Kvalitných snímok z obdobia 1.svetovej vojny je fakt málo,no Francúzom to zatiať ide.Po veľmi dobrých Príliš dlhých zásnubách prichádzajú s ďalším skvelým kúskom.Režisér Ch.Carion naďabil v odbornej literatúre na historicky doloženú,ale zabudnutú udalosť podľa ktorej napísal scenár.Vznikol veľmi kvalitný,a hlavne vierohodný,koprodukčný film,ktorého jedinou slabosťou je absencia bojových scén.To ale neznamená,že nebude zaujímavý.Výborný príbeh a slušné dialógy vám to vynahradia("O 10 min.vaša strana začne delostreleckú paľbu.Poďte sa k nám schovať!").Rozhodne odporúčam originálnu zvukovú stopu, pretože sa striedavo hovorí francúzsky, nemecky a anglicky(škótsky). Vydanie DVD bez akéhokoľvek bonusu je veľmi zlou vizitkou pre SPI, zvlášť pre film, ktorý bol nominovaný na oscara a získal viacero prestížnych ocenení.Dohodnuté prímerie počas vianočných sviatkov bolo príležitosťou na podanie si rúk s nepriateľom. A od tejto chvíle už pred sebou nevidia nepriateľa, ale človeka. Zabiť ho už bude oveľa ťažšie, pre niekoho už nemožné. Odporúčam!(8.2.2009)

Dojímavý a vizuálně zajímavý proti-válečný film o tom, že obyčejní lidé z různých národů jsou si bližší, než se jim váleční mocipánové snaží namluvit. Šťastné a Veselé jsou o jednom neobyčejném dni, kdy se vojáci z protilehlých zákopů o Vánocích 1914 vykašlali na nepřátelství a oslavili společně Vánoce - schnapsem, šampaňským, zpěvem a katolickou bohoslužbou, jelikož věřili ve stejného Boha. Za tento křesťanský čin pak byli po zásluze potrestáni... Trailer: http://www.csfd.cz/film/181404-stastne-a-vesele/videa/(15.8.2010)

Zklamání. Více než pohledu do duší vojáků všech tří zúčastněných stran v době Vánoc se mi dostalo poměrně rozvlekle natočeného příběhu. Jinak řečeno nudy. Ano, přiznávám se, místy jsem se opravdu neskutečně nudil a měl jsem co dělat abych to nepřepnul. Některé scény jsou ovšem výjimečné - např. již zmiňovaná Tichá noc s německým tenorem a skotskými dudy. Není to špatné, ale příští Vánoce sáhnu raději po jiných vánočních titulech...(23.12.2008)

Příběh lidskosti, pochopení a nemožného... přátelství na bojišti vzájemných protichůdných stran.!(3.3.2010)

Na tenhle film jsem byl docela zvedavej, jednak proto, ze je originalni a zaroven podle skutecne udalosti a taky diky dobremu hodnoceni a slusnemu traileru. Akorat jsem se trochu obaval, aby se film nezvrhl v neustaly vykrikovani, jak se vsichni musi mit radi a podobne. Coz se nastesti nestalo. V tomhle filmu nejsou zadni hlavni hrdinove, zaporaci a kladasove, ani vitezove a porazeni, jsou tu jen tri armady, ktere se na chvily usmirily, aby si oddechli od neustalych boju a uzily si trochu vanocni nalady a pak za to museli nest nasledky. A tvurci to nastesti zvladli bez nejakejch scen urcenejch jen k dojmuti divaka. Samozrejme se tu dojemne sceny nachazej, ale nepusobi nijak rusive a do tohohle filmu se hodi. Taky me potesilo, ze nemci mluvi nemecky, skotove anglicky a francouzove francouzsky, coz se moc nestava. Z hercu se mi asi nejvic libil Gary Lewis, kteryho znam z Billy Eliota. Mozna by moh film na par mistech pribrat na tempu, prakticky az na jednu bitvu se tu jen mluvi, ale film nudi jen na par mistech, coz se da prezit. Trochu za to muze fakt, ze vlastne vsechno vidime trikrat. Zajimava alternativa ke klasickejm vanocnim filmum.(21.12.2006)

• - Film je věnován všem vojákům, kteří během Vánoc roku 1914 bojovali na různých místech fronty. (Hejtmy)

• - Film a události v něm zobrazené inspirovaly v roce 2014 natočení vánoční reklamy britského obchodního řetězce Sainsbury's. (Jirka_Šč)

• - Anna a Nikolaus vo filme hovorili o tom, že sa spoznali v Oslo. Avšak Oslo, hlavné mesto Nórska, sa od roku 1877 až do roku 1924 volalo Kristiania. (U_S_O)