Infekce

V nemocnici při ošetřování pacienta s popáleninami, se personál dopustí velké chyby, na jejíž následky pacient zemře. Doktor přesvědčí ostatní ošetřující zfalšovat zprávu, aby zachránili svou kariéru. Mezitím sanitka přiveze pacienta se smrtelnou infekcí a nemocnice mají najednou mnohem závažnější starost… smrt je totiž jen jeden dech odtud. (oficiální text distributora)

Cedr

Předně doufám, že japonské nemocnice a jejich personál nevypadají tak jako ve filmu. Pokud ano tak lituji japonské pacienty... Děj se odehrává v ponuré nemocnici, což podle hodně zvedá atmosféru... Nemocnice mají prostě dost "strašidelný" potenciál. No... film se ze začátku ubírá dosti pozvolným tempem, ale musím říct, že právě pomalejší intenzita vyprávění děje nepůsobila vůbec nudně... naopak docela zneklidňující dojmem - v tom, pro horor, pozitivním slova smyslu. Poměrně zábavné bylo i sledování vztahů mezi personálem... charaktery doktorů a sester byly podle mě perfektně vykresleny a za tak krátký časový úsek, jaký filmy nabízí se autorům povedlo zobrazit opravdu... zajímavou "nemocniční sebranku" :) Film a jeho závěr je poměrně dost matoucí a přiznávám, že úplně jasno nemám... Nemyslím, že to filmu ubírá na kvalitě (opět mě mrzí, jak je film neuvěřitelně podhodnocen, jako každý japonský horor na těchto stránkách... proč se lidé divájí na žánr, který jim nesedí? Taky se nekoukám na rodinné komedie a neházím na ně pak špínu, jak jsou tupé, blbě natočené atd atd...) ... Ok teď jsem se nechal trochu unést a odběhl od tématu. Takže: Zároveň ani filmu nepřidávám na hodnocení díky tomu, že jsem jej úplně nepobral. Film se mi prostě líbil takový jaký je... Mimochodem... Věděli jste, že "Akai" znamená v japonštině "červená"? ()

VanTom

Ponurá a temná nemocnice, nekončící nápor pacientů, přepracovaní doktoři a sestry, napjaté vztahy mezi personálem, děsivá tajemství, záhadná nemoc - základní rámec jako by z oka vypadl seriálu Království Larse von Triera, jemuž se film podobá i použitými barevnými filtry nebo architekturou nemocnice, která vypadá spíš jako tovární komplex. Jenže na co měl von Trier dvě sezóny (a stejně to nestihl), tady je všechno narvané do 90 minut. Takže se skáče od jedné postavy ke druhé a nic není dostatečně rozvinuto. Na jednu povedenou atmosférickou scénu připadá deset nudných, nezajímavých a často i vyloženě pitomých (včetně závěrečné pointy). ()

Šakalík

Filmu se nedá upřít tíživá atmosféra podpořená hudbou složenou víceméně jen ze skřípavých zvuků, což v interiérech polorozpadlé kliniky nahání husí kůži. Přestože se v žádném případě nejedná o tu typickou „japonskou dlouhovlasou duchařinu“, i tento film pochopitelně obsahuje prvky pro tamní hororovou školu typickou. Kromě již zmíněné atmosféry tak na diváka vyrukuje nejedna scéna, kde by se napětí dalo krájet, vzhled nakažených osob je působivý a závěrečné rozuzlení má do happyendu daleko. Bohužel se film nevyhne několika pasážím, které jsou vyloženě nudné a vůbec by asi nevadilo, kdyby byl o dvacet minut kratší. Přesto se myslím jedná o solidní hororové dílko, kterým milovníci asijské strašidelné tvorby nepohrdnou. ()

MareT.

Je to tak 3 a půl...konečně japonský horor, kde nestraší holčička s dlouhýma vlasama...takže z toho vyplývá, že originalita je největším plusem...to, že jsem to nepochopil mi celkem nevadí...napjatý jsem byl, světe div se, skoro pořád, nejvíce udrželo napětí vlastně to, že nemáte tušení, co se vůbec děje! Jeden z těch lepších japonských filmů, co jsem za poslední dobou viděl!:-) ()

TERRORDROME

Zaujímave nápady totálne zmršené prevedením a snahou o šokujúcu pointu čo stojí za veľké smradľavé hovno týždeň naložené v zaváraninovej fľaši. Nemocnica v rozklade, zdeptaná sestrička posadnutá pichaním injekcií, čo trénuje sama na sebe a k tomu nečakaný pacient roztekajúci sa na zelenú sračku. Znie to dobre nie? Lenže sa nič moc nedeje a navyše tá pointa... sakra ani neviem ako to opísať, jednoducho tu tvorcovia niečo budujú a zrazu sa rozhodnú že to bude úplne inak, všetko proste zahodia a divák sa poserie aké je to vykúmané. Je to skôr vyjebané tak je to. Mohlo to byť zaujímave a bizarné psycho ale to by scenárista nesmel byť idiot. Premárnené možnosti z toho kričia ako ožran o druhej v noci na sídlisku. Fuj to som sa rozbesnil! ()

