poster

Šťastné a Veselé

 • Francie

  Joyeux Noël

 • anglický

  Happy Christmas

Válečný / Drama

Francie / Německo / Velká Británie / Belgie, 2005, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  ***

  Dá se to, ale všechno mohlo být mnohem lepší. Režisér a scénárista v jedné osobě nedokázal vytvořit zajímavé postavy, a tak potenciálně působivý příběh hodně ztrácí. Pokud se ale člověk lehce dojme, litovat peněz za lístek nebude. Já bych se na to ale podruhé nepodíval za žádnou cenu.(9.12.2006)

 • predators
  ****

  Vánoce na bitevním poli. I tak by se mohl jmenovat tento válečný film. Zobrazení svátků vánočních na francouzsko-anglicko-německé frontě v podobě, jakou si lze v té době jen těžko představit. Ale je to taky důkaz toho, že tam, kde je zlo, válka a zloba, je i dobro, mír a radost... 70%(26.10.2008)

 • Slartibarkfast
  *****

  Ty nejsilnější příběhy píše sám život a tento mne naprosto pohltil a rozbil na malé kousky. Válka je ta nejhloupější věc a vždy bude, ale i uprostřed fronty se někdy stane zázrak a i nepřátelé si s úsměvem podají ruce. Tento film popisuje jednu takovou událost, která se odehrála Vánočního večera roku 1914 uprostřed země nikoho. V onom Vánočním čase míru a lásky vojáci opustili své zákopy a oslavili spolu "Šťastné a Veselé". Jsem patřičně měkkosrdcatý robot a měl jsem co dělat, abych nepodlehl dojetí. Silné filmové momenty doslova přetékaly emocemi a srdceryvnými výjevy. Byl jsem unešen. Ač není snímek natočen v Hollywoodsky velkolepém epickém stylu, dokázal naprosto vše a dokonce víc, než mnoho filmových trháků ze zámoří. Ukázal srdce a upřímně ho vložil do divákových dlaní. Nepřetvařoval se a nevzbuzoval odpor přehnaně trapnými scénami. Syrově a drsně ukázal, jak mladí chlapci ztratí prvotní nadšení z války a při poznání smrti takhle zblízka si začnou vážit každého okamžiku, kdy mohou volně dýchat. Krutost a smrt se tu snoubí s přátelstvím a láskou. Jeden z nejlepších filmů o válečném běsnění, jaký jsem měl tu čest zhlédnout. 90%(17.6.2012)

 • Javert
  ***

  Zklamání. Více než pohledu do duší vojáků všech tří zúčastněných stran v době Vánoc se mi dostalo poměrně rozvlekle natočeného příběhu. Jinak řečeno nudy. Ano, přiznávám se, místy jsem se opravdu neskutečně nudil a měl jsem co dělat abych to nepřepnul. Některé scény jsou ovšem výjimečné - např. již zmiňovaná Tichá noc s německým tenorem a skotskými dudy. Není to špatné, ale příští Vánoce sáhnu raději po jiných vánočních titulech...(23.12.2008)

 • Malarkey
  ****

  Když jsem zjistil, že tento film existuje musel jsem ho vidět...už příběh mi přišel velice zajímavý, zvláštní a zobrazující jiný pohled na 1. SV. Samozřejmě jsem nečekal velké boje, ale spíše vypjaté situace. Od začátku filmu jsem čekal na danou scénu: až všechny tři strany hodí flintu do žita a vydají se na bojiště vstříc osudu. Jak to tak bývá, když už jednou vznikne na daném místě příměří je těžké ho pak jen tak zrušit...a zde je to názorně vidět. Samozřejmě s příměřím řada vojáků nesouhlasila, ale zde byli v menšině i když se také projevili. Kulisy zákopů a vlastně celého bojiště byly velice realistické a pěkné. Nádherně je zde vidět morálka jak Francouzů, Němců tak i Skotů a jak každý národ uvažuje nad danou situací jinak. Nádherně realisticky ztvárněný epický film o frontě, která se rozhodla na Vánoce žít v míru a přátelství. --- Co se to tam děje? – Možná se němci naštvali a chtějí se nechat vzdát(24.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace