poster

Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rt12
  *****

  Geniální pan Werich, si jen tak pro potěchu napsal pár pohádek a vzniklo Fimfárum.(1.6.2014)

 • HappySmile
  ***

  V jedničce byly vybrány a zpracovány ty známější werichovské pohádky. V tomto pokračování kromě plasteliňáků můžeze vidět i kreslené části a myslím, že tím to trochu ztratilo na kouzlu. Jednička se mi líbila víc, tyto konkrétní 4 příběhy mě nějak zvlášť nezaujaly ani zpracováním, ani příběhem.(15.5.2009)

 • NinadeL
  ***

  Moře, strýčku, proč je slané? samo o sobě tvoří nejsilnější pilíř této upřímné snahy pokračovat v projektu Fimfárum. Bohužel s dalšími díly se puzzle rozpadá čím dál tím více a dnes už mohu říct, že Dvě by bývala byla úplně stačila.(20.10.2011)

 • Pluhy
  ***

  Nečekal jsem, že pokračování úspěšné filmové předělávky knihy Jana Wericha dosáhne podobné kvality, jako jeho předchůdce. Kupodivu mě pokračování mile překvapilo i ve větší ucelenosti. Příběhy se sice nezdají být tak humorné jako třeba lakomá barka v prvním dílu ale celý film vás spíše přenese do příjemného prostředí a především typického Werichovského humoru.(14.10.2008)

 • Jeanne
  ****

  Přes své kořeny počínající u různých tvůrců, působí všechny příběhy velice stejnorodě (především díky stějné hudbě a vypravěčskému doprovodu, který ač nejednotný, jednotně působí). I když jsou výjevy jen loutkové a občas kreslené, mají ohromnou sílu a dokáží vyděsit jako leckterý konkurent (trhání zubů v povídce o třech sestrách a jednom prstenu), být inteligentně vtipné (Paleček ve sklepě s vínem, Paleček jako rádce, který „nedoporučuje“) a po celou dobu příjemně poetické.(26.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace