Pavouk

• Kanada Spider (více)

Příběh muže, osudově polapeného do sítí vlastní mysli. Dennis Cleg je po mnoha letech propuštěn z psychiatrického ústavu. Odjíždí do chráněného domu, aby tam dál žil svůj osamělý podivínský život. Ponechán napospas sám sobě, svým představám a vzpomínkám na dětství, kdy zdánlivou rodinnou idylu s milovanou maminkou a otcem narušil otcův vztah k jiné ženě. Komorní psychologický příběh podle románu a scénáře Patricka MacGrathea zaujme především díky výtečnému výkonu britského herce Ralpha Fiennese v titulní roli (také Schindlerův seznam, Sluneční svit, Harry Potter a Ohnivý pohár…). (Česká televize)

Ernie_13

Dosť čudný film. Podľa popisu som očakával zaujimavú psycho-drámu, ktorá aj začala ako mala, no po celom predostretí deja a o nič nehovoriacom závere môžem len povedať, že film bol trocha odveci. Atmosféra filmu ma vtiahla do deja a Ralph Fiennes bol svojim výkonom skvelý, ale celý čas som čakal na niečo čo vôbec neprišlo. Na finálnu pointu. ()

Eddie003

Sladké souznění hudby Howarda Shorea (Mlčení jehňátek, Se7en, Moucha, Pán prstenů...), navozující ve vás v doprovodu symbolů, podobným kaňkám Roschachova testu, pocit odtažitosti, chladna, které jako by jste už někde pocítili... Snímek plyne velmi pomalu a režisér má čas vykreslovat charakter nejenom hlavího protagonisty, ale i jeho oklí. Dodnes nevím, co si mám o Dennisu Cleggovi myslet. Jeho postava je jakoby zhmotněný příběh všech šílenců, viděný očima někoho cizího, ve společnosti považovaného za "normálního". Rozhodně se jedná o úžasný film s rukopisem velmi nadaného šílence Davida Cronenberga a mě nezbývá nic jiného než ho všem příznivcům (nejen) filmového umění vřele doporučit. ()

Anitta

Snaha o navázání tísnivé atmosféry tam byla, ale děj filmu mě nijak nevtáhl. Zápletka a konec to díkybohu nakonec zachránily. Celkový dojem? fifty-fifty 50% ()

elanista1

Na psychiku zlozitejsi snimok, ktory chce deprimovat a obcas sa mu to aj dari, ale povacsinu casu je film nijaky, len s predlhymi nicneriesiacimi zabermi na choreho psychopata.Pribeh ma nijako nenadchol, ani jeho velmi pomale, zldhave a nudne vypravanie.Solidni herci, najvyraznejsi plus filmu, Fienes sice nepodava oscarovy vykon, ale je uveritelny a Richardson zahrala skvelu trojrolu, mozno len kvoli nej som to s pokojom dopozeral.Ocenujem konecnu pointu aj ked nebola dychvyrazajuca.Velmi znechutene a znudene 2. ()

Muso

Večné dilema-pokiaľ ste duševne chorý a vnímate realitu úplne odlišne ako tí "zdraví"aká je šanca, že nato niekedy prídete a začnete vidieť svet taký aký je. Približne aj otomto je tento film na ktorom je najzaujímavješia atmosféra a herecký výkon hlavného hrdinu, čo je ale na kvalitných 100 minút nestačí.. ()

Fjera

Typický Cronenberg. Dlouho vás navnazuje, pak vás překvapí a nakonec šokuje. Děvku s prohnilými zuby si budu dlouho pamatovat. 3+ ()

Birter

Ať už je knižní předloha jaká chce, tak z toho jak nám ji představil pan Cronenberg mi moc nepřipadá, že se jedná dobrý materiál k zfilmování. Spider nemá divákům co nabídnout, včetně tichého výkonu Ralpha Fiennese, o kterém už dávno víme, že je dobrý herec. Zápletek je málo a zdaleka nejsou schopny film udržet zajímavý a naopak v místech kdy se odtrhneme od hlavní linky, dostaneme jen slepé uličky. Atmosféra sice nebyla nejhorší a nápad s pavučinou taky ušel, ale pro důvod k sledování je to málo. ()

dennuska

Celá dějová linie včetně závěrečné pointy, která je vcelku odhadnutelná, je jenom kulisou filmu, nikoli hlavní strukturou. Tou jsou totiž Cronenbergovi "zvrhlosti" mnohokrát zdůrazněné stísněnou a depresivní atmosférou. Vděčný námět McGrathova románu poskytl skvělou pastvinu pro režisérovo vyžití a díky skvělému hereckému výkonu Ralpha Fiennese, doplněného mysteriózní hudbou Howarda Shora, se nám na talíř dostává gurmánská pochutina, kterou však neocení každý divák. ()

Mark1983 odpad!

Tak s tímhle Pavoukem na mně tvůrce Mouchy a Telepatů dojem neudělal. Je to tak nudné jako divadelní hra inspirovaná ze života nešťastného jednotlivce. Není to jen škoda filmového materiálu,ale je to i škoda papíru a tiskařské barvy pro napsání scénáře. ()

Svadbos

Intenzívne skúmanie duševných chorôb Davidom Cronenbergom kombinuje bolesť a smútok s desivo inovatívnou obratnosťou. Na podklade románu Patricka McGratha zobrazuje zúboženého pavúka (vynikajúceho Ralpha Fiennesa), sledujúceho, ako jeho mladšie ja prechádza trýznivými fázami nepochopenia a nepravdivej interpretácie „vraždy“ jeho matky. Cronenbergovo rozuzlenie mysle jedného muža, ktoré rozmotáva melancholickú sieť sexuálne zmäteného a obsedantnéh, je intelektuálne náročné a odvážne. ()

stuj

Po půl hodině vypnuto, protože se ve filmu nic nedělo, moje hodnocení tedy neberte vážně. Kdoví, třeba pak nějaký děj začal, ale podle některých komentářů spíš ne :) ()

marietta268

Tento film by som oznacila za z tych horsich Cronenbergovych filmov, aj ked pri tomto reziserovi je trocha trufale oznacit zly film. S touto temou to mohla byt bomba, ale bolo to take, no nedomyslene, dalo sa viac pohrat s charaktermi aj pribehom. Vyzdvihnut treba vykon Ralpha Fiennesa, pacili sa mi aj kostymi. Trocha ma nebavila cela atmosfera filmu. A ta pavucina z tych povrazov ala Kevin zo Sam Doma, no trocha prehnane. V podstate od zaciatku filmu som vedela ako sa to skonci. Tak oznacujem aj tak 3,5 hviezdickami ale Vazne asi len za tie herevke vykony a kostymi. ()