Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Anticque

Nešťastné, nešťastné, tohle bych dodal ke kvalitě filmu. Styl Vetřelce v jeskyni už podle mě nemá šanci uspět a k tomu ještě podprůměrné herecké výkony filmu nedodávaj kvalitu. Děj je chabý, atmosféra je podobná atmosféře u večerníčku Rákosníček a to ještě se musím Rákosníčkovi omluvit. Víc k tomu nemám co říct. ()

Looser

Alejo jako béčkový horor to docela šlo, škoda té předem předvídatelné záplatky a konce. Řekl bych že potapěči a speleologové to budou brát jako příjemnou komedii a my jako zbytek za takovou klasickou vybiječku. ()

Smileface

Hodina a půl nudy, kdy první polovinu filmu čekáte, až se konečně začne něco dít a druhou polovinu filmu se modlíte, aby už to všechno skončilo. ()

sedm.1

Tuctový horůrek,no možná ani né horůrek, jako spíš "bubákovina",chvílemi napínavá,chvílemi i s divokým spádem,celkově ovšem nevýrazný filmeček s pohodovými,mladými,neokoukanými herci. ()

lskala

První polovina filmu vypadala velice slibně, ale pak film konvertoval ke klasickým béčkovým hororům a zábava šla s kvalitou rapidně dolů... Škoda. ()

LadyVader

Čekala jsem že to bude horší, dokonce jsem u toho neusnula ani když to dávali pozdě večer. Třeba u filmu Tlumočnice co dávali v osm na primě jsem měla docela problém to dokoukat. Tohle ne, takže tři hvězdy, víc dávat fakt nemůžu, protože se tam přecejen vlastně nic moc nedělo, krom toho že bandu biologů postupně žerou docela zajímavý obludky. Ale účel to splnilo, bavila jsem se :-). ()

herr_carter

No těbůh, Lenu Headey asi museli měsíc před natáčením držet pod silnými afrodiziaky, nebo nepřetržitě znásilňovat, jinak si neumím představit, jak jinak by se upsala této kolosální sračce, kde hodnotím pouze prvních cca 25 minut a zajímavý příslib napínavého nadpřirozena - výsledkem je ovšem obrovské hovno s efekty horšími, jak v Cestě do pravěku...............moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Han22

Tady pudu proti většině, ale já se u Jeskyně prostě bavil. Je to béčko jak hrom, ale příjemně osvěžující. Kdy naposledy byl v kinech horor o nějaké skupině, procházející uzavřené prostředí a bojující s monstry? Monstra jsou solidně udělané, veškeré akční scény parádní, postavy naproti tomu úplně naprd... Mít to to režiséra a herce jako třeba Chobotnice, dal bych i více. ()

killjezor

Aspoň ze začátku se to tvářilo jako horor. Bohužel můj oblíbený Cole Hauser má, pro mne, čich na propadáky. Ani ne tak hereckým výkonem, ale celkovým dojmem z filmu. V celku nic moc zvraty, víceméně přesně odhadnete, kdo a kdy umře, kdo se nečekaně zjeví a dokonce samotné rozuzlení není nijak zajímavé. Prostě je takové, jak si celou dobu myslíte, jenom doufáte, že se tvůrci pokusí o nějakou inovaci. ()

Jane18CZ

Nuda, ohrané téma, špatná kamera, blbé dialogy.. Jak se jen mohla Lena Headey a Piper Perabo propůjčit takové konině jako je tohle. ()

iXtr3m3

Slušný monster triler s perfektnou výpravou, kde je vidieť, že rozpočet nebol najmenší a tak sa jaskyňa nenahradila len polystyrénovým pozadím. Škoda otvoreného konca, ktorý by si bol žiadal pokračovanie, ktoré však kvôli kasového prepadu nikdy nemal nádej na vznik. ()

Eraserhead

Pokud má toto být hollywoodská odpověď na výborný anglický The Descent, pak je to jen další důkaz toho, jak moc je chudý na nápady. Spíš se z něj stal parazit přiživující se na úspěchu filmů z ostatních zemí. ()

cab

Je to tak hrozne az je to zabavne. Navic priserky a akcni sekvence jsou tak debilni, ze udrzi dost divaku v nechapavosti civet na obrazovku. Proto dve hvezdicky a ne jen jedna. 25% ()

thorewi

Typický horrorový scénář - partička lidí se dostanou do nějakého prostředí, ze kterého se snaží dostat ven. Samozřejmě to není jen tak - je tam děsivé monstrum, které je jednoho po druhém zabijí. A nakonec přežije je jeden (většinou samozřejmě žena), která se zachrání. To už jsem prostě někde viděl, a ne jednou. A tento film není vyjímkou, navíc s o dost slabším scénářem, režií a hereckými výkony. ()

wosho

Tak Jeskyně má příšerný scénář-větší kravinu, plnou nelogičností jsem dlouho neviděl (asi to musela napsat nějaká opice na speedu). Obsazení-pch, všichni ti herci jsou spíše modelové předvádějící spodní prádlo, než nějaký herecký výkon. Ale jako reklamní kampaň nových modelů potápěčského zařízení a obleků je to krapek dlouhé. Triky jsou nic moc, ale naštěstí skoro všechno je zahaleno tmou, tak až rušivé to není. Režisér si dobře uvědomoval, že točí kravinu na kvadrát, tak celý film natočil v hodně rychlém střihu-co naplat však, i přesto je to kokotina co ubíjí nudou a kde atmosféru, či napětí nahrazuje sterilita. A opravdi jediným kladem jsou ty potvory. Nejsou originální či sexy jako vetřeci. Jsou jen odpudivý a to, že jsou věčně schované v přítmí a skoro nejsou po celý film pořádně vidět jim děsně pomáhá na hrůzostrašnosti. Celkově je Jeskyně podprůměrný horor, který nedokáže nikoho oslovit, či oslnit. Jednorázovka na dobrou noc:-) ()

barlow

Všiml si někdo, že mluví přes šnorchl? Filmy o jeskyních, které parazitují na slušném Pádu do tmy, nemám v oblibě... ()

farfalla

´Evropské legendy mívají špatné konce.´ Dost nepřehledný film. Bez dlouhého vysvětlování skočíme do dobrodružství. Jsme přece v Rumunsku a tam je všechno neprobádané a nebezpečné. To ví každý malý americký jeskynní potapěč. Ve starověkém kostele badatelé nejdříve odpálí vchod do jeskyně, načež se kostel zhroutí, a pak, když jsou dole v jeskyni, se v ní pořád něco hroutí a padá na zem nebo do vody. Průzkumníci nejdříve našli parazita a pak je honí kříženci vetřelce a ptačích veleještěrů. V jeskyni v jednom prostoru mrzne a hned vedle hoří věčné ohně. Přeživší výzkumníci vytahují stále další a další vybavení. (Hned mi to připomenulo Hermioninu začarovanou kabelku.) Velmi zkratkovité scény s dvouslovnými dialogy. ()