Danny La Russo se přestěhuje s matkou z New Jersey do Kalifornie. V novém prostředí se mu příliš nelíbí, zvláště když se hned ze začátku dostane do konfliktu s místní bandou výrostků, vedených sebevědomým Johnnym, který nesnáší, že se Danny úspěšně dvoří jeho bývalé dívce Ali. Danny se chce naučit karate, aby se vyrovnal fyzicky silnějším chlapcům, kteří navštěvují místní školu japonského bojového umění. Starý Japonec Miyagi se Dannyho ujme, vyjedná příměří s Johnnyho partou a slíbí chlapci, že ho připraví na místní přebory. Snaží se svému žákovi vysvětlit základní věc - ovládáním karate se má násilí zabránit, nikoli ho provokovat. Danny zprvu nechápe, proč má místo nácviku úderů natírat Miyagimu plot a leštit auta, ale Japonec chlapci dokáže správnost svého přístupu. Danny zahájí přebory váhavě, ale postupně se zlepšuje a dostane se až do finále... (oficiální text distributora)

ajaxx

Klasický, avšak zajímavě pojatý film. Jeho největší sílou je Pat Morita coby Miyagy, ale největší slabinou trocha příšerné naivity. ()

Lou_Pagi

Super film mnoha klukovských dětských let. Neviděl jsem už tak posledních 10 let, proto hodnotím po mnoha dávných shlédnutích. Zanechal ve mě stopu - Když na sobě člověk maká, může dosáhnout skoro všeho, čeho chce! (4,7 * ) ()

nevergiveup

Jelikož jsem se neustále setkával u nových filmů a seriálů s odkazy na tento film, musel jsem ho už zkouknout. Tudíž předesílám, že jsem se na film díval bez dávky nostalgie, kterou by způsoboval fakt, že jsem na filmu vyrůstal. Musím říct, že jsem v mnoha ohledech pochopil, proč se o něm i dnes často mluví. Jednoduše je neuvěřitelně nadčasový. Příběh o outsiderovi a o takovém tom teengerovském souboji dobra a zla může v klidu soupeřit s dnešními scénáři. To doplněno o slušnou hudbu a slušného Macchia a Zabku (ačkoliv se jednalo pravděpodobně o jediné skutečně nadprůměrné výkony jejich kariéry) a skvělého Pata Moritu, který zahrál životní roli. Když se to celé sečte a podtrhne, z nějakého důvodu je z toho dobrý film, ačkoliv ani pořádně nevím proč, tak nějak mu nic nechybí, příběh plyne sice předvídatelně, ale rychle a nenuceně. 75% ()

soukyd33

Film zaujal úžasným soundtrackem, a zajímavým pohledem na trénink. Jinak ale nic nenabízí. Pokud tedy nebudu brát tu hezkou slečnu, není se moc na co těšit. Zápasy jsou vyloženě trapné, a hrozně nahrané. Soundtrack TOP. 👍 Herecké výkony, dobré jen hlavní učitel. Ostatní nic moc. Příběh je částečně o pomstě, a částečně a získání respektu. Poznámka: Vlastně jen díky té slečně, se na to lze znovu podívat. 👀 Hvězdiček 2 ()

Jaroslaw

7/10 Skvělá osmdesátková jízda,bytˇ se nejedná v rámci příběhu o něco extra originálního.Pan Miyagi a jeho rady a hlášky byli fakt boží. ()

Declen

Když jsem to viděl jako puberťák, tak to bylo určitě na 5 hvězdiček. Dal jsem to i jako dospělý, i když to bylo hodně o nějaké nostalgii. ()

Destoroyah

Milujem filmy z osemdesiatych rokov a medzi ne patrí aj tento. Dobrá atmosféra, vývoj postavy a príbeh. Úplná klasika čo sa týka tej doby a vôbec sa nečudujem pretože tento film bol naozaj dobrý a príbeh ako sa šikanovaný chlapec naučí karate leštením auta, brúsením podlahy a natieraním plotu na férovku porazí svojho nepriateľa v podarenom boji ktorý sa zakončí fakt skvelým bocianím výskokom alebo ako sa to nazýva bol naozaj prekrásne spracovaný. Potlesk tomuto filmu. HODNOTENIE: 8/10 ()

Miroslav.Zac

Jeden z kultovních bojových filmů, po kterém každý kluk v našem městě máchal rukama a kopal do vzduchu a ječel jako Bruce Lee. ()

J.o.h.n.ny

Moje 4* jsou kvůli dětským vzpomínám. Uznávám, celý film je průměr, ale jako dítě jsem to miloval. Ta 4. * je za ten jestřábí kop na konci. To mi málem ukápla slza z toho jak jsem se vrátil do dětských let. ()

Bow-Z

Hodně subjektivní hodnocení, ale ve své době jsem čekal akci a na řeči jsem nebyl zvědavej. Zřejmě tam šlo o úplně něco jinýho, ale nehodlám to po letech zjišťovat. ()

andrejba

Svojho casu skvely film. Pekny priklad toho ze ucitelia nam niekedy (na nasu skodu) nepovedia naco sa niektore veci ucime a az ked zotrvame, dozvieme sa hlbsi zmysel veci. ()

robzombie

V teenagerských letech mně to docela bavilo... dneska říkám nic moc. Obecně mám rád herecké výkony pana Morita. Zajímavost: Ralphovi Macchio chybí jakýsi typ hormonu, který zabraňuje jeho vývinu.. ()

JUX

Pekna kopie Rockyho pro deti, vcetne rezisera a autora hudby. Na me to funguje, prestoze to ma 2 hodiny, tak nenudi a Pat Morita je proste dokonalej. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

29.12.2022

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

Zemřel John G. Avildsen, režisér Rockyho

17.06.2017

Jméno John G. Avildsen vám samo o sobě zřejmě nic neříká, tenhle pán ale vzkřísil hned dvě milované legendy. Právě on dal kariéru Sylvesteru Stallonovi, když udělal z Rockyho hit oceněný třemi Oscary… (více)