poster

Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Exkvizitor
  *****

  Tento film by mohl ve výkladovém slovníku sloužit k ilustraci definice slova kongenialita. Spojením skvělé Werichovy knižní předlohy, jeho podmanivého hlasu, mnoha talentovaných animátorů, čtyř zkušených režisérů a v neposlední řadě i povedeného hudebního doprovodu Vladimíra Merty vznikl film, který je snad ještě lepší než jeho předchůdce a zároveň jistě jeden z vrcholů české animované tvorby posledních let (jež - minimálně na celovečerním poli - jinak značně skomírá). Nevím a nejsem schopen určit, která z povídek je nejlepší. Jsou na sobě sice nezávislé (jako v případě prvního Fimfára), zároveň však dohromady kupodivu působí kompaktním celkem - a tento celek je úžasně hravý, nápaditý, vtipný, moudrý a kouzelný.(23.2.2006)

 • Pluhy
  ***

  Nečekal jsem, že pokračování úspěšné filmové předělávky knihy Jana Wericha dosáhne podobné kvality, jako jeho předchůdce. Kupodivu mě pokračování mile překvapilo i ve větší ucelenosti. Příběhy se sice nezdají být tak humorné jako třeba lakomá barka v prvním dílu ale celý film vás spíše přenese do příjemného prostředí a především typického Werichovského humoru.(14.10.2008)

 • Cival
  ****

  O mnoho kompaktnější než jednička, i když mám podezření, že se právě ta jednolitost podepsala pod určitým monotónním vedením všech čtyř povídek. Jednoznačně nejlepší a režijně nejvynalézavější Klimtovi hrbáči - a to jsem je zas až tak nechápal jejich vyústění.(16.2.2006)

 • A_FISH
  ***

  Po vynikající "jedničce" velké zklamání ....(9.4.2007)

 • Frenegonda
  *****

  Pohádky pana Wericha i kdyby namaloval někdo na hajzlpapír budou vždy geniální...(23.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace