poster

Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ***

  Jo, je to pěkné. Ale na výsluní to celé táhne hlavně Werichovo vyprávění (to Jirákovo není už tak úplně ono). Vlastně jeho pohádky mám rád spíše v audio provedení.(5.2.2012)

 • Jeanne
  ****

  Přes své kořeny počínající u různých tvůrců, působí všechny příběhy velice stejnorodě (především díky stějné hudbě a vypravěčskému doprovodu, který ač nejednotný, jednotně působí). I když jsou výjevy jen loutkové a občas kreslené, mají ohromnou sílu a dokáží vyděsit jako leckterý konkurent (trhání zubů v povídce o třech sestrách a jednom prstenu), být inteligentně vtipné (Paleček ve sklepě s vínem, Paleček jako rádce, který „nedoporučuje“) a po celou dobu příjemně poetické.(26.2.2006)

 • Slarque
  ****

  Subjektivně vzato se dvojka prvnímu Fimfáru nevyrovná. Ale stále je daleko zábavnější, než spousta hraných pokusů o komedie a díky Werichově ostrovtipu i chytřejší. Z celé čtveřice se mi nejvíce líbil úvodní příběh Moře, strýčku, proč je slané?, zatímco u Hrbáčů z Damašku mi samovolně klesala pozornost. Když se to všechno zprůměruje, je to tentokrát tak na 70%.(1.1.2009)

 • Kryton
  *****

  Stejně jako jednička a opět skvělé vypravěčské umění.(17.1.2010)

 • formelin
  *

  To je vtip že?!?(27.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace