Rozpočet $35miliónovTržby USA $7,459,300Tržby Celosvetovo $42,064,105Tržby za predaj DVD v USA $15,049,216 //počet predaných kusov ?║ ...nikdy nepochopím ako to mohlo až tak komerčne prepadnúť, úžasný film /videl v kine: 100%/(11.1.2007)

Ono je to samozřejmě dobře natočené, vždyť je to Ridley Scott, ale je to tak nějak až moc o ničem a hlavně zbytečně zdlouhavé.(16.5.2007)

Asi bych se měla k těm 3* nějak postavit, ale ona už to přede mnou udělala Jeanne: že vysvětlila, proč se jí film nelíbí a já to vidím podobně, jen ne tak přísně. Podobný typ filmu už tu byl mockrát - karierista si pod vlivem kouzla nového prostředí srovná žebříček hodnot -, ale to by tak nevadilo, konec konců mám to i ráda, ale klišé se vloudilo i do režie, pod kterou být podepsán nějaký elév, tak v pohodě, ale Ridley Scott? Kde jsou jeho akcenty a permanentní udržování zvědavosti? Hezky se na to kouká, vlažně se to poslouchá a co dál? Nakonec i obsazení Russella Crowea není vzhledem k vývoji jeho postavy fér - když už coby psí čumák vypadá na vděk za misku teplého mléka. K německým dojákům na Nově či Primě o tom, jak chtěl pracháč postavit v Toskánsku fabriku a místní majolenka mu to "rozmluvila", Dobrý ročník skutečně nemá daleko. Závidím vám nadšeným, závidím, chtěla bych být taky.(12.3.2007)

Ve své jednoduchosti takřka geniální! Už dlouho jsem neviděl tak skvěle zrežírovanej film, který vystihuje jen velmi prostou radost ze života. Ideální zábava na rande. Jak to ten Ridely dělá, že nesenilní?:-)P.S. Miluju Marion Cotillard!:-)(19.11.2006)

Škoda, že si Ridley Scott na stará kolena plete romantiku se snobstvím, a tak titulní dvojka nemá sebemenší šanci vykřesat aspoň pár nepatrných jiskřiček, byť o samotě jim to jde na výbornou. Dobrý ročník je jednoduše dobrý, ale šampaňské raději hledejte u sousedních vinohradů.(28.8.2009)

• - Když se na Russella Crowea v bahnitém bazénu valily hektolitry vody, sám si vyžádal kameru a osobně pořídil několik záběrů. (Siriuss)

• - K natáčení posloužily kromě francouzských vinic také městečka Bonnieux a Gordes, letiště v Marseille a vlaková stanice v Avignonu, zatímco před přesunem do Francie se celý děj odehrává v Londýně. (Ollie235)

• - Režisér Ridley Scott měl vlastní představu o natočení filmu podle příběhu Petera Mayle, který ho později vydal v knižní podobě. Konečná verze knihy je odlišná od té představy, kterou spolu Scott a Mayle diskutovali, režisér se rozhodl film natočit tak, jak si předsevzal. (don corleone)