Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

Johnner

Podle posledních komentářů to skoro vypadá, že jsem vyměkl, proto také vlastně tomuto filmu děkuji za to, že konečně mohu sáhnout do dolní části stupnice. Chudák Martin Campbell. Takový skvělý režisér a nechá se uvázat k projektu, z něhož snaha vyrazit z amerických patriotických peněženek co nejvíc peněz. Chudák Zorro. Takhle ho donutit bojovat za něco, s čím tak těžce nesouhlasí. Jsem si prakticky jistý, že tento rek by nejprve zmastil toho divného magor, co z mýdel vyrábí výbušniny, a pak by pěkně zmastil všechny pohůnky z USA, neboť se právě snaží jeho milovanou kalifornii svázat do jakéhosi celku. Chudáci herci. Catherine se vážně akční podoba její hrdinky moc zahrát a Antonio zase se zase musí tvářit při těch výborem navržených vtipech zarputile, ať jsou sebevíce stupidní. Tenhle film prostě vzniknout neměl. K čemu jsou dobré triky, když Zorro zrazuje svoje zásady? ()

DejnaDee

Jednička byla jasně lepší, tady už to prostě není ono. Je to takové bezduché, místy hodně nudné, zdlouhavé scény. Herecké obsazení nezklamalo, to asi nejvíce film drží. ()

pirate

Nejhorší a nejpitomější Zorro ze všech. Nuda sice nebyla, ale je to prostě už kravina. Především chování postav ve filmu. 30%. ()

gezko

Pred pár rokmi som bol dvojkou Zorra nadšený. Teraz po ďalšom zhliadnutí som už taký nadšený neni. Dôvodom je až prílišná jednoduchosť príbehu a zápletky. Akonále sa na scéne objaví Rufus Sewell už je nas slnko jasnejšie, že on je ten záporák a hneď aj vieme ako to dopadne. Čo však potešilo je väčia porcia humoru. Najmä scény s fajčiacim a pijúcim koňom sú na nezaplatenie. Škoda, že film sa nezviezol na svižnosti jednotky, lebo by moje hodnotenie mohlo byť aj vyšie. Teraz, solídnych 60%. ()

ZekiZeki

Klasický sequel. Vykrádá se to, co fungovalo minule, přidává se to, co je naprosto zbytečné, nenucená vtipnost je nahrazována situačním humorem (příklad za všechny: krkání v podání koně), dějové zvraty jsou naprosto iracionální, zápletka diletantsky splácaná. Není to vyloženě průser, ale skvělá jednička si zasloužila mnohem lepší pokračování, což je smutné hlavně v tom ohledu, že se na Zorrovi 2 podílela scénáristická smetánka současného Hollywoodu - Roberto Orci, Alex Kurtzman, Ted Elliott a Terry Rossio - jež mají prsty v každém větším (a úspěšném) blockbusteru za posledních deset let. ()

Michalee

příběhy o Zorrovy mám rád, plno akce, krásná Catherine, udatný Zorro... Tenhle film ale bude u mě vždycky v e stínu jedničky. Když se na to člověk pouze díval, vypadalo to pěkně, ale jakmile k tomu dostal zvuk, veškeré nadšení ho přešlo. Dialogy jsou pořád o tom samém, jen hrdinské a romantické kecy, ale nic smysluplného. Pak až moc náhod, kulka v kříži na hrudi kněze, 10 lumpů se na 5 metrů netrefí do Zorra, desetiletej kluk, co pomalu zachrání svět a jak vlastě mohl Zorro vědět, že jeho syn nebyl ve vlaku, když ho tak famozně nechal vybuchmout? Opravdu slabota, ale už jen z principu musim dát aspon 3* ()

cachanell

Naprostá zbytečnost, ještě že jsem u filmu u pracovala, jinak bych litovala ztraceného času. A jedna hvězdička - Catherine Zeta-Jones mám prostě ráda... ale ta tuto slátaninu prostě nezachránila. ()

Basketak8

Už vyloženě strašné pokračování prvího nic moc dílu. Ale jako oddechovka a chvilka spaní se film ujal dobře... 3/10 ()

patrikpixa

Slabší než jednička. Hopkins mi tam chybí, tohle bylo takový nemastný, neslaný. Ale neni to zase takovej průser. Catherine je půvabná a okouzlující (ty prsa se jí mění film od filmu.) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Spása a zatracení Mají jedno společné... Poznáte je až po smrti!" Antonio Banderas nasazuje podruhé život pro blaho kalifornského lidu jako Zorro! Chemie mezi Zetou a Banderasem funguje na jedničku. Jsou to podobné typy a také herecky, se výborně doplňují. Předvedou škálu kreací od zamilovaného párku po hysterické žárlivce. Film pojednává o jejich komplikovaném vztahu a jejich synovi, který svými skopičinami Zorra nezapře. ten kluk připadal jako rušivý element. Atmosféru také moc nevychválím, neboť neodolatelný feeling prvního dílu je trochu pryč. Tak snad jen technickému zpracování nemůžu nic vytknout. Hodně se mi líbíla třeba ta scéna, jak Zorro bojoval na rozestavěném mostě s lumpem a nakonec ho shodil do kaktusů. To nemělo chybu. ;) Ve výsledku na ale film působí jako průměrný. - 60%. ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)