Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože skutečný Kubrick se straní publicity, nikdo přesně neví, jak vlastně vypadá. S touto identitou Conway chodí na večírky a rafinovaně tahá z důvěřivých lidí peníze. Beze strachu hovoří o režisérském povolání, i když o něm nic neví. Svéráznými názory a chováním uvádí své oběti do velmi rozpačitých až šokujících situací. Otevřeně přiznává svou homosexualitu, seznamuje se s atraktivními mladíky snícími o slávě, kteří se nechají omámit "uměleckou" aurou a sliby. Na podvodníkovy triky naletí taxikář, bohatý chlapík, který by chtěl být producentem, i renomovaný kritik The New York Times. Lež má však přece jen krátké nohy.
Na komedii inspirované těžko uvěřitelným příběhem se podíleli dva spolupracovníci zemřelé režisérské legendy. Debutující režisér Brian Cook a scénárista Anthony Frewin asistovali Kubrickovi na několika filmech. Cook navíc produkoval film Eyes Wide Shut. Snímek zajímavě zpracoval fakta do humorné zápletky, v níž vyniká ústřední výkon charismatického Johna Malkoviche. (oficiální text distributora)

Saur.us

O "Kubrickovi" bez Kubricka. Bohužel i přes zajímavou předlohu komedie celkem o ničem s troškou dobrých forů a velkou hromadou "Modré Ústřice". Nad zemí ho drží pouze Malkovich se svým výborným hereckým projevem. A ty jeho oblečky, mno proste božííí. :) ()

Olík

V devadesátých letech řádil V Anglii jako černá ruka muž vystupující pod jménem slavného amerického režiséra Stanley Kubricka. Nebyl jeho dvojníkem, pouze využíval mediální zdrženlivosti legendárního režiséra a faktu, že spousta lidí přesně neznala jeho skutečnou vizáž. Schéma je filmu je zábavně originální a už samo o sobě přináší spousty bizardních situací. Někdo by mohl namítnou, že John Malkovich jenom chlastá vodku nebo shání kluky do postele, ale už jen přítomnost tohoto krále „podivných rolí“ posouvá hodnocení o jednu hvězdičky nahoru. Jeho explose přebíjí i ke konci uvadající příběh a opět potvrzuje kdo je jedním z nejlepších herců současnosti. Jestli byl skutečný Alan Conway jenom z poloviny takový, jak ho ztvárňuje Malkovich, tak to musel být pan podvodník a nezbývá než před ním smeknout. ()

J. T. Kirk

Co všechno ty lidi nenapadne. Kdybych byl Conway, tak bych si nechal změnit jméno na Stanley Kubrick, pak by zase bylo těžší ho prokouknout. Každopádně to byl zajímavý a vtipný film. Bohužel jenom průměr a to i přez skvělého Malkoviche. ()

Topolos

Film stojí a padá na Malkovichovi. Ten hraje tak famózně, až jsem se při sledování chvílemi začínal bát o svůj zadek. Teplost z něj zkrátka sálá i přes obrazovku. Pokud je to opravdu natočeno podle skutečné události, tak Stanleyho lituji,, že bylo jeho slavné jméno takto zneužito. A zneužití jména velkého Kubricka je také jediným tahákem tohoto filmu. Bez něj by hodnocení bylo o pár hvězd chudší. ()

Xatrix

O Colour Me Kubrick se hovorilo jiz dlouho pred shlednutim byt jen jedineho policka filmu. Zajimava idea o muzi vyuzivajici neznalost Kubrickovi tvare dava filmu potrebny punc a John Malkovich se teto role ujmul s velkym odhodlanim. Po celou dobu filmu takrka nesleze z platna a je to jen dobre. Reziser navozuje spravnou atmosferu pomoci hudby z Kubrickovich filmu, ktere dodavaji na komicnosti. Reziser si nastesti byl vedom chabeho scenare, ktery byl opren pouze o tuto ideu a tak film trva pouhych 80 minut, avsak o to intenzivnejsi filme je. Pokud mate radi Kubrickovi filmy nebo alespon jeho filmografii, nenechte si tento snimek ujit.8/10 ()

turbou

Vynikajici zalezitost...vtipne, intenzivni nekdy i dojemne. Dalo by se rici, ze tento film je jakymsi hereckym monologem v podani Johna Malkoviche. Ten predvadi v roli muze, ktery se vydava za slavneho rezisera primo brilantni vykon!!! Brian W. Cook udelal z velmi jednoducheho scenare opravdu kvalitni snimek, ktery spolecne s hudbou z Kubrickovych filmu nabizi nevsedni podivanou!!! Pro milovniky S.Kubricka a J. Malkoviche povinnost, jinak doporucuji vsem kteri chteji shlednout opravdu neco DOBREHO. ()

Jackie_Brown

John Malkovich v neobvyklé roli stárnoucího gaye-loosera, vydávajícího se za slavného režiséra, opět dokázal, že mu žádná role není cizí. Jeden z neopomenutelných příkladů „inteligentní komedie“, která těží z velké své části z hereckého výkonu mistra Malkoviche. ()

