Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože skutečný Kubrick se straní publicity, nikdo přesně neví, jak vlastně vypadá. S touto identitou Conway chodí na večírky a rafinovaně tahá z důvěřivých lidí peníze. Beze strachu hovoří o režisérském povolání, i když o něm nic neví. Svéráznými názory a chováním uvádí své oběti do velmi rozpačitých až šokujících situací. Otevřeně přiznává svou homosexualitu, seznamuje se s atraktivními mladíky snícími o slávě, kteří se nechají omámit "uměleckou" aurou a sliby. Na podvodníkovy triky naletí taxikář, bohatý chlapík, který by chtěl být producentem, i renomovaný kritik The New York Times. Lež má však přece jen krátké nohy.
Na komedii inspirované těžko uvěřitelným příběhem se podíleli dva spolupracovníci zemřelé režisérské legendy. Debutující režisér Brian Cook a scénárista Anthony Frewin asistovali Kubrickovi na několika filmech. Cook navíc produkoval film Eyes Wide Shut. Snímek zajímavě zpracoval fakta do humorné zápletky, v níž vyniká ústřední výkon charismatického Johna Malkoviche. (oficiální text distributora)

jonyyy

Naprosto skvělý výkon Malkoviche, vlastně jako vždy. Homosexuála hrál opravdu přesvědčivě a byl uvěřitelný opravdu každý jeho pohyb, každý jeho výraz. Ale na komedii to nebylo vůbec vtipné a na drama vůbec ne silné, či dojemné. Úplně zahozený potenciál. 50% ()

MeanWhile

Tento film mě lákal pouze kvůli Johnu Malkovichovi, kterého jsem si docela v poslední době oblíbil (dříve jsem ho vůbec nemusel). Ze začátku mi film moc nevyhovoval, ale potom se to začalo vylepšovat a přibývalo více a více vtipných scének až se to docela vyrýsovalo na pěkné tři hvězdy z mého pohledu. Jinak je pěkné že si Malkovich umí udělat srandu sám ze sebe a je ještě hezčí, že jsem si při tomto filmu zavzpomínal na skvělýho Kubricka. ()

Richie666

John Malkovich si ze sebe zřejmě dělá srandu rád a jeho výkon je zde standardně na úrovni, avšak kvůli dost plitkému ději to tady nevyznívá zrovna dvakrát vtipně. I přes relativně nízké hodnocení ale stojí za to vidět. ()

Terva

Námět filmu je údajně založený na pravdivém příběhu o podvodníkovi, který oklamal desítky lidí tím, že se vydával za samotářského režiséra....ale John Malkovich je prostě John Malkovich. Scénář : Anthony Frewin. Kamera : Howard Atherton. Hudba : Bryan Adams ()

Radka_86

Výborná, troufám si říct, že naprosto bezchybná podívaná. Jsem fanouškem Stanleyho Kubricka a na tento film jsem se velice těšila. Velkým lákadlem pro mě byl hlavně fakt, že hlavní roli si v něm zahrál John Malkovich, kterej je podle mě jeden z nejlepších a nepřesvědčivějších herců vůbec. A nezklamal - už jsem ho viděla hrát různý cvoky ale v téhle roli opilce a teplýho podvodníčka který rád "loví" a okrádá mladíčky kterým nabulíkuje že je slavný režisér vážně neměl chybu. Báječně jsem se bavila a užila si to :) ()

Kryton

Kromě Malkoviche , který si roli gay ochlasty užívá to nemá ani smysl sledovat. Komedii v tom moc ani nevidím , teda kromě hlášky , kdy Conway hraný Johnem Malkoviche povída o Johnu Malkovichovi. I tak je to nudný filmeček o podvodníčkovi co se vydával za slavného režisera a rád souložil s mladíky. ()

LINKIN

Jeden z těch filmů, na který koukáte v posteli s krásnou slečnou a po půl hodině už vás vůbec nezajímá. Asi to byla sračka. ()

kaylin

Film, který se točí kolem skvělého Johna Malkoviche a samozřejmě kolem pořádně ujetého příběhu o důvěřivosti a hlouposti lidí na jedné straně a o krutosti a vypočítavosti na straně druhé. Tady se krásně ukazuje, jak lidé prostě nemají svědomí a dělají si, co chtějí, když k tomu dostanou prostor a jednou jim to vyjde. Ani to ale nezachrání skutečnost, že ten film je hlavně takovou zajímavostí. ()

Hadža

Velmi slusny vykon Malkoviche,v roli homosexualniho podvodnika,ale jako komedie to zase az tak moc k popukani neni! ()

Rosalinda

Hehehehe, Johne Malkovichi, bravo!!! Jak jste sladký, slizký a dokonale úchylně věrohodný! Bez Vás by to nebylo vůbec ono! Naprostá kravina, ale pokud se vyladíte na pana Malkoviche a britský humor, tak se opravdu slušně pobavíte. V opačném případě budete otrávení. Desítky minut spějící ke konci jsou asi ty úplně nejlepší. Zůstal mi úsměv na tváři. ()

