Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Výborná Disneyovka ... Dnes už to neni co to bývalo, jedna animovaná sračka za druhou ..(26.5.2009)

K tejto disneyovke som si akosi cestičku nenašla asi kvôli iba jednému pozretiu. Zbožňovala som krásne nakreslenú Megaru. No po druhom zhliadnutí sa potvrdilo to čom som písala, Herkules si zaslúži odo mňa viac ako tri.(14.1.2013)

Po příběhové stránce nic moc ale smál jsem se dosti. Hádes je v původním znění úchvatný, málem jsem smíchy spadl pod stůl. "Uh, guys? Olympus would be that way."(25.4.2010)

Ďalší animák s dielne Disneyho, ktorý mám rád. Ako už je zvykom opäť dobrý a jednoduchý príbeh, príjemná dávka humoru, trošku romantiky, taktiež postavy sú skvelé, rovnako je na tom aj animácia, či hudba Alana Menkena. Režisérske duo Clements - Musker sa v Disneyovkách vyznajú a tu to opäť len dokazujú. 80% - 4*(10.4.2012)

Pěkně provedený a hlavně zábavný animák, který se ještě povedl než přišel Shrek a klasická animace témeř vymřela.(6.1.2010)

• - Na vizuálnych efektoch pracovalo 108 animátorov. (curunir)

• - Spevák Ricky Martin nadaboval Herkulesa v španielskej verzii. (Momo_desu)

• - Vo filme sa uplatnila počítačová technológia CGI, ktorá uviedla do pohybu najprv jednohlavú (1 244 bodov) a napokon 30-hlavú príšeru - Hydru (23 392 bodov). Len zladenie pohybov jednotlivých hláv a ich spojenie s pohybom tela by 15 animátorom ručne trvalo dva roky. (curunir)