Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Geniální pan Werich, si jen tak pro potěchu napsal pár pohádek a vzniklo Fimfárum.(1.6.2014)

V jedničce byly vybrány a zpracovány ty známější werichovské pohádky. V tomto pokračování kromě plasteliňáků můžeze vidět i kreslené části a myslím, že tím to trochu ztratilo na kouzlu. Jednička se mi líbila víc, tyto konkrétní 4 příběhy mě nějak zvlášť nezaujaly ani zpracováním, ani příběhem.(15.5.2009)

Moře, strýčku, proč je slané? samo o sobě tvoří nejsilnější pilíř této upřímné snahy pokračovat v projektu Fimfárum. Bohužel s dalšími díly se puzzle rozpadá čím dál tím více a dnes už mohu říct, že Dvě by bývala byla úplně stačila.(20.10.2011)

Nečekal jsem, že pokračování úspěšné filmové předělávky knihy Jana Wericha dosáhne podobné kvality, jako jeho předchůdce. Kupodivu mě pokračování mile překvapilo i ve větší ucelenosti. Příběhy se sice nezdají být tak humorné jako třeba lakomá barka v prvním dílu ale celý film vás spíše přenese do příjemného prostředí a především typického Werichovského humoru.(14.10.2008)

Přes své kořeny počínající u různých tvůrců, působí všechny příběhy velice stejnorodě (především díky stějné hudbě a vypravěčskému doprovodu, který ač nejednotný, jednotně působí). I když jsou výjevy jen loutkové a občas kreslené, mají ohromnou sílu a dokáží vyděsit jako leckterý konkurent (trhání zubů v povídce o třech sestrách a jednom prstenu), být inteligentně vtipné (Paleček ve sklepě s vínem, Paleček jako rádce, který „nedoporučuje“) a po celou dobu příjemně poetické.(26.2.2006)