Následky lásky

• Itálie Le conseguenze dell'amore (více)

Jeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodným snímkem Následky lásky rafinovanou kombinaci motivů kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život a okolní svět i život už jen bez známky jakéhokoliv sentimentu či emoce nečinně pozoruje. Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, stávající z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a prázdných skleniček v hotelovém baru se najednou začne měnit. (Film Europe)

garry

Geniální! Silné! Obrovská psychologie postav a postupné rozkrývání děje. Když už nemáte pro co žít je takový život zbytečný. ()

S.v.T

Film na čtyři hvězdy, soundtrack ale přidává tu pátou. Řemeslně skvěle zvládnutý film, hereckými výkony počínaje a prací kameramana konče. O filmu se dá hodinu diskutovat (věřte tomu), každý si v tom najde svoje otázky a odpovědi. Pokud chcete blufovat, musíte počítat i s nejhorším - že se ztrapníte. ()

ProfiDivak

Samota tvrdá ako betón očami citlivého režiséra, východisko v naoko naivnej záverečnej pointe o priateľstve. Ale čo iné má akú takú šancu rozbiť betón samoty? Neguje ho už samotná myšlienka na najlepšieho priateľa. Myšlienka je to, čo ešte mafia neovládla, aj keď možno ľudský cit už zaliala do betónu. Aj preto toľko snáh o úvahy v Sorrentinových filmoch. Rozmýšľam, teda ešte žijem, ešte nie som úplne tuhý. ()

cinemafil

To je příjemná změna. Takové táhlé záběry, popisné snímání baru, ulice, detaily obličeje. Je třeba znát filmařské řemeslo hodně dobře, aby z toho nebyla nuda . A to se Sorrentinovi nestalo. Tajemný muž poodkrývá svůj osud jako zkušená striptérka odhazuje své svršky. Kamera je skoro celý film neskutečně klidná a pokud ne, tak je to na dokreslení příběhu. V jiném komentáři jsem napsal, že ambice režisérů na realizaci vlastních scénářů obvykle končí fiaskem, tak tenhle film je výjimka. Dávám 4 * ()

v.v.v.

Velmi zajímavý film, Sorentino je vážně skvělej pozorovatel. Blíže nespecifikovaný hotel leží zjevně ve švýcarském Luganu. V několik scénách vidím jasně za Lago di Lugano Monte Brè. ()

BoKo_CzT

Nemám čo dodať. Sorrentino sa pre mňa každým filmom stáva ešte väčším géniom psychológie, znalcom života a hlavne ešte väčším Umelcom. ()

bonovox

Poetický a zároveň prekvapivý film o mužovi, ktorý stratil pred rokmi svoju identitu a vďaka okolnostiam a láske sa vzoprie osudu (aj keď s fatálnymi následkami). Sorrentinov štýl je opäť rozpoznateľný z každého záberu. ()

kedluben

brilantní, obrazově dokonalé - jakoby režisér byl fotograf nebo malíř, napětí, umírněné tempo, skvělá hudba... prostě všechno! ()

Birter

Podivný mix žánrů, který se však vydaný pod jménem Paolo Sorrentino zdá jako nejsamozřejmější věc na planetě. Nelíbilo se mi ale, s jakou leností byl tento skvělý formát prezentován. V jednu minutu nám odhalí věc, kterou jsme možná ani nechtěli vědět a ve druhou už máme perfektně chápat, proč se film vydává kam se vydává. Nápady neměly čas uzrát stejně jako hlavní romantický motiv, na kterém se mi velice líbila jeho nejednoznačnost, ale který evidentně na hlavní postavu Titta Di Giraloma působil daleko více intenzivně, než nám mohlo být jasné. ()

PTuranyi

Skvelý príbeh vyrozprávaný skvelým spôsobom. Žiadne ponáhľanie, divoký strih. Pomalé dlhé mlčanie a britké dialógy. Film s tajomnou atmosférou plnou otázok a ticha. Málo dialógov ale atmosféra budovaná obrazom. Ťažko sa hľadá čo vlastne chcel film povedať, je to na dlhšie zamyslenie. ()

Ratlin

Italové válí. Film o životě tak trochu jiného padesátníka zaujme především svou neobvyklou atmosférou. Pokud jste to sami ještě nezjistili, dozvíte se, že lidem se opravdu nedá věřit a jako bonus také to, že vážně není radno podceňovat následky lásky... Překvapí vyladěné kompozice kamery a výborný soundtrack. A za TEN závěr bych nejradši přihodil šestou hvězdu. ()

Jurcekk

Ako napísal maxipesfík, kým sa neodhalí tajomstvo je to pecka. (Nechal by som to tak. Nech divák ide z kina a nevie čo vlastne videl). Potom to ide dosť do prdele. Autohavária Sofie, (dobrá čurda!), je úplná pičovina. A to by si Sopranovci nenechali že ho len zabetonujú a 9 či koľko miliónov oželia. Ale to ma neodradí od Sorrentinových filmov lebo v budovaní atmosféry je jeden z najlepších. ()

cajda77

Asi mám trochu slabost pro italské filmy, krásná řeč, milá kultura. Čekal jsem spíše pohodovku, ale film se mi odvděčil neuvěřitelně sofistikovanou podívanou. Pro někoho však možná spíše 100 minut nudy ... Nepodceňujte Následky lásky ... ()