Následky lásky

• Itálie Le conseguenze dell'amore (více)

Jeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodným snímkem Následky lásky rafinovanou kombinaci motivů kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život a okolní svět i život už jen bez známky jakéhokoliv sentimentu či emoce nečinně pozoruje. Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, stávající z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a prázdných skleniček v hotelovém baru se najednou začne měnit. (Film Europe)

Stoupa07

Od Sorrentina jsem viděl Božský, Mládí a největší jeho koncert Velká nádhera. Jeho filmy začínají skvělou kamerou, obrazem, který vpluje do duše diváka. Pokračují hudbou, která plní a jásá v útrobách a pocit sytosti nemá divák až do konce. Nesjou to filmy na každodenní koukání. Chce to náladu, přesně jak napsal Šakal. Návštěva té nejlepší restaurace. A tam také člověk nemůže každý den. někdy má chuť jen nas tojáka do sebe hodit buřta... Ale je to pan řežisér a pan scénárista. Klobouk dolů. Jeho osoba na dlouhou dobu zastiňuje jeho kolegy a předchůdce. Máte pocit, jako byste se podívali do slunce. Zůstává zář v očích... ()

gizi

Zajímavý film, který ale ke konci začíná být již nudný, nakonec ale ještě trochu vygraduje. 65%. ()

Kivis

Film s typickým sorrentinovským tempem. Dlouho se jakoby nic neděje a přitom si vás postavy i děj nenápadně omotávají kolem prstu. A to mě vždy neskonale baví. Když pak navíc přijde výborně vyřešené rozuzlení, srdce diváka plesá. Na konci pak zůstává v člověku taková zvláštní dochuť, kterou těžko charakterizovat, snad něco jako "poetický smutek". Přitom to není žádné mačkání emocí na křeč. ()

katakomb

Na dialogy úsporné, ale o to působivější komorní drama ze Švýcarska, kde to vypadá, že čas se zastavil a život může plynout jen v rutinách.. Toni Servillo opět famózní ()

predoci

Chápu Následky lásky jako vývojový předstupeň Velké nádhery. Servillova apatie je tu o poznání méně věrohodná, ne kvůli jeho herectví, ale kvůli nedořešenému scénáři. Po celou dobu ani náznakem nefungují jeho vztahy ke klíčovým vedlejším postavám, což diváka připravuje o katarzi, kterou jako by přilepili na hlavní postavu izolepou, místo aby z něj přirozeně vyšla. Filmu by vůbec neuškodila odvaha obejít se bez váhavých náznaků vtipu ani diskrétnější soundtrack, který by se nesnažil obrátit všechnu pozornost na sebe a diváka by méně názorně vedl. Přes všechny výhrady byl ale film přinejmenším vykročením dobrým směrem. ()

danny79

Film ve kterem se zdanlive nic nedeje a u nehoz forma je povysena nad obsah. Ale zpusob jakym je natocen, zpracovan me doslova hypnotizoval. Citlivy pomala kamera, podmanivy soundtrack, a emotivne zahrane pod takovkou zkuseneho rezisera P. Sorrentinoa a cele zahalene do tajemne atmosfery. Olivia Magnani je zde neskutecne sexy. ()

stuj

Charismatický (?) hlavní hrdina, co to má v hlavě už dávno srovnané a je se vším smířený. Ať se děje, co se děje. To je hlavní téma filmu. Atmosféra je důležitější než vlastně nijaký děj. P.S.: Olivia Magnani má své kouzlo. ()

Ether

Pre mňa formálne a vyprázdnené dielo. Absolútna prevaha technickej stránky nad obsahovou. Žiadna emócia, príbeh... Každú chvíľu som dúfala, že tam niekto vtrhne a postrieľa všetky dôležité postavy a upratovačku. Jediné, čo ma zaujalo, bola scéna s cementom. Skutočná katarzia, aj keď asi trochu iná, akú zamýšľal režisér. Tak šup s tým do prednáškových miestností, lebo toto môže byť zaujímavé len samotným zážitkom z analýzy. Podľa mňa je cisár nahý. ()

Tempter

Krásné vítězství formy nad obsahem. Přesně komponované obrazy ( už jen úvodní dlouhý záběr je z hlediska snímání perspektivy výtvarným zážitkem, myslím to vážně, fakt ), zajímavá atmosféra, vynikající filmová muzika ( po dlouhé době zase film, kde muzika film dotváří a film není sluha hudby ), výborně vybraní a výborně hrající herci. A že je zápletka, navzdory snaze o filosofování smyslu života poněkud schematická a nebojím se to říct až trošku ala Buldoci a třešně? A záleží na tom? ()

Konev odpad!

Láska? Romantika? Napětí? Čekal jsem, čekal ...až přišly závěrečné titulky a nic z toho se nekonalo! ()