Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí

• angličtina Rail Yard Blues

"Film 'Ještě žiju.' je současná, přiměřeně suchá, lehce absurdní filmová tragikomedie o středně velkém českém nádraží v létě," říká producent filmu Jiří Konečný. Postavami filmu jsou nádražáci, kteří řeší, nebo se spíš snaží, ve velmi humorné nadsázce, řešit své malé "vzájemnosti" na pozadí mizejícího genia loci místa, do něhož byli zasazeni. "Film se snaží zobrazit skutečné lidi, ne z prstu vycucané, papírem šustící dramatické postavy," říká režisér Pavel Göbl. Před kamerou se vedle známého Jaroslava Duška objeví herci Igor Chmela, Roman Slovák, Slovenka Petra Beoková a Polák Riszard Doliński a skvělí neherci Jiří Vymětal a Slovák Jozef Polievka. (oficiální text distributora)

Aven

Pomalu začínám být alergický na označení česká tragikomedie - v tomhle filmu není komiky ani trochu. ()

lumiros

Po shlédnutí tohoto snímku musím, ač nerad dělat přirovnání s jiným českým filmem, který se mi také moc líbil a to snímkem "Mistři" od Marka Najbrta. Je to krásný příběh skupinky lidí, tentokrát na malém nádraží Žatec západ. Kdo čeká komedii (i když přiznám se, že jsem se pár scénkám ze srdce zasmál), čeká marně, ale kdo se chce podívat na příběh o životě a smrti a to doslova, tak šahá po tomhle správně. Dávám čtyři hvězdičky a myslím, že právem. ()

Master19

Po několikanásobném shlédnutím skvělého nastudování hry ansámblem Zlínského divadla jsem byl na film hodně zvědavý. Bohužel zklamání převeliké. Plitké herecké výkony, v podstatě nulové vžití do postav (krom Jaroslava Duška), které neskutečně kontrastovalo s prožitky divadelních herců, jejichž Petr, Franta, Karel, Aleš, Géza a další byli naprosto nezapomenutelní. To i přesto, že zde měli herci k dispozici skutečné vlaky, telefony, mufky, čuby... O to víc mrzí nedávná derniéra hry. :-( ()

fefee

Strašne nudnéééé, hrôza, ja som nemohol sa dočkať konca filmu....úbohé herecké výkony okrem Duška samozrejme ale bohužiaľ ten to nezachráni... Film o ničom, stráta času. ()

jitrnic

Tenhle film musím pochválit. Tedy z pohledu televizního diváka, do kina bych na to přece jen asi nevyrazil. Největším kladem filmu je, že přesně zná své možnosti a netrpí přehnanými ambicemi. Herci - neherci jsou většinou zcela přirození, i když samozřejmě o nějakých velkých hereckých výkonech se mluvit nedá, scénárista jim však napsal dialogy přímo do huby. Je to autentický, poetický film, i když vcelku o ničem. Mě to stačí. ()

ghatos

No je to hrůza, jestliže český stát dává peníze na takové kraviny...(i ti herci byli otřesní - měli se snažit víc). Patří to skoro do odpadu. Malilinkaté + jsem nalézl v prázdné, uklidňující a neurážející atmosféře, proto 22%. Procento si to zaslouží ještě za song u závěrečných titulků. ()

brooklyn73

Jasna bomba.Dobra prace reziseru Pavla Gobla a Romana Svejdy.Prislo mi ,ze i herci meli za ukol hrat tak aby to vypadalo, jako ze se jedna o neherce a nevycuhovali nad ostatni.Nizkorozpoctove,skvele vsak.Nasi dalsi filmotvurci by si meli vzit priklad.Velice kvituji hrani ceskych pisnicek at uz v titulcich ci v prubehu filmu.Uzivatel Lima - "Do ceho jineho by mel vrazet penize Fond pro rozvoj a podporu ceske kinematografie?". ()

Kracken

Nikdy jsem moc vlaky nemusel, v tomhle filmu jsem trošku nahlédl do světa vlakařů ale přesto mě nijak neoslovil. Nadruhou stranu se mi líbil styl hůmoru a postavy které je hráli. Buď sem se lámal smíchy anebo jsem jen přihlížel a čekal co z koho vypadne :) ()

klúčik

V prvom rade ma zaujala stanica ŽATEC. Preslávená stanica, hlavne pre slovenských chalanov, ktorí tam rukovali. V druhom rade ma zaujalo, že ma ten film nebavil. Herecké výkony sú strnulé až slabučké. No nieje to dobrí film, skôr priemerný......40%. ()

ClimbVibe

Je fajn mít neherce, ale i ty neherce je potřeba někam vést... Bohužel to se u tohoto filmu se slabým scénářem nestalo. Hnusné nádraží se taky okouká celkem rychle, takže nám toho ke kladnému hodnocení moc nezbývá. ()

mirkaaa

Velice nudný, rádoby vtipný film, ve kterém hrají převážně „neherci.“ Trochu mě překvapilo, že se takovému filmu propůjčil Jaroslav Dušek. ()

MadChick

Film jež sestává ze směsice poměrně výrazně amatérských hereckých výkonů a tuny nudných a pseudovtipných dialogů. 25% ()

Schuldiner

Třikrát sem si ten film pustil od začátku a nikdy nedokoukal, vždy sem viděl úvodních tak asi 15-20 minut, takže hodnotit to budu plně až po dokoukání :-) Ale nevim jestli se k tomu dokopu.. ()

prezdivaka

To je takovej smutek, když lidé neumí ocenit kvalitu a jdou jen po povrchu a velebí kýče. Tenhle film, který úplně zapadl je po formální stránce skvělý. Obrazově nádherný, dialogy vytříbené a to prostředí je neskutečně fotogenické. Režie je mistrná a hraje si s obrazem, zvukem, všedností. To není jen tak něco, ti pánové ví ce dělají, jako to dělal Felini, Forman či Bergman. Možná na začátku pár pitomců dalo tomu filmu nálepku odpad a pak už se nikdo nesnažil pochopit, o co jde. Proboha, jsme v Čechách a tady jsme tohle dokázali pochopit. Papoušek by byl nadšenej. ()

Blazin odpad!

Film o ničem, příběh hrozný, herecké výkony nulové, absolutně nezajímavé, pořád jsem čekal že se něco stane, ale pořád nic až na konci smrt jednoho z nádražáků a divné chování postav a až tam jsem si řekl, že nic víc než odpad si to nezaslouží. ()

dehlie

je to síce príšerná nuda, čo asi čakať od filmu z nádražia, že. jedná sa o málo vídaný jav, o tzv. nevtipnú komédiu. najviac sa mi páčila projekcia zápasu na svadbe v staničnej knajpe hradec- kodaň zo záznamu- one je dobré vedieť, že niečo dobre dopadne... ()