poster

Vydrýsek (TV seriál)

Rodinný

Česko, 2002, 13x10 min

Hrají:

Viktor Preiss

Zvuk:

Jan Zikmund
(další profese)
 • Skejpr
  *****

  Tuláček is Back!(18.5.2008)

 • Ony
  ****

  Moc hezké, roztomilé a oddechové. Díky tomuto večerníčku si třeba budoucí generace nebudou plést vydru s úhořem. Víc takových seriálů namísto zhovadilostí o přátelství pomeranče s banánem nebo míchačky s topinkovačem! ALE hlavně: nepouštějte svinstvo do vody!(1.6.2006)

 • sportovec
  *****

  Standard naší televizní tvorby pro děti nemá čím překvapit, ale ani urazit. Naopak: ví, umí a dokáže potěšit. Klasická vyprávěcí i snímací technika je tu obohacena o početné podvodní (podhladinové) záběry i o nezvyklý záběr do života šelmy, o níž vlastně nevíme téměř nic. Snad ze starší české literatury se nám vybaví slovo vydrovka pro čepici z vydří kožešiny. Kdybych chtěl tento televizní Chalupkův záběr zasadit do vývoje naší kultury, řekl bych, že určitě navazuje na obdobné prózy zejména Vrbovy a Tomečkovy. Tedy na přírodu vnímanou očima poučených a nadhledem daných myslivců a pozorovatelů života kolem nás. Že tu snadné vypadá jako podbízivé, by nás nemělo mást. Oko dětského diváka - nadšené i bezohledné ve své bezprostřednosti přímé, ničím netlumené bezprostřední reakce - není ani pro mne v tomto případě zanedbatelným soudcem.(16.6.2009)

 • Divočák
  *****

  Vydrýsek (ne, opravdu nejde o Václava Vydru nebo někoho z jeho rozvětvené famílie) je malá vydra. A jakožto malá vydra je zatraceně roztomilý a i když třeba jeho příběhy neokypují nijak zvlášť zajímavým příběhem, zkrátka a dobře vás prostě dostanou.(20.3.2007)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Sympaticky půvabný elegantní hlavní hrdina, jednoduchý příběh vyprávěný jedním z nejhezčích filmových hlasů. Nechodí po světě dítko, které by po tomto večerníčku nezačalo milovat vydry. Pokud ano ... hnáty mu přelámat, parchantovi rozmazlenému.(25.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace