Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

R1CH1E

Trpí to snad všemi syndromy "dvojek", ale i přesto to pořád funguje, akce je svižná, děj odsýpá a Catherin Zeta-Jones je pořád kus ženské. Na jedničku to sice zdaleka nemá, ale není to takovej průser jak by se podle nízkého hodnocení místních škarohlídů mohlo zdát. ()

Molir

(spise 4.5*, na plnych 5* to neni) Pokud clovek prijme, ze Zorro je zde prezentovan jako komedialni postava, stejne tak jeho draha polovicka, zaporak a zapletka jsou vytazeni z Bonda, a vsichni provadi spoustu opicaren (zna-li clovek predchozi scenaristicka dila panu Kurtzmana a Orciho, tak ani nic jineho neceka :-) ), pak se bude skvele bavit. Jedina slabsi mista jsou obcasne pokusy o prokresleni psychologie postav, ale nastesti jsou kratke a neni jich az tak moc. A velke plus je, ze Zorro jr. neni z kategorie DD (Dementni Dite), cimz je bohuzel v soucasne filmove produkci celkem vyjimkou. ()

ssfan

Pro mě je tento film v porovnání s prvním dílem zklamání. Film byl v některých částech dobrý - souboje, ale celkově dosti nudný. 50% ()

Casablanca

Někdy mám pocit, že je přezorrováno, přebatmanováno, přemušketýrováno... Jako by každý rok musela vzniknout jedna nová adaptace "klasiky". ()

FeatherBoy

Konečně sem si udělal čas na to podívat se na Legendu. Myslím si, že je to docela dobrý film, nicméně jednička byla určitě lepší... ()

Cejny

Antonio Banderas, Catherine Zeta-Jones a Zorro podruhé. Nemohu si pomoci, ale jednička byla prostě lepší. Tuto hereckou dvojici mám moc rád a zrovna k Zorrovi se oba dva perfektně hodí, ale už to prostě není ono, když už jde o další pokračování. ()

Yeosol

Dlouho jsem se těšil na další film z řad mýho neshlídnutýho portfolia a byl jsem moc rád, když jsem si konečně mohl skouknout druhý díl o Zorrovi. Je to sice už řádka let, když jsem viděl na Nově jedničku, ale vím, že se mi moc líbíla. Tenkrát ve mně vyvolala takový to nadšení ze skvěle natočenýho akčního dobrodružství z Mexika v 19. století, několika parádními akčními scénami, skvělým Antoniem Banderasem v roli Zorra a krásný Catherine Zety Jones v roli Eleny. Oba si naštěstí svý role zopakovali a přibyla k nim nová. Syn Joaquin, který je hóódně po tatíkovi, hlavně co se týče postojů a kuráže. Mladičký Pedro Armendáriz Jr. rozhodně není ten typ kluka, který by film shazoval a zesměšňoval, ba naopak. Dodává mu takový příjemnější a rodinný styl. Takovýhle typy dobrodružných filmů mám taky moc a moc rád. Dobrodružně akční komedie.....proto mě zarazilo, když jsem viděl, že se dvojka bere jako docela špatný pokračování. Sice uznávám, že jednička byla po scénaristický stránce dotaženější a propracovanější, ale já jsem byl s druhým dílem taky moc spokojený. Už z úvodní scény, kdy banda lotrů ukradne truhlu s výsledky voleb a Zorro se jim snaží pochopitelně zabránit v tom co dělají, jsem jen radostí koukal na telkáč. :-) Po parádní akci plný parkouristických fíglů, kotrmelců, salt a šermu se mu to nakonec podaří. Co se týče akčních scén nemám výhrady. Občasnou přehnanost scén je u mě zbytečný komentovat. Já mám tohle prostě rád, ať si každý remcá jak chce. Yeosola to nezlomí. Hlavně, že do toho hraje skvělá hudba, opět jak jinak než Jamese Hornera, který opět složil několik pěkných motivů na starý Mexiko a i u akčních scén to krásně zní, graduje a hlavně, že se na to pěkně kouká a je to svižně a efektně natočený. To mi bohatě stačí. Primitivní přístup? Pro někoho možná, pro mě vůbec. :-) Dále bych chtěl zmínit akční scénu při snaze zachránit statek mexický rodinky ze spárů banditů, který nakonec lehne popelem, nebo pro někoho dnes už tak trošku klasický finále na železnici s rozjetým vlakem a haldou nový trhaviny o který tak trošku film je. :-) Takže po tomhle směru jsem rozhodně nebyl zklamaný a přišlo mi to skoro stejně parádní jako tenkrát jednička, i když tu bych si rád zopakoval. :-) ()

