Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Fimfárum dva nám prezentuje ďalšie štyri príbehy Jána Wericha s populárnej knižky, ktorú napísal. Od prvého dielu je tu značné zdokonalenie sa v animácií a aj príbehy sú podané dospelejším spôsobom. Tvorcovia mali väčšiu možnosť sa s príbehmi vyhrať a každý z režisérov vložil do svojho príbehu špecifický humor aj atmosféru. Síce príbehy nedosahujú takú magickosť ako tomu bolo v prípade prvého dielu, ale sú podstatne veselšie a príbehovo pestrejšie. Rozprávky máme radi preto, pretože ich devízou je schopnosť preniesť nás zo všedného sveta v ktorom žije, do krajín, kde z každého roku cítiť dobrodružstvo, ktoré všetci určitým spôsobom potrebujeme. Fimfárum toto len potvrdzujú. Príbehy sú určené aj pre dospelých aj pre deti a každý si z nich zoberie to svoje. Nie také dobré ako jednotka, ale rozhodne stojí za pozretie.(18.7.2011)

Tento film by mohl ve výkladovém slovníku sloužit k ilustraci definice slova kongenialita. Spojením skvělé Werichovy knižní předlohy, jeho podmanivého hlasu, mnoha talentovaných animátorů, čtyř zkušených režisérů a v neposlední řadě i povedeného hudebního doprovodu Vladimíra Merty vznikl film, který je snad ještě lepší než jeho předchůdce a zároveň jistě jeden z vrcholů české animované tvorby posledních let (jež - minimálně na celovečerním poli - jinak značně skomírá). Nevím a nejsem schopen určit, která z povídek je nejlepší. Jsou na sobě sice nezávislé (jako v případě prvního Fimfára), zároveň však dohromady kupodivu působí kompaktním celkem - a tento celek je úžasně hravý, nápaditý, vtipný, moudrý a kouzelný.(23.2.2006)

Nečekal jsem, že pokračování úspěšné filmové předělávky knihy Jana Wericha dosáhne podobné kvality, jako jeho předchůdce. Kupodivu mě pokračování mile překvapilo i ve větší ucelenosti. Příběhy se sice nezdají být tak humorné jako třeba lakomá barka v prvním dílu ale celý film vás spíše přenese do příjemného prostředí a především typického Werichovského humoru.(14.10.2008)

O dost horší než jednička, a to jsem nečekala žádné zázraky..(3.4.2009)

Výrazně horší jak jednička...některé příběhy jsou vyloženě nudné a k tomu i špatně zpracované....navíc film od jedničky ničím nepřekvapuje jen výrazně pohoršil což je se spoluúčastní Břetislava Pojara hodně velký div....velké filmové zklamání!!(1.12.2009)

• - V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

• - Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)