Fimfárum 2

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2006, 90 min

Jo, je to pěkné. Ale na výsluní to celé táhne hlavně Werichovo vyprávění (to Jirákovo není už tak úplně ono). Vlastně jeho pohádky mám rád spíše v audio provedení.(5.2.2012)

Přes své kořeny počínající u různých tvůrců, působí všechny příběhy velice stejnorodě (především díky stějné hudbě a vypravěčskému doprovodu, který ač nejednotný, jednotně působí). I když jsou výjevy jen loutkové a občas kreslené, mají ohromnou sílu a dokáží vyděsit jako leckterý konkurent (trhání zubů v povídce o třech sestrách a jednom prstenu), být inteligentně vtipné (Paleček ve sklepě s vínem, Paleček jako rádce, který „nedoporučuje“) a po celou dobu příjemně poetické.(26.2.2006)

Subjektivně vzato se dvojka prvnímu Fimfáru nevyrovná. Ale stále je daleko zábavnější, než spousta hraných pokusů o komedie a díky Werichově ostrovtipu i chytřejší. Z celé čtveřice se mi nejvíce líbil úvodní příběh Moře, strýčku, proč je slané?, zatímco u Hrbáčů z Damašku mi samovolně klesala pozornost. Když se to všechno zprůměruje, je to tentokrát tak na 70%.(1.1.2009)

Stejně jako jednička a opět skvělé vypravěčské umění.(17.1.2010)

• formelin

To je vtip že?!?(27.12.2009)