Herkules

Hercules

Herkules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1997, 89 min

Soundtrack Alan Menken: 1. Long Ago... - Charlton Heston [0:30] ,2. Gospel Truth I [2:26] ,3. Gospel Truth II [0:58] ,4. Gospel Truth III [1:05] ,5. Go The Distance [3:14] ,6. Oh Mighty Zeus [0:45] ,7. Go The Distance (Reprise) [0:57] ,8. One Last Hope [3:00] ,9. Zero To Hero [2:20] ,10. I Won't Say (I'm In Love) [2:20] ,11. A Star Is Born [2:04] ,12. Go The Distance - Michael Bolton [4:42] ,13. The Big Olive [1:07] ,14. The Prophecy [0:53] ,15. Destruction Of The Agora [2:07] ,16. Phil's Island [2:25] ,17. Rodeo [0:40] ,18. Speak Of The Devil [1:30] ,19. The Hydra Battle [3:28] ,20. Meg's Garden [1:14] ,21. Hercules' Villa [0:37] ,22. All Time Chump [0:38] ,23. Cutting The Thread [3:23] ,24. A True Hero/A Star Is Born [5:35],(3.6.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Go The Distance"(23.3.2004)

Herkules, tento hrdina byl synem Dia a když byl ještě v kolébce, tak zadávil dva hady, které na něj poslala Diova žárlivá manželka Hérá. Tento animák je čistý průměr. Na více to nemá. Přece ho nemohu srovnávat s Kačeřími příběhy, které byly opravdu dokonalé. I když samozřejmě, může to být tím, že nemám rád děj, kde jsou jakési potvory tipu Kiklopa aj. např. filmy Jáson a Argonauti, nebo Souboj titánů mě osobně nikdy nebavily. Samozřejmě, že animace je na výborné úrovni. Co také jiného od Disneyeho čekat. Ale mě ten Herkulův příběh prostě moc nebral. A to jsem se soustředil opravdu hodně, protože mám stáhnutou verzi, kde je sice CZ dabing, ale trochu je tam slyšet i anglický. Takže jsem musel více vnímat. Má povinnost mi velila, že prostě tento kousek od Walta musím vidět a to se mi splnilo. Dávám slabé 3 hvězdičky.(6.9.2008)

Jasně, není moc originální psát u každé Disneyovky "klasická Disneyovka, se všemi svými klady a zápory", ale tak to prostě je. Hrozné vypravěčky, povětšinou špatné písně, a to jak textem, tak zpěvem a hudbou, moc klišé a morálna. Jinak příjemný humor, sympatické narážky a super Hádes. Lepší průměr... 70%(21.11.2013)

Svižný a zábavný animák z dielne Walt Disney. Čo sa týka kritizovania pomerne slabších skladieb, môžem povedať len jedno. Nikdy som ich nemal rád. Či už tu alebo niekde inde, vždy len zdržujú plynulé odsýpanie deja. Na rok 1997 veľmi pekná animácia (CGI hydra,- tú nerátam). Navyše tému gréckej mytológie mám vo veľkej oblube. Nejaké výhrady? Nie. Rád by som však vyzdvihol scénu z 01:08:25 - "Hej kluci, Olymp je tuším opačne" - jednoducho zakomponovanie vtípku do vážnej scény. Čo môže pobaviť viac?(13.5.2010)