Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Nečekal jsem, že pokračování úspěšné filmové předělávky knihy Jana Wericha dosáhne podobné kvality, jako jeho předchůdce. Kupodivu mě pokračování mile překvapilo i ve větší ucelenosti. Příběhy se sice nezdají být tak humorné jako třeba lakomá barka v prvním dílu ale celý film vás spíše přenese do příjemného prostředí a především typického Werichovského humoru.(14.10.2008)

Geniální pan Werich, si jen tak pro potěchu napsal pár pohádek a vzniklo Fimfárum.(1.6.2014)

80% - Kvalita Fimfára 2 je téměř stejně nadstandardní jako kvalita Fimfára. První dvě povídky jsou vynikající, další dvě už trochu ztrácí dech. Nic to však nemění na tom, že na mě Fimfárum 2 udělalo velmi dobrý dojem.(30.9.2007)

Fimfárum 2, krom toho, že se jedná o výborný film, je také významný úkaz na české scéně. Animaci, ať už se jedná o jakýkoliv způsob u nás už pšeňka nekvete. A tak je zázrak, že se zčistajasna objeví takovýhle filmeček, který navazuje na to nejlepší ze staré školy a nedělá ostudu. Každý animátor si se svou pohádkou poradil jinak a každý bravurně, Kam s na tohle hrabe neosobní a tuctová počítačová animace. Tohle je opravdový kumšt.(3.12.2006)

Fimfárum dva nám prezentuje ďalšie štyri príbehy Jána Wericha s populárnej knižky, ktorú napísal. Od prvého dielu je tu značné zdokonalenie sa v animácií a aj príbehy sú podané dospelejším spôsobom. Tvorcovia mali väčšiu možnosť sa s príbehmi vyhrať a každý z režisérov vložil do svojho príbehu špecifický humor aj atmosféru. Síce príbehy nedosahujú takú magickosť ako tomu bolo v prípade prvého dielu, ale sú podstatne veselšie a príbehovo pestrejšie. Rozprávky máme radi preto, pretože ich devízou je schopnosť preniesť nás zo všedného sveta v ktorom žije, do krajín, kde z každého roku cítiť dobrodružstvo, ktoré všetci určitým spôsobom potrebujeme. Fimfárum toto len potvrdzujú. Príbehy sú určené aj pre dospelých aj pre deti a každý si z nich zoberie to svoje. Nie také dobré ako jednotka, ale rozhodne stojí za pozretie.(18.7.2011)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)

• - Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)

• - V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)