Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože skutečný Kubrick se straní publicity, nikdo přesně neví, jak vlastně vypadá. S touto identitou Conway chodí na večírky a rafinovaně tahá z důvěřivých lidí peníze. Beze strachu hovoří o režisérském povolání, i když o něm nic neví. Svéráznými názory a chováním uvádí své oběti do velmi rozpačitých až šokujících situací. Otevřeně přiznává svou homosexualitu, seznamuje se s atraktivními mladíky snícími o slávě, kteří se nechají omámit "uměleckou" aurou a sliby. Na podvodníkovy triky naletí taxikář, bohatý chlapík, který by chtěl být producentem, i renomovaný kritik The New York Times. Lež má však přece jen krátké nohy.
Na komedii inspirované těžko uvěřitelným příběhem se podíleli dva spolupracovníci zemřelé režisérské legendy. Debutující režisér Brian Cook a scénárista Anthony Frewin asistovali Kubrickovi na několika filmech. Cook navíc produkoval film Eyes Wide Shut. Snímek zajímavě zpracoval fakta do humorné zápletky, v níž vyniká ústřední výkon charismatického Johna Malkoviche. (oficiální text distributora)

zigy

Malkovich se jako teplý podvodníček vydává za Kubricka a tahá z lidí prachy.....zajímavé, že? Ano, ale problém je, že absolutně nic víc z filmu nedostanete, a to je škoda.....zasmál jsem se tak třikrát, takže zajímavý námět, podle skutečnosti, ale nic víc. ()

hudson07

Jsem na rozhraní hodnocení, něco mezi 3 a 4, nebyl to špatný film naprosto mě uchvátil Malkovich a hlavně ta jeho role , které se zhostil bravůrně. Celou dobu jsem mu věřil že je to slavný režisér, svým chováním i moresy tomu přímo vybízel. Jsem velký fanoušek filmového boha jménem S.Kubrick a proto bylo shlédnutí tohoto filmu "o něm" tak trochu povinost. Soundrackem jsem si připoměl mnoho jeho nestárnoucích filmu a dostal chuť se na ně znovu podívat protože tyto filmy nikdy nepřestanou bavit. Ovšem k tomuto filmu musím být mírně kritický, i když to je velmi neobvyklý a zábavný film, přesto mu chybí to, co by z něho udělalo více, než film na jedno odpoledne. 66%, z toho většina připadne Malkovichovi :-) ()

jack.ripper

Ne všechno, co má něco společného s Kubrickem a hraje v tom John Malkovich, musí být zákonitě dobré. A to je přesně případ filmu Colour Me Kubrick. Malkovich samozřejmě podává svůj standartně vynikající výkon, ale to je jediné pozitivum na tomhle filmu. Poté co se vám omrzí obscénní chování hlavního hrdiny, začne vás film nudit. "Vtipné scény" se opakují pořád dokolečka, Conway/Kubrick někoho napálí, po nějaké době se na to příjde. A tak pořád dokola. Film běží od nikud nikam a když po necelé hodině a půl skončí, nezanechá v divákovi nic víc než rozpaky nad tím, co teď vlastně viděl. ** ()

MK_ultra

Je to pravda! Nebýt milovaného Johna Malkoviche, bůh ví do j akých pološílených končin či spíše hlubin by se tento snímek dostal. Ale i přes vše co je na tomto filmu špatné, stojí za to si shlédnout další mistrovský počin tohoto herce(neb s ním film stojí a padá) a možná se tím prodrat k tomu, co mělo být jeho smyslem. Když to nedokáže scénář, tak John by mohl... ()

andy60

Chvíli to trvalo, než se film rozjel, ale pak to nebylo špatné. Sice žádné salvy smíchu, spíš příjemné pobavení, kdy si divák musí vduchu opakovat - jak dlouho mu to bude ještě procházet? Malkovich je v té roli dobrý - gesta, mimika i přesvědčivě pronášené lži, potkat ho někde na ulici, možná bych mu toho Kubricka taky uvěřil. ()