L_O_U_S

Pokud nebudeme brát v potaz to, že zápletka a Conwayovy vyžíračské vtípky byly pro potřeby filmu jistojistě upraveny, je až neuvěřitelné, kolik se ve společnosti najde pitomců, kteří jsou pošahanému týpkovi v přihřátém kostýmku ochotni uvěřit naprosto vše. Kdo viděl jediný Kubrickův film, ten by si nevsadil ani zlámanou grešli na to, že ten chvástavý blbeček, co má kontakt na všechny a se všemi točil (a přitom si ani není schopný zapamatovat jména všech Kubrickových filmů), chodí po gay barech a buduje kariéru queer zpěvákům, je opravdu Stanley Kubrick. Conway se chová jako úplný protipól božského génia. Z filmu jsem měl chvíli zmatek v hlavě, pak se ale tempo usadilo. Navíc jsem při něm pocítil touhu znovu se podívat na Barryho Lyndona a Olověnou vestu. (663., 22. VII. 2011) ()

Morloth

John Malkovich v roli podvodníka Alana Conwaye je excelentní, až se na nej leckdy nedá dívat. Jenže jeden dobrý herec neudělá dobrý film. Ŕíkejte mi Kubrick je totiž filmem bez jakéhokoli příběhu, je to sled "skečů", které až ke konci snímku získávají jakési sevřenější obrysy. Ovšem jednotlivé "skeče" se s postupem času začínají opakovat a stávají se nudnými. Ač je stopáž snímku poměrně krátká, mé maličkosti by nevadila ještě kratší. Přitom mne ale leckterý nápad pobavil, například návštěva prádelny a záběr na buben pračky jako parafráze 2001. Jenže je toho málo a chybí tomu koncept. ()

MartinNDL

Spíš Říkejte mi buzna. Než začnu být osočovaný z homofobie, tak na vysvětlenou nemám rád tenhle typ homosexuality asi tak stejně jako agresivně vulgární chování pseudochlapáků z druhořadých hospod a sportovních stadionů a rovněž mě sere dámičkovský chování bez trošky vkusu u dvacetněcoletých holek, který se ani neumí oblíknout a barevný legíny pod kterými se tvarují laciný a jinak barevný tanga považují za sexy. Malkovichovi se nedá upřít herecká kvalita první jakosti, ale co je mi po tom, když film je jinak stoprocentně odpudivý. V podstatě postrádá sympatický nebo alespoň lehce ztotožnitelný či inteligentní charakter. U hlavní postavy si ani tak nepřejete úspěch či neúspěch jako spíš brzký konec. Absence nápadů pak zavádí jasný model - Malkovich přijde do baru. Rozhlídne se a najde mladýho a naivního samotářskýho gaye. Začne se chovat jako nepovedený syn Warhola a Eltona Johna a žvatlat hloupě něco o tom, že je Kubrick a bude točit nový film, bla bla bla. Naivní gay je okouzlen, sbalen, ošukán, okraden a nová stejná epizodka může začít. Nuda, nuda, hloupý a nezajímavý konec. Oči pryč z tohoto filmu a to ještě nepíšu nic o šíleným použití hudby. ()

dezorz

Do filmu s produkcnym nazvom V Kozi Stanleyho Kubricka nalakali Johna Malkovicha a potom zmenila nazov a scenar na nieco podradne primitivne. ()

Streeper

John Malkovich je ve snímku nejlepší, to bez debat. Roli duševně nemocného homosexuála vydávajícího se za slavného režiséra zvládl dobře a vtipně. Občas jsem se pobavila nad různými narážkami, dokonce i nad písní Hello, která mě vážně rozesmála. Nicméně, i když film není dlouhý a jsou tam vtipné scény tak dokáže i dost nudit. ()

tomtomtoma

Tragikomický kvalitní příběh muže, homosexuálního podvodníka. A zároveň nádherný herecký koncert jedné osoby. Alan Conway (skvělý John Malkovich) se bezostyšně a se šarmantní samozřejmostí vydává za slavného režiséra Stanleye Kubricka, aby z lidí vytahoval peníze a dopřával si uspokojení své homosexuální orientace. Noční život Londýna a přilehlého okolí patří jemu, ambiciózní mladíci a homosexuálové se mu klaní a ulehají do jeho postele. Užívá si, fascinuje, ale zároveň tápe a panikaří. Nejednoduchá duše člověka, který toužil přestat být nulou a chtěl se vyhřívat na výsluní slávy a fascinoval obyčejné a vybíral si svou zaslouženou odměnu. Fascinující, a zároveň zneklidňující. ()

lakikaki

Fajn Malkovich vo filme, ktorý napriek veľkému potenciálu dopadol značne priemerne. Vtipné je to iba trošku, zábavné je to iba občas, citáty a narážky na filmy skutočného Kubricka veľmi nefungujú (pustiť tu a tam hudbu z 2001: Vesmírnej odysey či Mechanického pomaranča fakt nestačí) a režijne je to celé príliš fádne. Zaujímavý obsah v nezaujímavom balení. [61%] ()