dan4815

Celkem bizarní Japonský hororový počin, ale na to jsme s ohledem na tuto kulturu zvyklí. Film reflektuje situaci v Japonsku. Strach ze selhání, v mnohých ohledech neprofesionalitu, přepracovanost a chaos. Co se stane, když do nemocnice jde málo peněz? Šetří se, propouští a zvyšuje se tlak na tak už dost přepracované zaměstnance nemocnice, kteří musí pak odmítat další případy a šetřit s léky na ostatních. A v tom úzkostném stavu se musí potýkat ještě s neznámou infekcí, do toho udělají chybu a zabijí pacienta, což se snaží zakrýt. Během toho zjišťují, že ona infekce je daleko agresivnější a nebezpečnější, než se zdálo. Rozežírá tělo, což je na jednu stranu zajímavým subjektem pro experimenty, na druhou stranu o to více zvyšuje míru napětí. Problémem jsou samotní herci, ať mi nikdo neříká, že Japonští lékaři i pod takovým tlakem vypadají tak moc teatrálně. Celkem nepřirozené herecké podání celkově snížilo mé hodnocení, protože samotný film má vcelku ucházející myšlenku, kterou u jiných hororů často marně hledám. ()

drankeryth

Celkom zaujimavy film od Japoncikov. Dej filmu sa nesie v nemocnici, kde personal urobi chybu a pacient im zomrie. Rozhodli sa ze musia nejako zlikvidovat telo, aby im nikto na to neprisiel aki boli neschopni. Atmosfera filmu je take trochu psycho a teraz stale neviem, ci to mali nejake halucinacie, alebo vsetkych zamestnancov zabil ten doktor. Najlepsia bola ta sestricka, ktora dopichala ruku pacientovi, lebo nemohla trafit zilu. Neskor v navale infekcie to skusala na sebe. Druha sestricka zas vyhrabala pouzite ihly od striekaciek a ponorila ich do vriacej vody aby ich vydenzifikovala, samozrejme aj so svojimi rukami. Prijemne sledovanie filmu v neskorych nocnych hodinach:) Je to taky priemer v oblasti ducharskych filmov. ()

MickeyStuma

Japonské horory jsou pouze o pomalém budování atmosféry. Děs a hrůza se postupně zvyšuje a divák trne hrůzou. Nejinak je to u tohoto snímku. Příběh z nemocnice je tak depresivní a odporný, že by si tam nikdo nenechal ošetřit ani odřené koleno. Scény, které všichni známe z návštěv těchto zařízení, nás usvědčují, že tento příběh by se mohl klidně stát. Rozšiřující se neznámá infekce způsobující hnilobu a rozklad je vždy pro dobrého doktora výzva. V rámci výzkumu. Bohužel konec je značně zjednodušený a odbourává veškeré nadšení. Škoda. Očekával jsem něco víc. Přesto nepovažuji tento snímek za špatný. Kdo očekává drasťárny, lekačky a potoky krve, bude zklamán. Kdo chce temnou atmosféru, která by se dala krájet, vřele doporučuji. ()

Zombiepod

Taký typický japonský horor s poriadne dusnou atmosférou, perfektným ambientom a trošku roztrasenými hercami. Celý film je jedno velké WTF a myšlienka samozrejme nechýba, kto by povedal, že doktorkina veta s jablkom bude nosiť takú dôležitú dejovú informáciu :) Infection je trochu nudné, ale zato poriadne psycho, ktoré síce nedosahuje najvyššiu kvalitu japonskej produkcie ale ostáva jej skvelým štandartom, a na halloweensky večer splní účel. ()

Sundance.cz odpad!

Tak jako že vydržím koukat i na hodně velké blbosti, ale co je moc, to je moc. Tohle byla stupidní podívaná na běhající japončíky snad z nereálného světa. Po hooodně dlouhé době film, který jsem nedokoukal. ()

dobbin

Sice se to nedá vzhledem k mnohoznačnému konci dost dobře interpretovat, ale oplývá to dokonaloe psychotickou atmosférou a vlastně to zachycuje temná zákoutí mého mozečku. ()

Kleopatr

Slabší horor, s celkem slušnou atmosférou odehrávající se v nemocnici. Myšlenka filmu je moc pěkná, bohužel hloupé dialogy a jednání personálu, velice sráží celý film k zemi. Taky mě trochu zklamal zmatený a zdlouhavý závěr. ()

sun.eagle

Hodně, hodně dobrý horor. Nevíte čemu máte věřit, atmosféra postupně budovaného strachu mě pohltila a mate celou dobu takový nepříjemný mrazivý pocit i když nevíte z čeho. Musím říct že japonské horory mě začínají bavit čím dál víc. ()

D3NJI

Opravdu děsivý horror. Po tomhle shlédnutí by byla nejposlednější práce, jakou bych vzal, tak doktor v Japonské nemocnici... BRRRRrrr!!!! ***** ()

KingBoss

Tento film je naprosto jiný než ostatní japonské horory. Už jsem si zvykl na ty fígle japonských hororů, což jsou vraždící duchové malých dětí, holčičky s dlouhými vlasy ve tváři, trhané pohyby a vykroucené končetiny atd.. Tady nic takového nehledejte, tady jste totiž v nemocnici hrůzy s totálně vyšinutým personálem, který umí člověka "vyléčit". Film má opravdu tíživou atmosféru, jakou jsem snad naposled zažil jen u Ringu. Psychologie postav je bravurní a také bravurní je vypiplaný závěr filmu. Pro mne je to rozhodně nejlepší Psychologický Horor, který jsem kdy viděl. PS: Doporučuji pouštět v depresi ve 2 hodiny ráno za totální tmy, pak pochopíte pojem Psychologický Horor. :-) Jasných 5 hvězdiček. ()

pyzma84

Špekulovali a špekulovali až to celé prešpekulovali tak, že to nemá poriadne hlavu a pätu. Pán Očiai by mal zmeniť dávkovanie liekov, lebo ich bere veľa alebo málo. ()