Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí

• angličtina Rail Yard Blues

"Film 'Ještě žiju.' je současná, přiměřeně suchá, lehce absurdní filmová tragikomedie o středně velkém českém nádraží v létě," říká producent filmu Jiří Konečný. Postavami filmu jsou nádražáci, kteří řeší, nebo se spíš snaží, ve velmi humorné nadsázce, řešit své malé "vzájemnosti" na pozadí mizejícího genia loci místa, do něhož byli zasazeni. "Film se snaží zobrazit skutečné lidi, ne z prstu vycucané, papírem šustící dramatické postavy," říká režisér Pavel Göbl. Před kamerou se vedle známého Jaroslava Duška objeví herci Igor Chmela, Roman Slovák, Slovenka Petra Beoková a Polák Riszard Doliński a skvělí neherci Jiří Vymětal a Slovák Jozef Polievka. (oficiální text distributora)

zelvicka.

"Film se snaží zobrazit skutečné lidi, ne z prstu vycucané, papírem šustící dramatické postavy... Čoveče, skuteční lidé? Na obrazovce se šinuly obrazy z krátkého období životů lidí, kteří stojí na peróně a mezi nimi projíždějí vlaky života. Někteří z nich na lokomotivy sem-tam mávly plácačkou, někdo se snažil starat o koleje, ale to je asi tak všechno - nikdo se nesnažil nikam nastoupit a odjet o kousek dál. Což mi na tom filmu přišlo tak absurdní, až se to nakonec zdálo skoro krásné. Nejvíc to bije do očí v závěru filmu, kde postavy přijmou velice tragickou událost s takovým klidem, jako by se vlastně vůbec nic nestalo, a nakonec se vlastně vůbec nic neděje a neřeší - nalijou se čtyři panáky ferneta - a vlaky života nás míjejí dál. ()

alenka

desive spatne herecke vykony, duska nevyjimaje, se hodi sotva do divadla, natoz na platno. hlavni herecka role nesahala ani po kotniky klare meliskove z mistru, jejiz ma byt napodobeninou. hodpodska atmosfera nulova, a ani mrtvola na stole a rozbite akvarko nestaci. to uz je lepsi horkej fernet, nez tenhle film. a je to skoda, ponevadz namet je vic nez uchazejici, a s vycepovanejsimi herci by musel dosahnout lepsich kvalit. klidne bych to svalila na reziserovu benevolenci. zaverem ale chci pochvalit bozskou kameru, kterou jsem nevidela ani nepamatuju, alespon teda v ceskem filmu. perfektni vyber exterieru nasnimanych originalnim zpusobem (zajimalo by me, jestli byly vsechny v okoli zateckeho nadrazi) ale stejne nezastini celkovou stupiditu filmu. skoda, skoda. fakt me to mrzi. ()

Haniczka

Po opakovaném shlédnutí musím opravit hodnocení. Film má opravdu zvláštní poetiku a pro fanoušky železnice je to nutnost. Sice jsem se napoprvé vůbec neorientovala v ději, pletly se mi herečky a posunovači se mi míhali před očima jako hejno rozdivočených včel, do toho zápletka s dvojčaty, takže jediným světlým bodem se mi zdál Jarda Dušek a Igor Chmela, ale po opakovaném shlédnutí dávám filmu 3 hvězdičky. ()

Zeek

Je to film o dráze, o normálích lidech a jejich všedních problémech, ale je vcelku o ničem. Dialogy jsou nudné, akorát občasný suchý humor, který se ne vždy povedl, mi docela sedí. Námět dobrý a zajímavý. Protože jsem zrovna neměl co dělat, tak jsem to zkoukl, ale podruhý se na tenhle film nejspíš nepodívám. Bylo to lidské a neměl jsem s tímhle filmem problémy, možná jsem čekal trochu víc. Moje hodnocení: 60% ()

