Herkules

Herkules

Hercules

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 89 min

Oproti jiným ručně kresleným disneyovkám, výrazně komediálnější a cílenější na odrostlejší publikum. Moralizování je zde naštěstí minimum a i ty písně se dají bez problému přežít.(28.9.2014)

Tenhle animák od Disneyho jsem jako dítě hodně miloval. Viděl jsem ho na kazetě možná desetkrát, možná dvacetkrát, fakt to nemám přesně spočítané, jediné, co vím přesně je, že jsem ho poprvé viděl když mi bylo 11 let a z dětského pohledu to byl úžasný příběh, který měl všechno, co má správný animák mít, aby se dětem líbil. Zajímavý a atraktivní příběh, super písničky, skvělá animace, výborný český dabing, zajímavé postavy, zkrátka nemohu najít na tomto filmu jedinou chybu. Není tedy divu, že nyní, když jsem tento animák znovu ve svých 24 letech zhlédl, se mi vrátily vzpomínky na dětství a na časy strávené před televizní obrazovkou s Herkulem, Meg, Filem, Hádem a dalšími hrdiny tohoto filmu. A musím říci, že i nyní z pohledu dospělého diváka, jsem si to užil stejně jako tehdy před těmi 13 lety, jistě, samozřejmě to bylo i se značným nádechem nostalgie, ale to tak u srdcovek z dětství, které člověk dlouho neviděl, často bývá. Ale už teď vím, že jsem ani nyní tenhle film neviděl naposled a že ho chci vidět ještě mnohokrtá, protože tenhle příběh mě zkrátka bavil. Zcela po právu uděluji pět hvězd.(15.5.2011)

Vykašlete se na dějepisnou přesnost a nechte se unášet kouzelným Disneyovským příběhem, který je svižný,barevný,vtipný (Danny DeVito válí). Ale jak už to tak bývá, vše není dokonalé, pětihvězdičkový dojem kazí (po delší době otravné) zpívající múzy, ale jinak jedna z nadprůměrných Disneyovek, kterou příště zase ráda uvidím.(20.4.2010)

K tejto disneyovke som si akosi cestičku nenašla asi kvôli iba jednému pozretiu. Zbožňovala som krásne nakreslenú Megaru. No po druhom zhliadnutí sa potvrdilo to čom som písala, Herkules si zaslúži odo mňa viac ako tri.(14.1.2013)

Jak já jako dítě zbožňoval Hadese a jeho ohnivou paruku:)(26.12.2007)

• - Na vizuálnych efektoch pracovalo 108 animátorov. (curunir)

• - Na filme sa začalo pracovať už v roku 1994. (Greenpeacak)

• - Vo filme sa uplatnila počítačová technológia CGI, ktorá uviedla do pohybu najprv jednohlavú (1 244 bodov) a napokon 30-hlavú príšeru - Hydru (23 392 bodov). Len zladenie pohybov jednotlivých hláv a ich spojenie s pohybom tela by 15 animátorom ručne trvalo dva roky. (curunir)