Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

K tejto disneyovke som si akosi cestičku nenašla asi kvôli iba jednému pozretiu. Zbožňovala som krásne nakreslenú Megaru. No po druhom zhliadnutí sa potvrdilo to čom som písala, Herkules si zaslúži odo mňa viac ako tri.(14.1.2013)

Animák, který mě nenechal ani chvíly nadechnout. Ani na malou chvilinku. Což bych přidal k těm zápornějším věcem, jelikož to bylo bráno neksutečně hopem. Prostě šup sem, šup tam, a konec - květiny, tanec, polibek, titulky. Jinak ale furt podařené dílo, s příjemnou hudbou, chytlavými písněmi a fajn nápady!(28.3.2008)

Ďalší animák s dielne Disneyho, ktorý mám rád. Ako už je zvykom opäť dobrý a jednoduchý príbeh, príjemná dávka humoru, trošku romantiky, taktiež postavy sú skvelé, rovnako je na tom aj animácia, či hudba Alana Menkena. Režisérske duo Clements - Musker sa v Disneyovkách vyznajú a tu to opäť len dokazujú. 80% - 4*(10.4.2012)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $99,112,101Tržby Celosvetovo $252,712,101║ Zakomponovanie Gréckych motívov do animácie prinieslo príjemnú zmenu a celkovo rozprávka potešila vo viacerých smeroch. /75%/(24.4.2009)

Oproti jiným ručně kresleným disneyovkám, výrazně komediálnější a cílenější na odrostlejší publikum. Moralizování je zde naštěstí minimum a i ty písně se dají bez problému přežít.(28.9.2014)

• - Lev, ktorého Hercules poráža a neskôr s jeho kožou pózuje, je Scar z predchádzajúceho projektu Disney, cenami ovenčeného Levieho kráľa (1994). (Kacenka_)

• - Uvažovalo sa na tým, aby členky dievčenskej skupiny Spice girls naspievali scény s Múzami. (Momo_desu)

• - Na vizuálnych efektoch pracovalo 108 animátorov. (curunir)