Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože skutečný Kubrick se straní publicity, nikdo přesně neví, jak vlastně vypadá. S touto identitou Conway chodí na večírky a rafinovaně tahá z důvěřivých lidí peníze. Beze strachu hovoří o režisérském povolání, i když o něm nic neví. Svéráznými názory a chováním uvádí své oběti do velmi rozpačitých až šokujících situací. Otevřeně přiznává svou homosexualitu, seznamuje se s atraktivními mladíky snícími o slávě, kteří se nechají omámit "uměleckou" aurou a sliby. Na podvodníkovy triky naletí taxikář, bohatý chlapík, který by chtěl být producentem, i renomovaný kritik The New York Times. Lež má však přece jen krátké nohy.
Na komedii inspirované těžko uvěřitelným příběhem se podíleli dva spolupracovníci zemřelé režisérské legendy. Debutující režisér Brian Cook a scénárista Anthony Frewin asistovali Kubrickovi na několika filmech. Cook navíc produkoval film Eyes Wide Shut. Snímek zajímavě zpracoval fakta do humorné zápletky, v níž vyniká ústřední výkon charismatického Johna Malkoviche. (oficiální text distributora)

pakobylka

Fascinují mě dvě věci: 1) Samotný fakt, že snímek se inspiroval SKUTEČNÝM příběhem; 2) John Malkovich, který se hlavní role neobyčejně drzého, výstředního podvodníka zhostil s nenucenou samozřejmostí a s nedbalou elegancí … a řekla bych, že se přitom VELICE dobře bavil. ()

danliofer

Zde jsem poprvé Johnu Malkovichovi nevěřila... Celý film je příliš kašírovaný a jen těžko se lze s kýmkoliv ve filmu ztotožnit... ()

Radiq

Malkovichův teplej podvodník je dokonale zahraná postavička. To prostě nemělo chybu, místama k smíchu, místama k pláči a místama člověk jenom čuměl, jak dobře dokázal oblbnout lidi. Ale nejde o postavu, ale o to umění, s jakým to zahrál - dal mu styl mluvení, pohybů, chování, všeho, no super. Horší je to s dějem. Je to dost natahovaný a časem dostane člověk dojem, že se to opakuje. Nevím, jestli si zrovna takovej člověk zasloužil, aby o něm natočili film (možná za to dostal řádně zaplaceno, takže zase všechny vychcal). Vychytaně použitá byla hudba z Kubrickovejch filmů, která se do hodně scén dobře hodila a připomněla tak scény z těch původních. V různejch malejch roličkách se tam objevujou známé tváře z britské kinematografie. No a tak nějak mi to připomnělo film The Hoax (Skandál), kterej pojednává o jiným podvodníkovi, kterej vydal falešnou biografii slavného letce, režiséra a milionářskýho samotáře Howarda Hughese. No co, každej se musí nějak živit... tak proč ne jako parazit.... ()

HorrFi

Neurazí nenadchne, ale kdo má jako rád filmy o záměně identit a o tom jak se někdo za někoho vydává, tak Říkejte mi Kubrick by ho neměl v rámci těchto filmů vyloženě zklamat.. John Malkovich to zahrál skvěle.. ()

Pavlínka9

John Malkovich se pro tuto roli perfektně hodil. Postavu, kterou ztvárnil považuji za mnohou z těch, které jsou pro něj ušity na míru. Netuším jestli je to pro něj takové plus, že homosexuální postava je u něj tak uvěřitelná, ale zvládá to skvěle. Anglické prostředí prostě miluju a na tomhle snímku je od prvního okamžiku poznat, že se nejedá o americký film. Sice se film mohl trochu víc odvázat, ale i tak - schopnost lidí naletět podvodníkovi - hodně zajímavá podívaná... :) I slavná jména dokáží hodně ;) ()

Brain-D odpad!

Příjde mi to jako strašná úrážka pro Mistra filmu. Navíc hudbu, kterou Kubrick pečlivě vybíral, aby seděla do určitých scén takhle zprznit, to mě prostě hlodá až uvnitř. Opravdu by mě zajímal názor pana Kubricka na tenhle snímek. ()

zdenny

Celkem zajímavý a příjemný film s úchvatným Johnem Malkovichem. Dá se říct, že i nejslabší výkon celé jeho kariéry se dá hodnotit jako velmi dobrý. Je to pán herec a toto byla jeho šou. ()

ArdathBay

Stanley Kubrick - pro někoho jméno naprosto neznámé, pro jiné Ikona a modla celosvětové režie. Kdo mě alespoň trochu zná, ví na které straně barikády stojím. Zajímavé téma dle skutečné události se trochu topí v ne zcela využitém potenciálu námětu. Alan jako pseudo Kubrick, kterého zahrál výtečně John Malkovich je opravdu zajímavá osobnost s nemalým charizmatem a schopností přesvědčit ty správné lidi kolem sebe o věcech, které něco hodí. Hudbu zvolenou k filmu a různé detaily jako třeba oblečení určitých postav si užijí především milovníci Jeho geniality. ()

vaja

John Malkovich někam jde, John Malkovich si shání kluky do postele, John Malkovich říká věci o Kubrickovi, John Malkovich brečí, John Malkovich sjednává natáčení, John Malkovich chlastá vodku, John Malkovich rozebírá Johna Malkoviche. Malkovich, Malkovich, Malkovich... A nic. ()

wosho

Mnohé jsem od tohoto filmu očekával a bohužel byl jsem velmi zklamán. Výjma pár vtipných scének (hlavně ta úvodní s pankáči a postarším manželským párem) a hudebního doprovodu se tato "pocta" moc nepovedla. Scénář se neustále točí do kolečka a my jen nudně pozorujeme další podvody Alana Conwaye (velmi se bavící Malkovich) a je neuvěřitelné, že je to podle skutečného příběhu-ti lidé byli skutečně asi pitomní ignoranti. Režie je průměrná a Cook nemá žádné nápady jak oživit scénář a dát mu pořádný směr. Jen neinvenčně vrší podvodnické epizodky do většinou nudného filmu. Škoda, námět se dal využít tolika způsoby-jako satira, pocta, komedie, parodie i drama. A boužel tu máme tuto nudnou podívanou a tu 3třetí * dávám jen kvůly Malkovichovi. ()

DannyBoy80

Hodně příjemná oddychová komedie o jednom buzikovi co si hraje na Kubricka. Čímž podvádí a obírá o peníze vpodstatě každého koho potká. Malkovich hraje fantasticky, ostatně jako obvykle. Není to žádný intelektuální snímek, ani psycho ala Kubrick, prostě je to zábavná komedie a víc bych od toho ani neočekával. Rozhodně lepší než většina amerických komedií s rádoby humorem. ()

Fryštok odpad!

Radši smrt než koukat znova na tenhle hnůj. Přijde mi, že jediný důvod proč tenhle paskvil vzniknul je ten, že se někdo ještě hezky po Kubrickově smrti chtěl aspoň pořádně nabuřtit na jeho jméně. Naprostá neúcta ke Kubrikově práci a totální degradace veškerých písní, které se ve filmu objevily, to je náplň tohoto filmu. Jediné co mě utěšuje je ten fakt, že žádný jiný zvratkoidní film se jménem "Stanley Kubrick" na obalu, neexistuje, ufff... ()

Yoss

Celkom vydarená uletenosť, ktorá však po pozretí čoskoro zapadne v pamäti prachom. A je to škoda, lebo Malkovich je herec, z ktorého sa dá vyťažiť ešte viac. ()