Zeptej se prachu

Dennis Gassner

Kostýmy:

Albert Wolsky
  • Skip

To, co ve Fanteho knize perfektně fungovalo, je ve filmu úplně v háji. Nevím jestli je to těžkou zfilmovatelností nebo neschopností tvůrců. Ač se zdá román jednoduchý, lehce napsaný, vylámali si na něm pořádně zuby. A dobře jim tak za ty stupidní změny, které provedly.(20.4.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $743,847Tržby Celosvetovo $2,460,057(26.11.2008)

• Xmilden

Jsou dobré a špatné filmy. A tenhle byl hodně špatný.(17.1.2012)

po prečítaní knižnej predlohy mi nedá nezvýšiť hodnotenie o jednu hviezdu - nikto, ale naozaj NIKTO by Bandiniho nezahral tak presvedčivo ako Colin.(28.3.2011)

• Arkos

Jediné co bylo na tomhle díle zajímavé bylo herecké obsazení. Kvůli Salmě Hayek jsem vydržel až do konce, ale trpěl jsem. NUDA.(17.3.2009)

• - Během úvodního víkendu promítání v USA (10. – 12. 3. 2006) snímek utržil 68 779 dolarů v sedmi kinech. Celkový výdělek se vyšplhal na 743 847 dolarů. (imro)

• - Robert Towne se seznámil s původní knihou již v sedmdesátých letech. Jejího autora tehdy potkal během rešerší pro scénář k filmu Čínská čtvrť (r. Roman Polanski, 1974). Začal se o ní zajímat a scénář dokončil až na začátku devadesátých let minulého století. Dlouho potom nemohl sehnat finance na natáčení a text si mezi sebou pohazovala studia i přesto, že se o něj zajímal Johnny Depp. (imro)

• - Ještě předtím měl práva na knihu Mel Brooks, ale dlouho se neměl k činu, a tak mu práva vypršela. (imro)