_aandyy_

Film mě nalákal svým názvem. Bodejď by ne, když jeho název obsahuje jméno tak známého režiséra. V podstatě jsem s filmem spokojená, tahle taškařice mě celou hodinu a půl opravdu bavila. Tedy ne, že bych se zrovna trhala smíchy, ale bylo to především díky Johnu Malkovichovi - jistě, pokud existuje ve filmu s většími ambicemi postava jakéhosi podvodníka nebo padoucha, proč neobsadit právě jeho? V této hodině a půl opravdu herecky silně přesvědčil. Kdyby ho v roli "Stanleyho Kubricka" kdokoli potkal na ulici, těm jeho kecům by snad každý uvěřil (samozřejmě za předpokladu, že nevíte, jak Kubrick vypadal) ... stejně jako tomu, že je homosexuál. ()

markyzgero

proboha!!! tady přece vůbec nejde o kubricka jako takovýho a jedinym odkazem na něj jsou songy z jeho filmů. tady jde o naprosto úžasnou stárnoucí buznu v podání úchyláckýho malkoviche a popsání možností pábitelskejch podvodníků. všechno jde. naše touha po pozlátku světa celebrit je nekonečná a , co si budeme povídat, já bych na večeři s jirkou bartoškou šel hned. prostě "nastavení kritického zrcadla" nám všem, co si myslíme, že jsme něco víc. ()

Lilien

veľmi nezáživný a nudný a nevtipný film, o hnusnom klamárskom anglánskom teplošovy. Neviem čím si ten človek zaslúžil že o ňom bol natočený film. Jediné pozitívum je John Malkovith ktorý je bezpochyby výborný herec ktorý hral vo veľa dobrých filmoch ale dosť ich bolo aj zlých vrátane tohoto. ()

Shaqual

Příběh, který by se dnes už jen stěží zopakoval. Lidská blbost a naivita obětí podvodníka Conwaye byla opravdu neskutečná, nicméně ale ani on to neměl úplně na háku. Hlavně kvůli tomu si mě film moc nezískal, nebylo totiž vůbec komu fandit. Conway byl prostě hajzl, kterému prošlo nemyslitelné a ostatní byli prostě blbci. Filmu by prospělo, kdyby se víc zaměřil na vývoj hlavní postavy, nebo by ubral na množství podvodů a soustředil se na jeden konkrétní. Ani jako komedie to moc nefungovalo, nesmál jsem se snad ani jednou, ale díky Malkovichovi se to na těch třech udrželo. ()

boombang

Trapná ptákovina, kterou drží nad vodou jen magor Malkovich, který v rámci role jednou mluví dokonce sám o sobě (a nepochybuji o tom, že se během natáčení výborně bavil). Na zbytek filmu rád zapomenu. ()

elishia

S Kubrickem to nema nic spolecneho, krome zneuzivani jeho jmena. Ale ja jsem se vyborne pobavila. John Malkovich je uchyl a podvodnik jak ma byt. Mozna to neni uplne na plny pocet, urcite z toho mohli vytahnout trosku vic, ale zrovna dneska se tenhle film poradne trefil do moji nalady...mozna si tech 5 casem rozmyslim... ()

cinema_cz

Komedie inspirovaná stěží uvěřitelnými činy skutečného Conwaye celkem právem minula česká kina. Jde pouze o roztěkanou, barvitě mělkou hříčku, již drží nad vodou jen famózní Malkovichovo pitvoření. (Alena Prokopová, Ci 05/2008) ()

CrazymanM

Tak nebyla to žádná sláva,ale za shlédnutí to určitě stojí,zejména kvůli výbornému Malkovichovi,to je prostě Pan Herec! ()

benqsiemens

No úplně nevim co o tomhle filmu říct, asi že to bylo spíš drama než komedie, i když prvky jisté komediálnosti se zde vyskytovaly, tak byly ale dost nudné a nijak nepředvídatelné. Škoda, buď to mělo bejt vtipnější, nebo z toho srandu úplně vyndat a udělat z toho trochu těžší a promálkejší drama. Malinko mi taky nesedělo, že se celej film odehrával mezi homoušosexuály. Nikterak mi nevaděj, ale tohle byl trochu velkej nápor gay oblečků jinak opět výtečného Johna Malkoviche, který mě teda fakt sraly. Popravdě mě kluci anglický po půlce lehounce nudili a nijak se to ani ke konci nezlepšilo, takže něco přes padesát procent. ()

hlob

Filmov kde sa niekto vydava za niekoho ineho je ako maku. No tento vynika tym, ze Alan (John Malkowich) ako postava na mna cely film posobil az tak nesympaticky, az som do poslenej chvile dufal ze klapne klec, cim len pochvalit jeho herecky vykon. Na druhej strane mi vadila az naivita oklamanych jednotlivcov, ktora mu cele divadielko az prilis ulahcuje. ()