Anthony ,13. Max-a-million - Marc Streitenfeld ,14. Le Coin Perdu - Marc Streitenfeld ,15. Wisdom - Marc Streitenfeld ,(8.6.2011)

Ovíněná pohádka pro dospělé, která dokáže spolehlivě zvednout náladu i takovému morousovi jako jsem já. A díky smyslnosti Marion Cotillard bych se vůbec nedivil, kdyby se mužské části publika zvedalo i něco jiného než pouze nálada.(12.10.2010)

::::::::::::::: Ufff...... Tak tohle se povedlo ! Russela Crowea nemám moc v lásce, ale po tomhle filmu na něho měním názor. Super herec. V tomhle filmu se mi moc líbil, role mu sedla jak ulitá. Pro mne asi nejlepší film Ridleyho. ::::::::::::::::(8.1.2008)

Ridley scott rozhodně umí točit i malé filmy. Dobrý ročník je toho nad slunce jasnějším důkazem. Příběh sice jedoduchý a možná až příliš automaticky laskavý (což je pravděpodobně jeho největší mínus - jeho až přehnaná laskavost) ale natočený, jak u Ridleyho filmů zvykem, s naprstou pečlivostí, citem pro světlo, detail, se skvělými herci a krásnou hudbou. A především neuvěřitelně svěží a vtipný. O filmu se nikde příliš nemluvilo, ale vyklubalo se z něho jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku. Už jenom neuvěřitelně vtipná dvouminutová pasáž s obchodem s akciemi, hned na úvodu by vystačila na celý film. Naštětí ale nemusí.(9.12.2006)