Fifer

Nejen Forman a Papoušek, ale úvodní idylická hudba mi připomněla i krásnou flákačskou atmosféru Menzlových filmů. Jak mnozí zmínili i Mistři těží z podobného tématu, ale myslím,že jsou zdařilejší. Tento film si nezaslouží odpad, ale faktem je, že třeba režisérův předchozí film Balíci byl daleko vtipnější. Tudíž je vlastně škoda, že nenatočil pro kina je, postavy se snaží hláškovat jak o život, ale ono tam po pravdě moc zapamatovatelných hlášek není. Kdyby byl scénář vtipnější, vychutnali bychom si toto kouzlo nádražky daleko lépe. Navíc někteří tady jedou v opačném extrému a film nekriticky chválí, přitom má leckdy stejné manýry jako typické mainstreamové filmy. Například krásná devatenáctiletá dcera, která zná a umí na železnici téměř vše, je vlastně stejný kýč jako když se v Transformers zohne ke kapotě Megan Fox a začne se děsně zasvěceně hrabat v chladiči. Je škoda, že po tomhle filmu bude režisér shánět peníze velice těžce. ()

Joll

Naprosto zbytečný film! Nuda tak strašná že se to ani nedalo dokoukat. Co ten dušek tam dělal to mi je záhadou.Vyhněte se velkým obloukem!!! ()

#47

Nevim nevim nevim...vůbec nechápu smysl tohohle filmu, nechápu co tím chtěl básník říct, absolutně nedokážu říct o čem to bylo...prostě NIC...když už to ale nemá děj tak by to alepoň mohl být vtipné, když už se film vydává za komedii...ale nebylo... ()

spriteboy

Obyčejné dialogy obyčejných lidí žijících obyčejné životy na obyčejném nádraží v obyčejném městě = přijemný český film který přináší zase něco jiného. Nevím ani vlastně proč, ale české filmy moc nemusím - možná kvůli tomu že mi v nich přijdou vždy ti samí herci a podobné příběhy...Je zvláštní, že dva z posledních českých filmů, ktré mě zaujaly, se odehrávaly na železnici (krom tohoto ještě Hlídač č. 47). ()

Kolssteyn odpad!

Film opravdu o přežití... diváka. Nepochopil jsem smysl, děj, vtip... ale je možný, že tam ani nic takového nebylo...? ()

Kolyas

Kdo ví, zná a žije to, o čem film je, s hodnocením neváhá, kdo neví, asi moc nechápe... Každopádně velmi příjemné osvěžení v domácí kinematografii!!! ()

dainio

Prostá a naprosto obyčejná komedie s jednoho malého nádraží a osob s ním spjatých.Herecké výkony i neherců se mi líbily...Jaroslav Dušek byl opět výborný, Jiří Vymětal zaručeně nesklamal a Igor Chmela mě mile potěšil..(po filmu Pravidla lži už podruhé) ()

Ygnor

Pro člověka, který se nikdy nepohyboval v prostředí „modré armády“ zůstane minimálně polovina ba až dvě třetiny děje uzamčena za dveřmi nepochopení. Pro minoritu, která měla s „ajznbonou“ kdy co do činění, ale nemá cítění pro ochotnické divadlo, zůstane za dveřmi rovněž. Zbyla tady tudíž otázka, komu byl film určen. Možná snílkům, možná hledačům netradičních cest...,ale zřejmě jen popelem zapadne, tento pokus ukázat života kolejí bídu a lesk. (Zůstal jen stesk po vlacích, ostře sledovaných...) ()

Ozzy2

Čtyři hvězdy,chvíli mi trvalo,než jsem si zvykl,dokonce jsem uvažoval o vypnutí TV,ale nakonec mě to pohltilo a dobře jsem se pobavil:) ()

Theker

Dobrý. Film o určitej skupine ľudí - o železničiaroch, vďaka čomu som asi polovicu dialógov nerozumel, no i tak som sa pobavil. ()

swiss

Paradoxně mi u tohoto filmu vadili ti "známí" herci víc, než ti ostatní. Vykolejení vagonu je nejlepší scéna filmu.... ()