PALINO

Po siedmych rokoch tu máme ďalšie filmové spracovanie legendárneho Zorra, ktoré ale tentokrát zaostalo za svojim starším príbuzným. Napriek tomu ale stále ponúka lákavé dobrodružstvo, ktoré sa oplatí zhliadnuť. Akčné scény sú veľmi dobré, Zorro v nich predvádza zaujímavé kúsky, predovšetkým v závere na vlaku sa so svojim koňom Tornádom ukáže v najlepšom svetle. Herecké obsadenie hlavných úloh zostalo naštastie nezmenené, Antonio Banderas dokáže v pohode utiahnuť celý film, aj keď absencia Anthonyho Hopkinsa je citeľná, tak aspoň Catherine Zeta-Jones sa dočkala väčšieho priestoru. James Horner odviedol pri prvom Zorrovi veľmi dobrú prácu, no v tomto prípade sa príliš nenamáhal a iba zrecykloval pôvodnú hudbu, ktorá ale stojí za to. Skrátka herci, akcia, humor, dobrodružstvo, .... všetko je fajn, len tentokrát to Martin Cambell skombinoval na úrovni nenáročnej zábavy, ktorá postráda určitú hĺbku, niečo, čo prvý Zorro mal. Ale netreba byť nevďačný, pretože LEGENDA O ZORROVI dokáže zabaviť a to nikdy nie je málo. ()

rozbris

Skvělé podání manželského svazku mezu Antoniem Banderasem a Catherine Zeta-Jones. Zoro stále neztrácí svůj šmrc, talent a vtipnost. Ale do plných 5* stále kapička chybí. ()

Seti

Je to ale spíš 2,5. Celou dobu to byla relativně koukatelná dobrodružná podívaná, ale to finále na vlaku bylo hodně over the top. Říkal jsem si, že jestli Zorro s tim koněm při tý honičce udělá trik, který pak skutečně udělal (alá Kurýr 3), tak s tim filmem končim :-). Palec nahoru si rozhodně zaslouží kaskadéři, protože ti odvedli naprosto špičkovou práci. První díl zůstává ale zdaleka nepřekonán a tohle pokračování je jen jeho slabým odvarem. ()

Han22

Achjo. Zorro z 98 je jeden z mých nejoblíbenějších dobrodružných filmů a můžu ho vidět xkrát. Na tohle jsem se fakt moc těšil - stejná režie, stejní herci. Normálně mě blbosti ve filmech nevadí, ale čeho je moc... Ani nevím kde začít - tak zaprvý - budou tu SPOILERY!! Tak snad klady. Akční scény ujdou... ale není to už ono, Zorro už není ten hrdina co byl v jedničce. A teď zápory. Ono to začne hned od začátku - po první ucházející akci přijdou trapný rodinný scény, příšerný děcko, co káže o vykořisťování rolníků a šermuje s učitelem nás bohužel neopustí celý film. A pak to pokračuje - je rok 1850, ale manželka podává přes právníka žádost o rozvod, Banderas se opíjí a trapně přehrává. Pak je tu manželka na tajné akci, Pinkertoni, nechybí tu přestřelky jak z divokýho západu (skoro jsem Zorra v některých scénách litoval, že mu nedali radši pár koltů), běžně tu jezdí vlaky, všichni mají opakovačky, všichni umí kung-fu, je tu Bondovský záporák... a vše vrcholí plánem tajnémho Evropského spolku rytířů zničit USA pomocí z mýdla vyrobeného nitroglycerinu a rozpoutat válku Jihu proti Severu. Zorra mi bylo líto, protože v tomhle maglajzu absolutně nestíhá, bojuje, snaží se, ale většinou je všude pozdě a vyhrává jen díky štěstí. Prostě nehorázná slátanina všeho možného - napadají mě přirovnání jako Van Helsing nebo Mumie 3. Co dodat, snad jen - radši si pustím 10x znovu jedničku, než ještě jednou tohle. ()

iXtr3m3

Objektívne slabšie ako prvá časť, ale paradoxom je, že práve tie vymyslené veci, ako historický parkour a pod. mne nakoniec sadli, takže ak by som mal hodnotiť číselne, jednotka bola za 80% a dvojka za 70%. ()

cab

Po pocatecnich libivych sekvencich s kordem a kaskaderem misto (Antonio Banderas) se dej presouva k pateticke dvojhodinove nude, kde se vic keca o americkych hodnotach nez se neco deje. Herci pusobi stare a cele to smrdi vypocitavosti. Dvojka se logicky nemohla vyrovnat jednicce, ale tato zrudnost se ji zdaleka nepriblizuje a to je cely tym ve skoro stejnem slozeni. 40% ()

eagle-eye

Jedna hvězda pro mě, za to že jsem to vydržel dokoukat do konce... Totální průser to úplně není, asi tak stejně blbé, jako první díl... ()

wosho

Dobře odvedená práce, kde humor vyvažuje patos a akce je už trošku moc přitažená za vlasy. Banderas je v roli Zorra skvělý. Zato Catherine Z-J postrádá kouzlo a půvab Eleny z minulého dílu. Scénář se mohl více inspirovat v minulém dílu taktéž. Tragický náboj jedničky je zde nahrazen hloupým patosem a amerikanismem. Celkově se jedná o průměrný snímek, profesionálně odvedeným spotřebním zbožím. ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)