3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

sooni

Opravdový film s dávkou romantiky, utajené lásky a utrpení. Tento snímek není prázdný, budete koukat při nejmenším se zaujetím až do samého konce. Je to skutečně silný, emotivní zážitek. ()

E.T.Martin

Už je mi skoro trapně dávat tolika filmům po pěti hvězdičkách, ale u 3-iron vůbec neváhám. Kim Ki-duk je tak trochu filmový básník, i když jsem film viděl v kině už asi před třemi lety, pořád mám v paměti vryté ty obrazy z korejských ulic, domů, bytů a zejména ten tichý pár, který osud či náhoda svedly dohromady. ()

Ruadek

Můj jistě nejoblíbenější film od pana Kim-Ki-Duka . Křehký jako těch několik letmých slov, co tu jsou pronesena. Tichý a hluboký, co mluví vlastním jazykem a netřeba slyšet víc. Zde bez zbytečných demonstrací mužské nadřazenosti, bez provokativní krutosti jako v The Isle, naopak podobné Samaritan Girl ( opět jen svým způsobem ) . Jak žít a nebýt součástí společnosti, nebýt konzumní, využívat jen nezbytně nutného k životu, být šťastní jací jsme bez hromadění majetku kolem sebe. Pro mne nejsilnější Kim-Ki-Duk . ()

Czudas

Zajímavě zpracované drama, daleké tradičnímu sdělení, originální, tiše plynoucí, zvládající nástrahy, nebojácné, odhodlané. Beze slov a přece vše vyřknuto. Díky za obohacení naší fantazie. ()

P76B

Tak tohle je zatím nejlepší kousek od Pana Režiséra. I beze slov toho dokázal říct více, než slovy. Za shlédnutí stojí také Jaro, léto, podzim, zima... a jaro. ()

Leyla

Jeden z nejoriginálnějších vztahů co jsem kdy ve filmu viděla...v životě by mě nenapadlo, že mě tolik bude bavit film, ve kterém padne jen pár vět...titulky témeř nebyly potřeba:) ()

kessi

Užasná první polovina filmu, druhá půlka ne zas tak špatná, ale ze dříve mě sympatického kluka se stal dost divný kluk. Nevím, kvůli druhé půlce 3*, jinak by bylo možná pět ()

yourhead

První půlka je ucházející. Děj se pomalu a zajímavě rozvíjí,ale to co se stane pak,to jsem opravdu nečekal(a to jsem byl připraven na všechno,přeci jen Korea je Korea). Začal jsem se v křesle ošívat a dokonce jsem si v klidu posílal smsky,protože to byla hrozná nuda! K dnešnímu dni,kdy píšu tento komentář,je film hodnocen 86ti procenty. Musím říct že takto nadhodnocený film jsem dlouho neviděl a doufám že dlouho neuvidím. Nechápu kdo to může tak vysoce hodnotit. Někdo s pózou intelektuála co si neholí podpaží,protože to je jeho přirozenost a zakazuje svojí staré aby si Ji holila,protože je to její přirození? Možná... Nebo někdo kdo se k filmu dostal náhodou,ať už při promítáni s kamarády,nebo na festivalu a přesto že to nepochopil a sám se nudi stejně jako já,tak řekne že to je bomba aby ve skupině nebyl za blbce? Možná... Doufám že se zítra probudím a na celý film,i na rozhořčení z něj,zapomenu abych mohl dát panu Kim Ki-dukovi ještě šanci... ()

fafejt001

TAK PRO MNE PO DELŠÍ DOBĚ MIMOŘÁDNÝ SNÍMEK . A BYL JSEM RÁD , ŽE SE TAM MOC NEMLUVILO . V TOM MOŽNÁ BYLA JEHO SÍLA . JE TO SICE STARŠÍ SNÍMEK , ALE TY SOUČASNÉ SLÁTANINY JSOU NA HONY VZDÁLENY UMĚNÍ . OPRAVDU NÁÁÁDHERNÝ SNÍMEK . DÁVÁM OSM HVĚZD NEBO I DESET HVĚZD . FAKT PARÁÁDA . ()

joxerveliky

Geniální ... nebo ... totálně ujetý? ... a co tím tedy chtěl básník říci? ... vlastně nevím, dával jsem vůbec pozor? Asi jsem nebyl na tento snímek dostatečně připraven. ()

Fajolo

Minimum dialógov a hlavný hrdina tam nepovie ani slovo. A predsa je to plné veľkých a krásnych myšlienok. Ale tie myšlienky nie sú explicitne povedané, tie som objavil ja sám vo svojej hlave pri pozeraní filmu. Preto som nemal problém im uveriť. ()

4sAd

Mohutná lobby z mého okolí (vesměs dámská) mě vždy naláká na Kim Ki Dukovy filmy a vždycky to na mě zanechá nějaký ten šrám. Všechna režisérova díla mi přijdou o tom samém, zabaleném do jakési patetické myšlenky, která se natahuje téměř do nekonečna. "Trojka železo" tomu všemu nasadila korunu a ani ta troška, která mě zaujala v předchozích, podle mě méně komerčních dílech, se zde již nevyskytovala. Zřejmě jsem ještě ve svých letech nedospěl k osvícení, které by mi dalo schopnost pochopit a prohléhnout Kim Ki Dukovým myšlenkám... Zřejmě za to budu sežrán zaživa nenasytným davem, ale co naplat, beru si putter a "arigato gozaimasu"... 2* ()

karnát

Velmi nekimkidukovsky celistvý film s originálními nápady. Minimalistická romantika nepůsobí hloupě, naopak - člověka vtáhne do svého snového světa. ()

Welsiot

Lehká elegance beze slov, místy se přistihnete, že máte zatajený dech, protože takový útok na vaše smysly a pocity, jaký Ki-duk Kim tady nabízí se nevidí každý den. V podstatě jednoduchý scénář rozehraný do tolika barev a poloh, že z toho vychází film, o kterém dlouho přemýšlíte a takových nikdy není dost. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí